Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Su Bulma ve Biriktirme Rehberi

Stranded Deep gibi hardcore hayatta kalma oyunları her zaman neyi nasıl yapacağınızı açıklamak için harika bir iş ortaya koymaz, bu yüzden bu yazıda nasıl su toplayıp depolayabileceğinizden detaylı şekilde bahsedeceğiz. Bu konuda başarısız olduysanız mutlaka her detayı okuyun.

Stranded Deep gibi hardcore hayatta kalma oyunlarında birçok oyuncu, çok uzaklara gitmeden önce kendilerini dehidrasyondan ölürken buluyor. Bununla birlikte, su almak tamamen zor bir iş değildir ve zaman ve çaba sarf etmeye değer.

Oyuncuların Stranded Deep’te su alması için birkaç seçenek var, daha sürdürülebilir olanlar genellikle daha fazla malzeme ve benzeri şeyler gerektiriyor. Oyuncuların basit olan yöntemlerden başlaması gereklidir. Daha fazla su ihtiyacı duyduğu zaman daha detaylı işler ortaya koymaya bişlayabilirler.

Hindistan cevizi ve Quwawa Meyvesi

Oyunun su almanın en kolay yolu hindistan cevizi kullanmaktır. Hindistan cevizi birçok adadaki ağaçlarda bulunabilir ve sayısız kullanım alanına sahiptir. Birincisi, bozulmazlar, yani oyuncu isterse onları stoklayabilir. Bir hindistan cevizi bıçakla açılarak içilebilir hale getirilir ve daha sonra hindistan cevizi yenilecek şekle sokmak için bir balta ile ikiye ayrılabilir. Bunun ötesinde, bazı adalar, yenildiğinde hem açlığı hem de susuzluğu dolduran Quwawa meyvelerine sahiptir. Bu meyveler hızlı bir şekilde bozulur, ancak ekilebilir ve bu nedenle yenilenebilir bir kaynaktır. Konuyla ilgili daha fazla detayı alttaki rehberler kısmında hindistan cevisi ile ilgili olan kısımda bulabilirsiniz.

Su Toplayıcı

Su Toplayıcı şu anda daha sürdürülebilir bir su kaynağı oluşturmak için en iyi yöntemdir. Bunu yapmak için, oyuncuların bir adet lashing, tüm adalarda bulunan işlenebilir üç kayaya ve bir muşambaya ihtiyacı olacak. Hazırladıktan sonra, bu yapı 5 içimlik su depolayabilir ve zaman içinde kendisi dolar. Elinizi kullanarak doğrudan sudan içebilirsiniz, ancak suyu saklamak için başka seçenekler de vardır.

Stranded Deep – Su Deposu

Su depolamak ve yine de taşıyabilmek isteyen oyuncular için çeşitli seçenekler vardır. Birincisi, sadece bir ip ve bir hindistan cevizi ile hazırlanabilen bir hindistan cevizi şişesi oluşturmaktır. Hindistan cevizi şişesi, sadece bir içecek tutabilen su ile doldurulabilir.

Bir deri su kabı kurutma rafı, iki deri parçası ve tahta bir çubukla yapılabilir ve üç içimlik su tutabilen daha sürdürülebilir bir çözüm sağlar. Son olarak, oyuncular sonunda beş içimlik su tutabilen ve bir ip, iki kil ve fırın ile hazırlanmış bir kil şişesi yapmak için zaman harcamalıdır. Bu tarifin yapılması zordur, ancak Stranded Deep’te içilebilir su depolamak için en iyi çözümü sunar.

Stranded Deep şimdi PC, PS4 ve Xbox One için kullanılabilir.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Green HellRehber

Green Hell'de Kraliçe Arı Nasıl Bulunur?

Hayatta KalmaValheim

Valheim'in Sonraki Güncellemesiyle Gelecek Yeni Bölgeyi Gördünüz Mü?

RehberValheim

Valheim'de Staff of Embers Nasıl Yapılır?

Hayatta KalmaRehber

Pebblet Axe Nasıl Yapılır? Grounded Rehber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Stranded Deep, Clay (Kil) Nasıl Bulunur?