Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep – Tool Belt (Alet Kemeri) Nasıl Yapılır?

#StrandedDeep ‘te #hayattakalma, tool belt (alet kemeri) ekipmanı kullanmanıza bağlı olacaktır, bu da oyundaki kısayol tuşlarına veya diğer düğmelere çeşitli araçlar atamanıza izin verir. Ne yazık ki, oyunculara asla kısayol tuşlarının nasıl kullanılacağı açıkça söylenmez. Stranded Deep alet kemerinize nasıl öğe atayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Alet Kemerinize Öğe Atama

Stranded Deep’te alet kemerinize öğe atamak platformlar arasında farklı çalışır. Aşağıdaki listede, her platform için özel talimatlarımız var.

PC: Eşyayı elinizde bulundurmalısınız. Bunu yaptığınızda, bir ses duyana kadar o öğeye atamak istediğiniz kısayol tuşunu basılı tutun. Bu ses, öğenin atandığını onaylar!

PlayStation4: İşler burada biraz daha karmaşık. Öğeyi donatmanız ve ardından alet kemerinin hızlı menüsünü açan L1 tuşunu basılı tutmanız, D-pad’inizle bir yuva seçmeniz ve öğeyi atamak için L3 tuşuna basmanız gerekir. Neredeyse bütün parmaklarınızı kullanmanız istenecek.

Xbox One: PS4’e benzer. Öğeyi donatırsınız ve alet kemeri hızlı menüsünü açan LT’yi basılı tutarsınız. Ardından, D-pad’i kullanır ve aletinizi atamak için L çubuğuna basarsınız. “Yapmasam daha iyi” dediğinizi duyar gibiyiz.

Bununla birlikte, alet kemerinin kolaylık sağlaması gerektiğini unutmayın. Envanter alanınızı genişletmez. Kemerin kendisi bile envanter alanı gerektirir. Bu nedenle, kemerin donatmaya değip değmeyeceğini belirlemeye çalışıyorsanız, bu konu üzerinde kafa yorum. Bu bir kolaylık ve verimlilik meselesidir.

Alet Kemeri Nasıl Yapılır

Stranded Deep’te bir alet kemeri (tool belt) yapmak için sadece birkaç malzemeye ihtiyacınız olacak. Ancak, malzeme ihtiyacı hangi seviyede kayış yapmak istediğinize bağlı olacaktır. Aşağıdaki listede yer alan tüm bilgilere sahibiz.

  • Seviye 1 – 1 Lashing, 1 Kısayol Tuşu Noktasını Açar
  • Seviye 2-1 Lashing, 1 Bez, 2 Kısayol Tuşu Yeri Açar
  • Seviye 3-1 Bez, 1 Ham Deri, 3 Kısayol Tuşu Noktasını Açar
  • Seviye 4 – 2 Deri, 4 Kısayol Tuşu Yeri Açar

Gördüğünüz gibi kemerleriniz ne kadar iyi olursa, kullanabileceğiniz kısayol tuşu seçenekleriniz de o kadar artar. Ancak, daha fazla kısayol tuşu açmanız nedeniyle daha fazla envanter alanı alacağınız anlamına gelmediğini tekrar vurgulamakta fayda var. Hâlâ aynı alan seviyesine sahip olacaksınız, ancak daha iyi bir kemerle öğelerinize biraz daha kolay ulaşabilirsiniz.

Ayrıca aşağıdaki videodan da daha fazla detay almanız mümkün.

[ctu_ultimate_oxi id=”6″]
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Başlangıç Rehberi

AksiyonRehberStar Wars Serisi

Doma's Mysterious Keycode Star Wars Jedi Survivor'da Ne İşe Yarar?

Hayatta KalmaStranded Deep

Stranded Deep: Bir Yapıyı Sökme ve Demonte Rehberi

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Yemek Pişirme Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Red Dead Redemption 2’de Nasıl Trader Olunur?