MMORPG

World of Warcraft Unable to Start Up 3D Acceleration Error Çözümü

World of Warcraft, dünya çapında sayısız hayran ve oyuncu tarafından beğenilen ve oynanan, eleştirmenlerce beğenilen bir MMORPG’dir. Ancak, devam eden birkaç hata bazen oyuncuların oyunu başlatmasını önlüyor. World of Warcraft 3D Hızlandırma Başlatılamıyor hatası  (Unable to Start Up 3D Acceleration Error) böyle bir sorundur. Bu kılavuzda, 3D Hızlandırma Başlatılamıyor hatasını düzeltmek için birkaç adım sunacağız.

Güncel olmayan programlar ve sürücüler

3D Hızlandırma Başlatılamıyor hatası (Unable to Start Up 3D Acceleration Error), oyuncuların World of Warcraft’ı başlatmaya çalışırken karşılaştıkları yaygın bir sorundur. Oyunu açmaya çalışmak, World of Warcraft’ın 3D Hızlandırmayı Başlatamadığını bildiren açılır pencere hatasıyla sonuçlanıyor. Bu hata, grafik kartları, DirectX ve diğer grafik ayarları gibi çeşitli faktörlerden kaynaklanabilir.

Sorunun doğası nedeniyle, 3D Hızlandırma hatasını düzeltmek için bu adımları izlemenizi öneririz. İlk olarak, arka planda çalışan ve bindirmeleri olan programları güncelleyin veya devre dışı bırakın. Birçok çökme, örtüşme uyumsuzluklarından kaynaklanabilir. Bundan sonra, ekran kartınızın sürücülerinin ve ilgili yazılımın en son sürümleri çalıştırdığından emin olun. Aynı şey Windows güncellemeleri için de geçerlidir: En son güncellemelere sahip değilseniz, sisteminizi güncelleyin.

Tam ekran optimizasyonları

Bu sorun için bir başka olası düzeltme, tam ekran optimizasyonlarını devre dışı bırakmaktır. Bunu, oyunun yürütülebilir dosyasını sağ tıklayıp özellikleri veya uyumluluğu seçerek ve ardından Tam ekran optimizasyonlarını devre dışı bırak seçeneğini işaretleyerek yapabilirsiniz. Bazı oyuncular yüksek DPI ayarlarında ekran ölçeklendirmeyi devre dışı bırak seçeneğinin işaretlenmesinin 3D hızlanma sorununu çözdüğünü bildirdi.

Nvidia için ayarlar

Bir Nvidia grafik kartınız varsa, SLI’yı Devre Dışı Bırakmayı da denemelisiniz. Özelliklere girmeden, oyun bu özellikle ilgili sorun yaşama eğilimindedir. Bu şekilde SLI’yı hatanın nedeni olarak ortadan kaldırabilirsiniz. Bunu yapma seçeneğini Nvidia kontrol panelinde, 3D Ayarlarını Yönet altında bulabilirsiniz.

Sorun BattleNet programında olabilir

Son olarak, Battle.net başlatıcı tarama ve onarım aracını kullanabilirsiniz. Küçük sorunları çözmek için tasarlanmıştır ve 3D Hızlandırma Başlatılamıyor hatasını hızla düzeltebilir. Bu adımları izleyerek, şimdi harika World of Warcraft’ın tadını çıkarmaya geri dönebilirsiniz. Ancak bu adımları denedikten sonra hata devam ederse, sorununuzu çözebilecekleri için Blizzard’ın Teknik Destek Forumlarında bir destek bileti oluşturmanızı öneririz. Burayı kontrol etmenizi öneririz.

World of Warcraft Rehberleri
World of Warcraft Rehberleri

World of Warcraft rehberleri ve sorunlarla ilgili çözüm önerileri listemiz aşağıdadır;

  1. World of Warcraft Unable to Start Up 3D Acceleration Error Çözümü
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
MMORPGRehber

World of Warcraft Shadowlands'da Ne Zaman ve Nasıl Uçabilirsiniz?

MMORPGMobil Oyun

Forsaken World: Gods and Demons - Mobil MMORPG

MMORPG

World of Warcraft Shadowlands Betasında Addonlara İzin Veriliyor

MMORPG

World of Warcraft'ta Cinsiyet Değişikliği Ücretsiz Olacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Yeni Final Fantasy XI Mobile Ekran Görüntüleri Karşınızda