KonsolMMORPG

World of Warcraft, Shadowlands Genişleme Paketiyle Xbox Kumandası Desteğini Alıyor

Blizzard, popüler MMO’sunu özel Xbox oyun kumandası desteğiyle “daha geniş erişilebilir” hale getirmeye çalışıyor. Diğer MMO’ların aksine, Blizzard’ın türün lideri World of Warcraft’ı PC’de erişilebilir ve asla konsol sürümü hakkında tek kelime edilmedi. Oyunu ev konsollarına getirmek için hala resmi bir plan yok, ancak geliştiriciler yaklaşmakta olan genişleme paketi ile denetleyici desteği sunuyor.

Oyunun kodları içerisinde son zamanlarda gamepad desteğine yapılan referansları ortaya çıkardı ve bazılarının WoW’un konsol versiyonunun bir duyurusunun yakında olduğuna inanmasına neden oldu. Durum böyle değil, ancak Blizzard Xbox Adaptive Controller için destek ekleyecek.

WoW forumlarında (GamesRadar aracılığıyla) yazan topluluk yöneticisi Kaivax, WoW topluluğundaki bazı kişilerin erişilebilirlik sorunlarına yardımcı olmak için Console Port 39 gibi üçüncü taraf eklentileri kullandığını söyledi. Geliştirici şimdi resmi gamepad desteğini sunarak bunun önüne geçmeye çalışıyor.

world of warcraft shadowlands

Kaivax, “WoW’u her zaman mümkünse daha geniş bir şekilde erişilebilir hale getirmek istiyoruz, bu yüzden Shadowlands’de klavye bağlantısının yanında, Xbox Adaptive Controller gibi denetleyicilerle bir karakter yönetmek için bazı destekleri eklemeye çalışıyoruz.” Dedi.

“Topluluğun, bunun gibi belirli ihtiyaçlara göre uyarlanmış eklentiler yapma yetkisine sahip olduğuna sevindik ve bunu mümkün olan en iyi şekilde teşvik etmeye devam edeceğiz.”

Eylül 2018’de piyasaya sürülen Xbox Adaptive Controller, oyunları daha erişilebilir hale getirmek için önemli bir adım oldu.  Shadowlands, WoW için sekizinci genişleme paketidir ve 2020’de piyasaya sürülmesi planlanmaktadır. Adından da anlaşılacağı gibi, genişleme oyuncuları ölülerin dünyasına götürüyor. Önceki tüm genişlemelerin aksine, Shadowlands aslında benzersiz bir bükülmenin parçası olarak seviye sınırını 120’den 60’a düşürüyor.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
KonsolPlaystationRol Oyunu

Sea of Thieves'in PS5'te Dikkat Çeken Ön Sipariş Başarısının Sebepleri

Epic GamesKonsolRehber

Epic Games'te Oyun İadesi Nasıl Yapılır?

KonsolRehberSteam

Steam FPS Sayacı Nasıl Açılır?

Epic GamesKonsol

Epic Games Store Ödül Sistemini Devreye Sokuyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Mount And Blade 2: Bannerlord, Evlenme ve Çocuk Yetiştirme