Civilization 6RehberStrateji

Civilization 6’da Din Kullanılmaya Değer Mi?

Din, #SidMeier’s #Civilization 6’nın oyuncuları zafere taşıyabilecek bir parçasıdır – ama onunla birlikte gelen tüm zorluklara gerçekten değer mi?

Sid Meier’in Civilization 6’da zafere ulaşmanın yöntemlerinden biri, dünyanın Dini Hakimiyeti’nden geçiyor. Ancak din sadece onu dünyaya yaymak isteyen oyuncular için değil. Oyuncuların zafere giden diğer yollarda ilerlemesine yardımcı olabilecek çeşitli avantajlar için de kullanılabilir.

Bazı oyuncular Civilization 6’da din için mantıklı stratejiler bulabilirken, diğerleri sadece kendi bölgelerini yaratmak yerine diğer yerlerden dinlerin faydalarını elde etmek isteyebilirler. Sonuçta, dinlerin yaratılması ve sürdürülmesi, zafere giden yol için daha uygun olabilecek diğer projelere yönelebilecek kaynakları alabilir.

Büyük bir peygambere, dine başlamadan önce bir dine hazırlanmanın en önemli kısmı, en azından bir Kutsal Yer bölgesini erken inşa etmektir. Bunun tamamı bir bölge olması nedeniyle, oyuncular bu alanı istedikleri zafer koşullarına daha uygun farklı bir bölge için kullanmak isteyebilirler.

Dini Zaferler dışında, dinden gerçekten faydalanabilecek tek zafer türü Kültür Zaferi’dir. Erken oyunda dinlere yönelen kaynaklar, kampüsler ve ticaret merkezleri gibi bölgelere daha iyi harcanabilir.

Kültür Zaferleri ile din, tiyatro binalarının inançla satın alınması gibi faydalar elde etmek için kullanılabilir. Bununla birlikte, en önemli faktör şehitlerin ve onların kutsal kalıntılarının yaratılmasıdır. Bir Havari’nin terfi yoluyla Şehit olması, oyunculara teolojik savaşta ölüm üzerine ücretsiz bir başarı verecek.

Din sahibi olmak, diğer medeniyetlerin Dini Zafer kazanmasını da engelleyebilir. Oyuncular ayrıca harita üzerinde gerçekleşen din ile ilgili diğer oyunları bozmak için gereken dini kaynakları kullanabilirler.

Din çoğu oyuncu için bir oyun değiştirici olmasa da, kullanımı oyuncu tercihine bağlıdır. Herhangi bir oyuncu, kendi stratejilerini oluşturarak oyunu kazanmak için sağlanan araçları kullanma yeteneğine sahiptir.

Civilization 6 şimdi PC, PS4, Switch ve Xbox One’da mevcut.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Monster Hunter RiseRehber

Monster Hunter Rise: Canavalarlar Nasıl Yakalanır?

Monster Hunter RiseRehber

Monster Hunter Rise: Wirebugs Rehberi

Monster Hunter RiseRehber

Monster Hunter Rise Machalite Ore Nerelerde Bulunur?

Spor Oyunları

FIFA 23'te Trainer Nasıl Kapatılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Civilization 6’da Kaç Şehriniz Olmalı? Civilization 6 Rehberi