Civilization 6RehberStrateji

Civilization 6’da Monument’i Ne Zaman İnşa Etmelisiniz?

Monuments (Anıtlar), bir şehrin Civilization 6’daki Kültürünü ve Sadakatini artırmak için harika bir yoldur, ancak bazı oyuncular onları ne zaman inşa edeceğini bilemeyebilir.

Civilization 6’da Monument (Anıt) ne işe yarar?

Civilization 6’da Anıt (Monument) Kurmak, herhangi bir şehrin Kültürünü ve Sadakatini hızlı bir şekilde arttırmanın harika bir yoludur. Bununla birlikte, inşa edilecek çok sayıda Ünite, Bölge ve Bina ile, bir oyuncunun Anıtlarını (Monuments) ne zaman inşa etmesi gerektiği her zaman net değildir. Neyse ki, bu Civilization 6 Şehir Merkezi Binalarının kuruluşunu zamanlamaya çalışırken hayranların bakabileceği bazı genel kurallar vardır ve bunlar aşağıda tartışılmaktadır.

Civilization 6’da Monument yapmadan önce dikkat

Civilization 6’da bir oyuncunun Başkenti ile başlamak için, erken bir Anıt inşa etmek genellikle akıllıca olsa da, Civics ağacına tırmanmaya gerçekten başlamak için, öncelikle yapması gereken başka şeyler var. Bunlar arasında bir İzci inşa etmek (Kabile Köylerini bulmak ve Şehir Devletlerine ilk olmak için), bir miktar savunma (seçilen zorluk seviyesine bağlı olarak gerekli miktar) ve bir Yerleşme (genişleme için) yer alır. Bundan sonra, oyuncular kesin bir olmasa da, bir Anıtın yapımını Üretim kuyruklarına sığdırmaya başlamalıdır.

Anıt inşa etmek için doğru zamanı nasıl bilebilirsiniz

Örneğin, bir oyuncu ikinci bir Yerleşimci üretebilmek için Nüfus artışı beklediğini fark ederse, o zaman bir Anıt dikmek için mükemmel bir zaman olabilir. Benzer şekilde, bir oyuncu Civilization 6’daki ilk Bölgelerine erişmelerini sağlayacak Teknolojiyi bitirmeye yakınsa, Anıt bu dönüşleri doldurmanın iyi bir yolu olabilir. Kuşkusuz bu son derece kesin bir talimat olmasa da, umarım oyuncuların başkentlerinde bir anıt inşa etmeye çalışması gereken yaklaşık aşamayı netleştirecektir.

Civilization 6’daki ek şehirlerde Anıtlar inşa etme konusunda, yeni bir şehir yerleştikten sonra onları ilk Üretim olarak ayarlamak genellikle mantıklıdır. Gerçekten de, Anıtların sağladığı kültür artışı sayesinde artan sınır büyüme oranı, yeni bir yerleşimin genişletilmesi için çok yararlı olabilir ve ayrıca bir şehrin Sadakati ile ilgili endişeleri de giderebilir.

Bununla birlikte, yeni bir şehir tatlı suya yerleşmediyse, Anıt’ın önünde bir Tahıl Ambarı almak daha iyi olabilir. Bunun nedeni, bir yerleşim sınırını genişletmek, Civ 6’daki Konutu tarafından büyük ölçüde kısıtlanması durumunda çok fazla bir şey yapmayacaktır, çünkü çok fazla inşaat çalışması için yeterli Nüfus olmayacaktır, ancak oyuncular hala erken bir Anıt inşa etmeyi planlamalıdır. bu yeni şehir için hayatta kalma meselesidir.

Civilization 6, iOS, Linux, Nintendo Switch, PC, PlayStation 4 ve Xbox One için kullanılabilir.

[ctu_ultimate_oxi id=”20″]
Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Nişancı OyunuRehberValorant

Valorant'ta VAN 185 Hatası Nasıl Düzeltilir?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked'da Stat Puanlarını Sıfırlama

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked Cerim Crucible Tamamlamak İçin İpuçları

HaberStrateji

Civilization Deneyimi Roguelike Strateji Oyununda

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Destiny 2’de Filthy Lucre Nasıl Elde Edilir?