Civilization 6RehberStrateji

Civilization 6’da Oyunun Başında Barbarlarla Nasıl Başaçıkarsınız?

#Civilization6 ‘nın başlangıç ​​aşamalarında, oyuncular onlarla başa çıkmak için uygun yolu bilmedikçe Barbarlar gerçek bir tehdit olabilir.

Erken bir Civilization 6 oyununda, barbarlar bir oyuncu için gerçek bir tehdit veya en azından büyük bir sıkıntı olabilir. Bu düşmanlarla başa çıkmak için stratejilere sahip olmak, Civ 6’nın erken oyununu başarılı bir şekilde geçmek için çok önemlidir, ancak bu planları geliştirmeden önce barbarların nasıl çalıştığını anlamak gerekir.

Barbar kampları harita boyunca rastgele ortaya çıkacak, ancak bu sadece Fog of War alanlarında gerçekleşebilir. Bu, Civilization 6’da şu anda birimin görüş alanında olmayan herhangi bir alanın barbarlar için ücretsiz bir oyun olduğu anlamına gelir. Çoğunlukla oldukça zayıf olmalarına rağmen, sayıca tehlikeli olabilirler.

Esasen, bir barbar kampı oyuncunun şehrini aramaya devam edecek bir keşif kolu doğurur. Bir şehir bulduktan sonra, izci kampa geri dönecek ve uyaracaktır. Barbar kampı artık her turda savaşçıları doğuracağı ve yok olana kadar şehre sürekli saldıracağı için oldukça sıkıntılı bir rakiptir.

Civilization 6’da oyuncunun barbarlarla uğraşırken kullanması gereken üç ana strateji vardır ve her birinin kendisiyle ilişkili belirli bir risk / ödül seviyesi vardır. En yaygın strateji barbarlara karşı saldırgan olmaktır. Oyuncular, yakındaki tüm barbar kamplarında kendi izcilerini kullanmalı ve ilk ünitelerini onları çıkarmak için tek tek barbar kamplarına göndermelidir. Kampları koruyan mızrakçı şakaya gelmez, bu açıdan dikkatli olunması önerilir, ancak bazı strateji veya yükseltmelerle kolayca yokedilebilirler.

Bu, risk / ödül spektrumunun tam ortasında, oyuncuya XP birimi ile ödüllendirileceği ve çok riskli olmadığı için uygun bir seçencek olabilir. Alternatif olarak, bir oyuncu her kamp tarafından bir savaşçı çıkartabilir ve kamptan çıkmaya veya kampa girmeye çalışan izcileri öldürdüğünden emin olabilir. Bu, ilk strateji kadar daha az kaynak gerektirir ancak oyuncuya çok fazla ilerleme şansı da tanımaz. Yerinizde sayarsınız.

Nihai strateji risktir, ancak uygun şekilde yapılırsa son derece faydalı olabilir. Barbarlar aslında bir başkenti yok edemezler, bu yüzden oyuncular barbarların gelip şehirlerine beklemelerine izin verebilir, bunu birim deneyim elde etmek ve ilham bulmak için bir fırsat olarak kullanabilirler. Bu çok riskli, bu yüzden yeni veya deneyimsiz Civilization 6 oyuncuları muhtemelen yukarıdaki iki stratejiden birine bağlı kalmalıdır.

Civilization 6 şimdi PC, PS4, Switch ve Xbox One için kullanılabilir.

[ctu_ultimate_oxi id=”20″]
Yazar Hakkında

Oyun Haber ve rehber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Nasıl Hızlı Seviye Atlarsınız?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Kamp Rahatlık Seviyesi Nasıl Arttırılır?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Tech Puanları Nasıl Elde Edilir?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: NPC Nasıl Ehlileştirilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Borderlands 2: Çalışan Shift Codes 2020