RehberRol Oyunu

Minecraft’ta Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

#Minecraft, ilginç anlarla dolu çok güzel bir oyundur, bu yüzden bir noktada muhtemelen bazı ekran görüntüleri almak isteyeceksiniz. Ne yazık ki, oyun gerçekten ekran görüntüsünün nasıl alınacağını açıklamıyor ve hangi platforma bağlı olduğunuza göre biraz farklı şekillerde ekran görüntüsü alabilirsiniz. Bu açıdan bu kılavuzda aradığınız cevapları bulacaksınız.

Minecraft’ta Ekran Görüntüsü Alma

Muhtemelen bildiğiniz gibi, Minecraft birçok farklı platofrm üzerinde kullanılabilir. Dolayısıyla, oynadığınız sisteme bağlı olarak farklı bir talimatlar dizisi vardır. Ancak endişelenmeyin, Xbox One, PlayStation 4, PC ve Nintendo Switc üzerinden Minecraft’ta nasıl ekran görüntüsü alacağınızı anlatacağız.

Java PC’de

PC / JAVA için ekran görüntüsü almak için klavyenizin sol üst köşesine bakın ve F2’ye basın ve tek yapmanız gereken bu. Oradan, yakın zamanda kaydedilmiş bir ekran bulmak için sistem dosyalarınızdaki Minecraft AppData klasörüne gitmeniz gerekir.

AppData klasörünün konumu, “C: \ Users \ (YourPcName) \ AppData \ Roaming \ .minecraft” gibi bir şeye benzemelidir. Klasörü bulduktan sonra “Ekran görüntüleri” ve burada en son aldığınız ekran görüntüleri var.

Windows 10’da

Devam ederken, Windows 10 Edition için, Windows oyun çubuğunu Windows ve G tuşuna aynı anda basılı tutarak açmanız gerekir. Bunu yaptıktan sonra, bir ekran çekmek için açılacak kamera simgesini seçin. Alternatif olarak, hemen bir ekran görüntüsü almak için Pencerenin düğmesini, Alt ve PRTSC tuşunu aynı anda basılı tutabilirsiniz.

Xbox One’da

Xbox One’da Minecraft’ta bir ekran görüntüsü almak için, kontrol cihazındaki Xbox düğmesine iki kez dokunmanız, ardından ekranı yakalamak veya bir video klip kaydetmek için Y tuşuna basmanız gerekir. Bir ekran veya klip çektikten sonra, Xbox’ınızdaki resim galerinizde bulabilirsiniz.

PlayStation 4’te

PlayStation 4’te Minecraft’ta ekran görüntüsü almak için kumandanızdaki PAYLAŞ düğmesini basılı tutmanız veya yeni bir menü açmak için düğmeye dokunmanız yeterlidir. Bu yeni menüde ekran alma veya video kaydetme seçeneğiniz olmalıdır.

Nintendo Switch’te

Son olarak, bir Nintendo Switch üzerinde Minecraft’ta bir ekran görüntüsü almak için tek yapmanız gereken sol joy-con üzerindeki bir kameraya benzeyen düğmeye basmak. Çantada keklik.

Ayrıca mobile kategoriye girecek başka bir açıklama yapmakta gereklidir. Android ve iOS üzerinden Minecraft’ta ekran görüntüsü almak için yapmanız gereken tek şey telefonunuzun ekran görüntüsü almaya yarayan tuş kombinasyonlarını kullanmaktır.

[ctu_ultimate_oxi id=”23″]
Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms'de Hediye Kodu Nasıl Girilir?

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Başlangıç Rehberi

AksiyonRehberStar Wars Serisi

Doma's Mysterious Keycode Star Wars Jedi Survivor'da Ne İşe Yarar?

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Yemek Pişirme Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Total War: Warhammer 2 – Yeni Başlayanlar İçin En İyi Grup Hangisi