KorkuRehber

Dead by Daylight, Konami Kodu Nasıl Girilir, Vic Viper Charm Nasıl Açılır?

Ünlü Konami Kodu, yepyeni Silent Hill DLC geçit bölümü ile Dead by Daylight’a dönüş yapıyor – işte nasıl kullanacağınız.

Birçok hayran yakın zamanda Dead by Daylight’ın en yeni DLC bölümü olan “Silent Hill” i son sürümüyle oynayabildi. Bu DLC, Konami’nin kurtulan Cheryl Mason ve katil olarak Piramit Kafası da dahil olmak üzere Konami’nin Silent Hill serisinden karakterler içeriyor.

Bazı Dead by Daylight oyuncularının bilmediği şey, başka bir ünlü Konami serisinden bir parçanın Paskalya Yumurtası’nda bir kameo görünümü oluşturmasıdır. Bu, Gradius’un oyuncu uzay gemisi olan Vic Viper, hem katiller hem de hayatta kalanlar için kullanılabilir bir eşya gibi görünüyor.

Bu özel oyun tarihini bir cazibe olarak elde etmek için oyuncuların ünlü Konami kodunu kullanmaları gerekiyor. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Farkında olmayanlar için, Konami Kodu 80’lerden beri birçok Konami oyununda yer alan ünlü bir hile kodudur. Bu kod birçok Konami oyununda göründüğü için Konami Kodu olarak biliniyordu. Konami Koduna sahip ilk oyun Gradius’du.

Geleneksel olarak, kod bu sırayla Yukarı, Yukarı, Aşağı, Aşağı, Sol, Sağ, Sol, Sağ, B, A ve Başlat şeklindedir. Ancak, oyun denetleyicileri yıllar içinde değişti ve Dead by Daylight ile kodu girmek biraz farklı bir hal aldı.

Kodu denemeden önce dikkat edilmesi gereken iki şey vardır. İlk şey, bunun çalışması için “Silent Hill” DLC Bölümünün satın alınması ve kurulması gerektiğidir. İkinci şey, 16 Haziran 2020 itibariyle, bu Paskalya Yumurtası Dead by Daylight’ın konsol versiyonlarında çalışmıyor gibi görünüyor. Bu açıdan Konami Kodu PC için aşağıda açıklanmıştır.

Ayrıca Bakınız:   Mount And Blade 2: Bannerlord Komplo ve Savaş Rehberi

Oyuncular önce Dead by Daylight ana menüsünde olmalıdır. Burası, oyuncuların başlık ekranını değil, oynamak istedikleri modu seçebilecekleri yerdir. Bu ekrandayken, oyuncuların sırayla aşağıdakilere basmaları gerekir:

 • W
 • W
 • S
 • S
 • A
 • D
 • A
 • D
 • Right Mouse Click
 • Left Mouse Click
 • Enter

Kodu girmek için oyuncuların girişlerini çok hızlı bir şekilde yapmaları gerekir. Başarısızlık için bir ceza yoktur ve kodu istedikleri kadar girmeye çalışabilirler. Oyuncular aniden Gradius oyunundan müzik dinleyip dinlemediklerini bileceklerdir. Daha sonra, sahip oldukları Vic Viper cazibesini görmek için cazibelerini kontrol edebilirler. Bu cazibe, hem katiller hem de hayatta kalanlar tarafından oyun geçmişi bilgilerini göstermek için kullanılabilir.

Dead by Daylight şimdi Android, iOS, PC, PS4, Switch ve Xbox One için kullanılabilir.

Tarık B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber -oyunda.org- kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Battle RoyaleRehber

Fortnite A, B ve C Kapı Kodları Nedir?

Battle RoyaleRehber

Fortnite'da Ganimet Kasalarını Açmak İçin Choppa Nasıl Kullanılır?

Mobil Oyun

The Witcher 3 - Başlangıç Rehberi

Nişancı OyunuRehber

Valorant - Contract Nedir ve Nasıl Etkinleştirilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Red Dead Redemption 2 Wanted – Başınıza Ödül Konulunca Ne Oluyor?