GTA 5RehberRol Oyunu

GTA 5’i İlk Defa Oynayacaklar İçin Başlangıç Rehberi

Bu rehber #GTA 5 için başlangıç ​​ipuçlarını içerir. Grand Theft Auto V için aşağıdaki ipuçlarını okumak, en önemli bağımlılıkları ve oyun mekaniğini anlamanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca bir karakterin ölümüyle sonuçlanabilecek hata yapma riskini de azaltacaktır.

GTA 5 Karakterlerinin Açılması

Prolog’u tamamladıktan ve ana kampanyaya yaptıktan hemen sonra üç karakterin tümü kullanılamıyorsa endişelenmeyin. Görevleri tamamlama sırasında ardışık karakterler açılacak – Franklin en başından itibaren ulaşılabilir, Franklin Complications ana görevinden kullanılabilir ve Trevor, Bay Philips ana görevinden sonra kullanılabilir. Dahası, kampanya modunun önceden belirlenmiş anında (örneğin bir soygundan sonra) oyun geçici olarak bazı karakterlere erişimi kilitleyebilir ve tekrar kilidini açmanın tek yolu birkaç ana görevi tamamlamaktır.

GTA 5 Karakter Seçimi

Oyundaki görevlerin her biri kendi açısından benzersizdir. Bazı görevler yalnızca bir tanesini, belirli bir karakteri kontrol etmenize izin verirken diğeri iki tanesini veya üç karakterin tümünü kontrol etmenizi gerektirir. Ayrıca, tek tek karakterler arasında seçiminiz her zaman böyle değildir, çünkü birçok görevde karakterin seçimi önceden belirlenmiştir. Bu nedenle, bir karakterin seçimine izin verilirse, seçiminizi bir görevin özelliğine göre yapmanız gerektiğini hatırlamanız gerekir (örneğin, en önemli sorun siteden mümkün olduğunca çabuk kaçmaksa, araba konusunda uzman olan Franklin ile yapmalısın).

Mağazalar, etkinlikler ve görevler

Oyun dünyasının ücretsiz keşfi sırasında mağazayı veya söz konusu kuruluşu kendi başınıza bulmayı başarabilseniz bile, birçok mağaza ve isteğe bağlı etkinlik ilk başta kullanılamaz. Bunu görmezden gelin ve görevleri tamamlamaya devam edin. Görevleri tamamlama konusunda ilerleme kaydettiğinizde, yeni isteğe bağlı etkinliklerin kilidinin açılması hakkında bilgi alacaksınız.

Arkadaşlardan destek alabilirsin

Birçok görevde, müttefikleriniz tarafından desteklenmeye güvenebilirsiniz. Bu sadece ana karakterler için değil, aynı zamanda bireysel oynanabilir karakterlerin arkadaşları için de geçerlidir (örneğin, Franklin Lamar ile arkadaştır). Görev sırasında hiçbir takım arkadaşınızın ölmediğinden emin olmalısınız, çünkü neredeyse her zaman bu başarısız olmak demektir.

GTA 5 Görev Tamamlama

Grand Theft Auto 5, tüm görevleri bir seferde tamamlamaya zorlamaz ve herhangi bir anda bir görevi yerine getiremezseniz (örneğin, karakterlerden birinin ölümü veya bu görevin gereksinimlerini karşılayamama sonucu) , oyunu bir kontrol noktasından yeniden başlatabileceksiniz. Yine de bu çözümün bir dezavantajı var. Bir görevi parçalar halinde tamamlarken,% 100 sonuçla tamamlamak için gerekli olan bazı tesislerini (örneğin, ayrılan zaman dilimindeki belirli etkinliklerin performansı) yerine getiremezsiniz.

GTA 5’te Sağlık / Can Kazanma

Yaralıysanız, sağlığınızı doldurabilirsiniz, ancak tam sağlığınızın yarısına kadar ve yalnızca belirli bir süre boyunca saldırıya uğramadığınızdan emin olursanız. Sağlık, verilen karakterle eve dönerek, bir ilk yardım çantası toplayarak veya oyun dünyasındaki fast-food restoranlarından birini ziyaret ederek geri yüklenebilir.

GTA 5 Zaman Döngüsü

Oyunda, elbette, yirmi dört saatlik bir günlük döngü var. Bunun bir sonucu olarak, bazı faaliyetler (yasa dışı sokak yarışı gibi) yalnızca belirli bir gece veya gündüz yapılabilir. Neyse ki, bu ana görevler için geçerli değildir. Bir görevin “yanlış zamanda” başladığı bir yeri ziyaret etseniz bile, bunun için gerekli hükümleri yerine getirmek üzere oyun içi zaman otomatik olarak hızlanır.

[ctu_ultimate_oxi id=”14″]
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Çoklu Oyunculu Var mı?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Oyunu Durdurmak Mümkün Mü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
GTA Online Casino Penthouse Ücretsiz Alma – Twitch Prime Avantajları