Rol Oyunu

Mount And Blade 2 : Bannerlord – Hangi Kültür Daha İyi

Mount ve Blade 2 Bannerlord’daki ilk kararınız karakterin kültürünü seçmektir – oyunu etkileyen ek bonuslar sağlar. Oyun sırasında seçimlerinizi değiştiremezsiniz, bu yüzden bilinçli bir karar verin. Bu sayfada, tüm kültürlerin açıklamalarının yanı sıra Bannerlord’da hangi kültürün en iyi olduğuna dair ipuçları bulunmaktadır.

Tüm kültürler

İlk olarak, Mount ve Blade 2 Bannerlord’daki tüm kültürleri kontrol etmelisiniz. Aşağıdaki tablo, oyunda mevcut olan kültürlerin yanı sıra oyun üzerindeki etkilerini listelemektedir.

Kültür Etkisi
Vlandians Askerler %20 daha fazla savaş tecrübesi kazanır.
Sturgians Karda yürüme hızı olumsuz etkisine karşı %20 bağışıktır.
Empire Şehir koruma, duvar tamiri ve kuşatma hazırlığı %20 daha hızlıdır.
Aseri Kervanlar %30 daha ucuzdur ticaretten %10 daha fazla kazandığı söylenebilir.
Khuzaits Horsemen tek kişilik modda harita üzerinde %10 daha hızlıdır.
Battanians Ormanlık alanda hız düşüşü olumsuz etkisi %10 daha azdır.

Hangi kültür en iyisidir?

Bu sorunun cevabı kolay değil. Mount ve Blade 2 Bannerlord’daki hangi kültürün en iyi olduğunu söylemek mümkün değildir, ancak en evrensel olanı belirlemek mümkündür. Vlandians kültürü, oyun tarzınıza bakılmaksızın her durumda iş görecektir- askerler için ekstra deneyim her zaman yararlıdır (daha hızlı ilerleyeceklerdir).

Aseri kültürü ise ticarete odaklanmış karakterlerle iyi çalışır. Eğer kervanlardan para kazanacaksanız, o kültürü seçin.

Dikkate değer bir başka kültür de İmparatorluktur. Bonusları sadece oyunda daha sonra ortaya çıkacak – İmparatorluk kültürü şehirlerinizin gelişimini hızlandıracak ve düşmanca yerleri kuşatmayı kolaylaştıracak. Ancak, oyunun ilk birkaç saatinde bu kültürü seçmenin hiçbir faydasını hissetmeyeceğinizi hatırlamanız gerekir.

Sturgians, Khuzaits ve Battanian kültürleri yukarıdakilerden çok daha az ilginçtir ve sadece partinizin hareket hızını etkiler.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Mobil OyunRehberStrateji

Clash of Clans'da Bir Klana Nasıl Katılırsınız?

Hayatta KalmaRehberValheim

Valheim gümüşü nasıl elde edilir ve eritilir?

Battle RoyaleFortniteRehber

Fortnite'da Kasa Anahtarları nasıl bulunur?

Forza Horizon 5Yarış Oyunları

Forza Horizon 5'te Maksimum Rütbe ve Prestij Seviyeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Call of Duty Warzone / Modern Warfare QuickScope Hızlı Ateş Etme