Mount & BladeRehberRol Oyunu

Mount And Blade 2: Bannerlord Kervan Rehberi

Mount And Blade 2: Bannerlord Kervan Rehberi ticaretle para kazanmak için mutlaka dikkat etmeniz gereken bir konudur. Gelin konu hakkında sizi bilgilendirelim.

Mount And Blade 2 Bannerlord’a başladığınızda, kullanmanız için sadece bir miktar altın verilecek. Ordunuzu kurmak ve onları beslemek için, tüccarlar ve karavanlar ile bazı akıllı yatırımlar yapmanız gerekecek. Para her zaman gereklidir, ancak Bannerlord’da altın, özellikle başarılı olmak için önemlidir ve altın kazanmak için çok çalışmanız gerekiyor.

Mount And Blade 2: Bannerlord kervan rehberi

Mount And Blade 2: Bannerlord kervan rehberimiz, ticaretle nasıl kar elde edeceğinizi, kendi karavanlarınızı nasıl kuracağınızı ve para kazanmanın diğer yollarını gösterecektir.

Karada mal ticareti yapmak için kervanları kullanma

Para kazanmak söz konusu olduğunda söylentilerden çok faydalanmak önemli bir şeydir. Keşfettiğiniz tüm söylentiler, belirli ürünlerin normal fiyatlarından daha fazla nerede satıldığı hakkında olacaktır. Bazen sadece küçük bir artış olur, ancak daha nadir kalemler için potansiyel kâr önemli ölçüde daha yüksek olabilir.

Kervan Nasıl Kurulur?

Bunun için ilk ihtiyacınız olan şey kervanı idare edecek yoldaşlar bulmanızdır. Yoldaş bulma konusunda bir rehberimiz bulunuyor. İlk önce kervanın başına koymak için bir yoldaş bulun. Konuyu konuşun ve ücretini ödeyip onu işe atayın.

Oluşturacağınız kervan kadar yoldaşı bulduktan sonra kervanı oluşturacak bir tüccar bulmanız gerekiyor. Bulun ve onunla konuşun.

Yerini tespit ettikten sonra detaylı konuşmanız gerekecek. İlk önce parasını ödeyeceksiniz.

Kervan ücreti ödendikten sonra sizden kervana liderlik edecek birini seçmenizi isteyecektir. Seçiminizi yapın.

Ardından parti kısmından kervanlarınızı ve nerede olduklarını görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca zaman içinde satış bildirimleri de size gelecektir.

 

Bir köyde satmaya çalışırken farenizi öğenin üzerine getirerek malların en değerli olduğu yerleri öğrenebilirsiniz. Öğenin listelenen yeşil bir fiyatı varsa, normalden daha ucuz, kırmızı ise daha pahalı olduğu anlamına gelir.

Köyün bu eşya stoğu yükselip düştükçe fiyatlar değişiyor, bu nedenle sahip olduğunuz her şey yerine yalnızca satmanız gerekenleri satmaya çalışın. Yerleşimler, mallarınız için ne kadar ödeyebilecekleri konusunda da sıkıntıya girebilir, bu yüzden tüm paralarını aldıktan sonra, geri kalanını satmak için başka bir yere gidin.

Dünya haritasındaki develer ile gösterilen karavanlar, aynı zamanda öğelerin satın alınabileceği yerler ve bu öğenin satılabileceği yerler gibi çok yararlı ipuçları verir.

Yerleşim yerleri veya karavanlarla ticaret yapabileceğiniz ürünlerin istatistik listesinde, [ALTIN] karşılığında [YER İSMİ] ‘da satışı yapabilir” satırında size bilgi veren ekstra bir satır bulabilirsiniz. Söylentiler her köyde veya kasabada görünmüyor, bu nedenle farklı söylentiler almak için farklı yerleşimleri ziyaret edin. Aşağıda bunun bir örneği var.

bannerlord-ticaret

İyi fiyata satılabilecek öğelerin bir başka yararlı göstergesi, girdiğiniz şehrin açıklamasından gelir. Köy yiyecek sıkıntısı çekiyorsa, ürünlerinizi normalden daha yüksek bir fiyata satabilirsiniz. Yerleşim yerlerinde dolaşırken köylülerle konuşarak söylentiler de alabilirsiniz. Onlardan ne istediğini sormadan önce söyledikleri ilk şey bu.

Hareket hızı ve birçok öğe eşkıyaların dikkatini çeker

Ordunuzda bulunan birlik türleri dünya haritasındaki hareket hızınızı etkiler. Atlarda çok fazla erkek varsa, ordunuzda çok sayıda yağmacının yaya olarak koşmasından çok daha hızlı hareket edersiniz. Dünya haritasındaki hareket hızı, iki konum arasında hızlı bir şekilde seyahat etmenin anahtarı olduğundan, uzak bir yerleşime vardığınızda koşulların değiştiğini görebilirsiniz. Ayrıca çok sayıda eşya taşımanın haydutlardan istenmeyen dikkat çekmesi riski de vardır.

Ticaret ekonomisini iyileştirmek için karavanlar kurmak

Büyük bir kasabadaki nüfuzlu insanlarla konuşarak bir karavan kurabilirsiniz. Karavanlar 15.000 altına mal oluyor ve kurulması için bir refakatçiye ihtiyaç duyuyor ve ayrıca karavanı yağmacılardan ve haydutlardan koruyacak gardiyanların ücretini ödemeniz gerekiyor. Yoldaş edinme hakkında daha fazla bilgiyi Mount And Blade 2 Bannerlord yoldaşları kılavuzumuzdan edinebilirsiniz.

Karavanların amacı başlangıçtan itibaren biraz belirsizdir. Biraz zaman alır, ancak klanlar sekmesinde görüldüğü gibi, işlem gören mallardan kar elde ettiklerinde size para kazandırırlar ve sahip olduğunuz kasabalara öğeler getirirler. Karavanı yönetmeyi seçtiğin yoldaş da Steward yeteneğinde beceri puanı kazanıyor. Ayrıca, malların nereden alınacağı ve satılacağı konusunda tavsiyede bulunan ve aynı zamanda bir tüccar olarak hareket eden bir NPC’de karavanla birlikte hareket eder.

[ctu_ultimate_oxi id=”1″]
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms'de Hediye Kodu Nasıl Girilir?

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Başlangıç Rehberi

AksiyonRehberStar Wars Serisi

Doma's Mysterious Keycode Star Wars Jedi Survivor'da Ne İşe Yarar?

Hayatta KalmaRehberStranded Deep

Stranded Deep: Yemek Pişirme Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Observer: System Redux Yeni Nesil Konsollar İçin Duyuruldu