Konsol

Playstation 5 Tanıtıldı – Bilmeniz Gereken Herşey

#Sony sonunda #PlayStation5 konsolunu tanıttı. Şık ve kavisli kutu, biri disk sürücülü, diğeri dijital iki çeşide sahip olacak. PlayStation 5 ve PlayStation 5 Digital Edition ile tanışın. Bugün fiyatlandırma veya lansman tarihi ayrıntıları açıklanmadı. Beyaz renkli konsol yatay veya dikey olarak yönlendirilebilir. Her iki sürümün de önünde bir USB ve USB-C bağlantı noktası vardır.

Ayrıca, iki DualSense pedi takan bir denetleyici şarj istasyonu, 3D ses desteği ve gürültü önleyici mikrofonlara sahip bir kulaklık ve dahili mikrofona sahip bir medya uzaktan kumandası PS5 ile sizin olacak gibi görünüyor.

Sony’nin heyecan verici PS5 etkinliği bir ton yeni oyun sergiledi, ancak bunları ne zaman oynayabileceğimizi bize bildirmedi. Şirket, PS5’in çıkış tarihi ve fiyatının gelecekte bir noktada geleceğini söyledi. Akış sona erdiğinde Sony bir basın açıklamasıyla “daha sonraki bir tarihte PlayStation 5 için fiyatlandırma ve ek ayrıntıları açıklayacaklarını” açıkladı. Bu detayların ne zaman açıklanacağı hakkında daha fazla bilgi verilmemiştir.

Playstation 5 (PS5) Fiyatı Ne Olacak?

Konsolun baş mimarı Mark Cerny dışında fiyat aralığının ne olacağına dair çok fazla kanıtımız yok.

Sony Interactive Entertainment başkanı Jim Ryan, Sony’nin “büyük bir artış olduğunu düşünmese de” PS5 oyunlarının PS4 oyunlarından daha pahalı olmasını beklediğini söyledi. Geliştirme maliyetlerindeki sıçrama genellikle perakende ve dijital indirme maliyetlerinde artış anlamına gelir.

Yeni bir fiyatın sert kanıtlarını bulmaya en yakın olanımız, parça eksiklikleri ve özel donanımın PS5’i üretimde birim başına 450 dolara kadar ittiği bildirilen üretim fiyatını tahmin etmektir. Sony, konsolları kayıp veya kârla satmayı seçebileceğinden, bu fiyatlar nadiren perakende fiyatlandırmanın bir göstergesidir. Yani ortalama PS5 maliyeti 450$ civarındadır.

Sony’nin büyük PlayStation 5 oyunları, The Future of Gaming (Oyunun Geleceği) başlıklı etkinliği bir hafta süren bir gecikmeden sonra yapıldı. Etkinlik sırasında bir ton oyun gösterildi ve her şeyi burada izleyebilir ve gösterim sırasında gösterilen her PS5 oyunu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

Sony’nin yaklaşmakta olan konsolundan neler bekleyebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi için şu ana kadar PS5 hakkında bildiğimiz her şeye göz atın.

İki PS5 Konsolu Olacak

PS5 konsolunun kendisi de ortaya çıktı ve iki yapılandırmada geliyor: PS5 ve PS5 Digital Edition. Adından da anlaşılacağı gibi, ikincisi bir disk sürücüsüne sahip değildir ve her ikisi de kavisli, stilize bir görünüme sahiptir. PS5 için henüz bir fiyat veya çıkış tarihi alamadık, ancak Sony bunun daha sonra olacağını söyledi.

PS5 Nasıl Görünüyor? PS5 Tasarımı

Playstation 5 tasarımı hakkında size detaylı bilgi verebilecek görsel galerimizi ziyaret ediniz.

PS5 için açıklanan oyunlar bir sonraki sayfada

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
Epic GamesKonsolRehber

Epic Games'te Oyun İadesi Nasıl Yapılır?

KonsolRehberSteam

Steam FPS Sayacı Nasıl Açılır?

Epic GamesKonsol

Epic Games Store Ödül Sistemini Devreye Sokuyor

KonsolXbox

Xbox ve Microsoft, Windows'ta Hızlı Devam Özelliğini Aktif Edecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir