Konsol

PS5 Kullanıcı Arayüzü % 100 Revize Edilecek

Bir LinkedIn iş açıklamasında Sony VP, konsolun kontrol panelinin PS4’ten tamamen yeniden tasarlanacağını söylüyor.

Geçen hafta PS5’in açıklama etkinliği sırasında Sony’nin yeni konsolu için yeni işletim sistemine bir göz attık, ancak bir şirket yetkilisi konsolun gösterge tablosunun görünümü ve hissi hakkında bazı yeni ayrıntılar sundu. Bir LinkedIn paylaşımı, PlayStation UX tasarımının başkan yardımcısı Matt MacLaurin, konsolun kullanıcı arayüzünün “PS4 kullanıcı arayüzünün% 100 revizyonu ve çok farklı yeni konseptler” şeklinde olacağını söyledi.

The Verge tarafından tespit edilen MacLaurin açıklamasına bakacak olursak, “Kullanıcı arayüzü olduğu için öncelikle pratik, ancak tamamen yeni bir görsel dil ve kullanıcı arayüzünün tamamen yeniden şekillendirilmesi” şeklinde ifade edilebilir.

PS4, selefi PS3’ün XMB arayüzüne benzeyen bir tasarım kullandı. Yıllar boyunca çok sayıda değişiklik alan Xbox One panosunun aksine, nesil boyunca tutarlı kaldı.

MacLaurin’e göre Sony yakında yeni işletim sistemini gösterecek. Ek olarak PS5, oyuncuların donanımını ve arayüzünü özelleştirmelerine izin verecektir. Bu elden geçirilen yaklaşım, yeni Xbox Series X için mevcut Xbox One panosunda küçük değişiklikler yapmaya odaklanacağını belirten Microsoft ile keskin bir farktır. PS5’in veya PS5’lerin ne kadar tutacağını hala bilmiyoruz ancak önümüzdeki haftalarda daha fazla ayrıntı ortaya çıkacak gibi görünüyor.

Kaan Alp B.
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Konsol

Playstation 5, İlk Etapta PS4 Oyunlarıyla %99 Uyumlu Olacak

Konsol

Microsoft’un Yeni Xbox Series S Kontrolcüsü Sızdı

AksiyonMacera

Spider-Man: Miles Morales'in PS5'te Opsiyonel 4K / 60FPS Modu Olacak

AksiyonKonsolPC

Xbox Insider'dan "God of War PC İçin Çıkıyor" Dedikodusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
PS4 ve Xbox’da Witcher 3’ünüz Varsa PC İçin De Ücretsiz Alabilirsiniz