Konsol

PS5 Kullanıcı Arayüzü % 100 Revize Edilecek

Bir LinkedIn iş açıklamasında Sony VP, konsolun kontrol panelinin PS4’ten tamamen yeniden tasarlanacağını söylüyor.

Geçen hafta PS5’in açıklama etkinliği sırasında Sony’nin yeni konsolu için yeni işletim sistemine bir göz attık, ancak bir şirket yetkilisi konsolun gösterge tablosunun görünümü ve hissi hakkında bazı yeni ayrıntılar sundu. Bir LinkedIn paylaşımı, PlayStation UX tasarımının başkan yardımcısı Matt MacLaurin, konsolun kullanıcı arayüzünün “PS4 kullanıcı arayüzünün% 100 revizyonu ve çok farklı yeni konseptler” şeklinde olacağını söyledi.

The Verge tarafından tespit edilen MacLaurin açıklamasına bakacak olursak, “Kullanıcı arayüzü olduğu için öncelikle pratik, ancak tamamen yeni bir görsel dil ve kullanıcı arayüzünün tamamen yeniden şekillendirilmesi” şeklinde ifade edilebilir.

PS4, selefi PS3’ün XMB arayüzüne benzeyen bir tasarım kullandı. Yıllar boyunca çok sayıda değişiklik alan Xbox One panosunun aksine, nesil boyunca tutarlı kaldı.

MacLaurin’e göre Sony yakında yeni işletim sistemini gösterecek. Ek olarak PS5, oyuncuların donanımını ve arayüzünü özelleştirmelerine izin verecektir. Bu elden geçirilen yaklaşım, yeni Xbox Series X için mevcut Xbox One panosunda küçük değişiklikler yapmaya odaklanacağını belirten Microsoft ile keskin bir farktır. PS5’in veya PS5’lerin ne kadar tutacağını hala bilmiyoruz ancak önümüzdeki haftalarda daha fazla ayrıntı ortaya çıkacak gibi görünüyor.

Yazar Hakkında

Oyun Haber ve rehber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
HaberKonsolPlaystation

Sony'nin En Çok Kar Ettiren Konsolu

KonsolPlaystationRol Oyunu

Sea of Thieves'in PS5'te Dikkat Çeken Ön Sipariş Başarısının Sebepleri

Epic GamesKonsolRehber

Epic Games'te Oyun İadesi Nasıl Yapılır?

KonsolRehberSteam

Steam FPS Sayacı Nasıl Açılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
PS4 ve Xbox’da Witcher 3’ünüz Varsa PC İçin De Ücretsiz Alabilirsiniz