Red Dead Redemption 2RehberRol Oyunu

Red Dead Redemption 2 Wanted – Başınıza Ödül Konulunca Ne Oluyor?

Red Dead Redemption 2’de suç ve aranma (Wanted) durumları bulunuyor. Aranma durumunuza eş değer başınıza ödül bile konuluyor. Peki bu hangi durumlarda gerçekleşiyor. Wanted yani “aranıyor” statüsüne geçtiğiniz zaman ne yapmalısınız? Tüm durumlar Red Dead Redemption 2 Wanted Rehberimizde açıklıyoruz.

Halka açık bir yerde bir suç işlerseniz yasa ile başınız belaya girebilir, örn. birisine vurduğunuzda, bir kişiyi öldürdüğünüzde veya soygun yaptığınızda (bu sadece soygun dükkanları için değil, aynı zamanda cesetleri çalmak veya göğsünden eşyaları çalmak için de geçerlidir). Bazı durumlarda oyun, suçun tanıklarını durdurmanıza izin verir. Yerel kolluk kuvvetlerine gitmeyi başaramadıklarından emin olmak için acele etmelisiniz. Yani ortada tanık bırakmadığınızdan ya da başka bir çözüm bulduğunuzdan emin olmalısınız.

Wanted “Aranıyor” durumundan nasıl kaçarsınız?

Her zaman haritadaki kırmızı daireden hızlı bir şekilde çıkmaya çalışın, çünkü bu bölge yasa muhafızlarının kahramanınız için aktif olarak avlandığı alanı gösterir. Çemberi başarıyla terk ettikten sonra işlenen suçların silinmediğini belirtmek gerekir. Bu sadece sizi belirli bir süre daha serbest gezdirecektir.

Suç işlemeden önce yapmanız gerekenler

Suç işlemeye karar vermeden önce birkaç bandaj hazırlamaya çalışın. Soymak için planladığınız bir posta arabası çevresinde hiç kimse olmadığından emin olun. Mağazayı soymadan önce bölgeyi keşfe çıkın. Bazı dükkanların sırtlarında çevresinde yasa dışı işler olabilir. Bunlardan biri Valentine’deki eczanenin arkasında bulunabilir. Tüccarı mağazanın arkasındaki kapının kilidini açmaya zorlayabilirsiniz. Daha iyi hazineler toplamak için içerideki herkesi öldür (yani benzersiz bir tabanca).

Red Dead Redemption 2’de Suçlardan nasıl kurtulurum?

Hesabınızda yeterli paranız varsa, işlenen suçlar için ceza ödemesini ertelemeye değmez. Daha fazla suç işledikçe, ceza artmaya devam edecek ve yasaların koruyucularından ve kelle avcılarından kaçınmakta daha fazla sorun yaşayabilirsiniz. Tüm cezaları herhangi bir postaneyi ziyaret ederek ödeyebilirsiniz.

Valentine, Strawberry ve Saint Denis gibi şehirlerde seyahat ederken kendinize iyi bakın. Bu tür bir yerde bir at kullanmak, bir yayaya çarpma riski ile ilişkilidir. Sonuç olarak, kendinizi aranan listede bulabilir ve farkında olmadan sizi yakalamak için aranan ödül miktarını artırabilirsiniz. At sırtında daha yavaş hareket edin ve insanların aniden sokağa girebilecekleri için yürürken izleyin.

[ctu_ultimate_oxi id=”17″]
Yazar Hakkında

Oyun Haber ve rehber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Nişancı OyunuRehberValorant

Valorant Satın Alma Geçmişini Kontrol Etme

Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Kabile Moralini Nasıl Yükseltirsiniz?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Hızlı Bir Şekilde Gübre Toplamak

AksiyonGTA 5Rehber

GTA 5 Kamera Açısı Nasıl Değiştirilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
GTA 5’te Nasıl CEO Olunur?