RehberRol Oyunu

Ghost of Tsushima: Mutlaka Kullanmanız Gereken Beceri Ve Yetenekler Rehberi

Ghost of Tsushima için oyun rehberimizin bu kısmında, oyunun ilk saatlerinde kilidini açmaya değer en yararlı başlangıç becerilerinin bir listesini bulabilirsiniz. Bu önerilen yeteneklere sahip olmak, yeni saldırı türleri kullanmanıza veya karakterinizi daha güçlü hale getirmenize izin verecektir.

Kayıt için teknik noktalar kullanılarak beceriler satın alınabilir. Bunlar sadece Jin’i daha yüksek deneyim seviyelerine ilerletmek için verilen beceri puanlarıdır. Teknik puanlar ayrıca belirli görevleri tamamlamak veya Moğolların işgal ettiği daha büyük yerleri kurtarmak sonucu ödüllendirilebilir. Tek bir beceri 1 veya 2 teknik puan gerektirebilir.

İşte aktif etmeye değer önerilen başlangıç becerilerinin bir listesi:

Perfect Parry

Ghost of Tsushima’daki en önemli yetenek. Perfect Parry, düşman saldırısı Jin’e ulaşmadan hemen önce L1 düğmesine basılarak etkinleştirilebilir. Başarılı olursa, düşman tarafından engellenemeyen güçlü bir karşı saldırı yapabilirsiniz.

Unyielding Sword Parry

Bu beceri Moğol kılıçlarıyla yapılan mavi saldırıları savuşturmanıza izin verir. Birçok Moğol kırmızı ve mavi saldırılara güvendiği için bu oldukça hızlı bir şekilde önemli bir sorun haline geliyor. Bu yetenek olmadan mavi saldırılardan kaçınmanız gerekir.

Unyielding Spear Parry

Bu, yukarıda bahsedilenlere benzer bir beceridir, ancak bu durumda mızrak kullanan düşmanların mavi saldırılarını ayrıştırma yeteneğine sahip olursunuz. Oyunda biraz oynadıktan sonra mızrak kullanan düşmanlarla karşılaşmaya başlayacaksınız ve bu yeteneğe sahip olmayan kahraman için yüksek bir tehdit oluşturuyorlar.

Roll

Bu, Jin’in standart bir kaçış yapmak yerine yere yuvarlanmasını sağlayan bir başka önemli başlangıç ​​becerisidir. Bu, daha büyük silahlar kullanan ve birkaç kombo saldırı başlatan rakiplerle savaşırken yardımcı olur. Ghost of Tsushima’da Roll vurulma riskini azaltır.

Perfect Dodge

Bu beceri Perfect Perry’ye benzer, ancak bu durumda son anda Daire düğmesine basmaktan oluşur. Başarılı olursanız, başarılı bir atlatmaya ek olarak, güçlü ve durdurulamaz bir karşı saldırıyı gerçekleştirebilirsiniz.

Iron will

Ghost of Tsushima’da Kahramanınızı canlı tutmak açısından önemli bir beceridir. Ölümcül yaralanmalar aldıktan sonra 2 çözme noktası tüketebilirsiniz. Kahraman bu yeteneği kullandıktan sonra ölmeyecek. Bunun yerine, kaçabilir ve karakterinizi iyileştirebilirsiniz.

Standoff Streak / Improved Standoff Streak

Standoff’u daha etkili kullanmak istiyorsanız bu becerilerin her ikisini de satın alın. Bu yeteneklerin her biri, tek bir standoffta +1 daha fazla düşmanı  öldürmenize izin verecektir.

Safe Landing

Ghost of Tsushima dünyasını çok keşfederseniz, bu yararlı bir beceri olabilir. Bir atlama sırasında Circle düğmesine bastığınızda düşme hasarı almayabilirsiniz. Sadece düşük yükseklikteki sıçramalarda çalışır.

Chain Assassination / Chain Assassination Master

Bu, gizli saldırıları kullanarak rakipleri ortadan kaldırmanıza izin veren mükemmel bir beceridir. Kare düğmesi yerine Üçgen düğmesine basarak, birbirine yakın duran 2 veya 3 düşmanı öldürebilirsiniz. Bu seçeneği çok sık kullanabilirsiniz.

Firecrackers

Ghost of Tsushima’da Havai fişekler yepyeni bir araç kategorisi olduğundan, rüzgar çanlarının kilidini açtıktan sonra bu yeteneği satın alın. Sonuç olarak, rakiplerinizin dikkatini dağıtmak için iki farklı türde gadgetınız olacaktır.

Zaman içinde yayınlanacak Ghost of Tsushima’nın diğer rehberleri için aşağıdaki listemize mutlaka göz atın.

Ghost of Tsushima Rehberleri
Ghost of Tsushima Rehberleri

Ghost of Tsushima rehberlerimizin listesi; zaman içinde daha fazla yayınlanacak. Takipte kal. Ayrıca bazı rehberler hazırlık aşamasında olabilir, ulaşamazsan yorum at;

  1. Ghost of Tsushima: Sakai Horse Armor Nereden Bulunur?
  2. Ghost of Tsushima: Mutlaka Kullanmanız Gereken Beceri Ve Yetenekler Rehberi
Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
MinecraftRehber

Minecraft Kurtlar Nasıl Evcilleştirilir?

MinecraftRehber

Minecraft Stonecutter Nasıl Yapılır Ne İşe Yarar

Hayatta KalmaRehber

Pebblet Axe Nasıl Yapılır? Grounded Rehber

OverwatchRehber

Overwatch 2: Karakterler nasıl açılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Spider-Man: Miles Morales’in PS5’te Opsiyonel 4K / 60FPS Modu Olacak