Haber

Microsoft, Warner Bros. Interactive Entertainment’ı Satın Almakla İlgileniyor

The Information’ın bir raporuna göre Microsoft, Warner Bros.Interactive Entertainment’ı satın almaya ilgi duyduğunu ifade etti.

Bölümün piyasada olduğu, ana şirketi AT&T tarafından yaklaşık 4 milyar dolara satıldığı söylentileri var. Take-Two Interactive, Electronic Arts ve Activision-Blizzard’ın da bir kazanımla ve iyi bir nedenle yine bu şirketle ilgilendiği iddia ediliyor. Warner Bros.Interactive Entertainment, Avalanche Software (Disney Infinity), NetherRealm Studios (Mortal Kombat 11), Rocksteady Studios (Batman Arkham oyunları) ve TT Games’in (Lego oyunları) sahibidir. Bu, yukarıda adı geçen şirketler için çok önemli bir satın alma olacaktır.

Yine de, Microsoft anlaşmayı destekliyorsa, WarnerMedia lisansındaki oyunların münhasır hale geldiğini görebiliriz. Özellikle Marvel’in Spider-Man Miles Morales’in lansman sırasında PlayStation 5’e gelmesi, şirket için çok büyük bir “kazanç” olurdu. Bu geliştiricilerin üzerinde çalışmakta oldukları mevcut projeleri de etkileyecektir. Harry Potter ARPG’nin hem Xbox Series X hem de PlayStation 5’e çıkacağı söylentileri var. Bu anlaşma güvence altına alınırsa, PlayStation oyuncularının oyunun platformlarına gelmesi için biraz daha beklemesi gerekebilir.

Bununla birlikte, şu anda tüm bunlar doğrulanmamıştır. Information’ın raporunda AT&T’nin henüz bir hamle yapmadığı ve holdingin kendisinin bu haberi kulaktan kulağa dolaştırdığı belirtiliyor. Bu açıdan habere temkinli yaklaşmak gerekiyor. Warner Bros.Interactive Entertainment’ın söylentili satışını çevreleyen somut bir şey öğrendiğimizde sizi bilgilendireceğiz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Aksiyon

Halo Infinite PC Sistem Gereksinimleri

Haber

Microsoft Bethesda'dan Sonra Başka Oyun Şirketlerini de Almaya Çalışıyor

Simülasyon

Microsoft Flight Simulator Çıkış Tarihi Açıklandı

Nişancı Oyunu

Halo 3 PC Çıkış Tarihi Belli Oldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Assassin’s Creed Valhalla’nın 30 Dakikalık Oynanış Videosu Sızdı