MMORPG

New World MMO Çıkış Tarihi Bir Kez Daha Ertelendi

Güncelleme: 11-7-2020 – New World Tekrar Ertelendi

Amazon Games, yaklaşan MMORPG New World’ün bu Ağustos ayında yayınlanmayacağını resmen açıkladı. Bunun yerine, oyun diğer şeylerin yanı sıra daha orta ve end game deneyimleri üzerinde çalışmak için Bahar 2021’e ertelendi. Tam tarih şimdilik bilinmese de elbette bu da garanti bir çıkış tarihi değil.

Crucible’ı serbest bıraktıktan kısa bir süre sonra, Amazon şimdi bir sonraki oyununu – New World MMORPG üzerinde çalışıyor ve daha önce nisan ayında (aşağıda detayları bulabilirsiniz) ertelenen oyun şimdi tekrar ertelendi hem de daha uzun bir süreliğine. Bu, Ağustos sürümünü hevesle bekleyen birçok oyuncu için büyük bir hayal kırıklığı olacak.

Geliştiriciler, şimdi önemli bir gecikme olan 2021 Baharı çıkış tarihini hedeflediklerini ve potansiyel gelişim sorunlarına işaret ettiğini doğruladı.

new world

Rich Lawrence, Studio Yönetmeni blog yazısında “Oyuncularımızın oyuna tamamen dalmış hissetmelerini istiyoruz ve stüdyomuzun güvenebileceğiniz kaliteli ve kalıcı bir oyun anlamına geldiğini biliyoruz – bu da tamamen serbest bırakılmadan önce istediğimiz şeyleri elde etmek için daha fazla zaman demek.”  şeklinde paylaşım yaptı.

Geliştiriciler, Alfa sırasında oyunculardan aldıkları tüm geri bildirimlerden sonra, oyuncuların oyunu sevdiğini ve daha fazlasını görmeyi sevdiklerini söylüyor. Oyuncuların mümkün olan en iyi deneyimi yaşamasını sağlamak için, takım lansmanına kadar daha orta ve son oyun deneyimleri üzerinde çalışacaktır.

New World topluluğuna bir teşekkür olarak, geliştiriciler Beta kaydı ve müşterilere New World’ün tüm oyununu – şu anki durumunda – sınırlı bir süre için oynamaları için özel bir fırsat sunacaklar. Katılmak için süreci detaylandıran oyunculara doğrudan bir e-posta daveti gönderilecektir.


Güncelleme: 10/4/2020 – New World’ün çıkış tarihi ertelendi

Amazon, MMO New World’ün lansmanını koronavirüs nedeniyle Ağustos ayına erteledi

Amazon Game Studios, başlangıçta Mayıs ayında piyasaya sürülmesi planlanan ve şimdi devam eden koronavirüs pandemisinin bir sonucu olarak çok oyunculu çevrimiçi epik New World için bir gecikme duyurdu. New World 25 Ağustos’ta gelecek.

Çıkış tarihi ertelendi

Resmi New World web sitesinde bir blog yazısı yazan Amazon, geliştirme ekibinin büyük ilerleme kaydederken, pandemi nedeniyle New World gibi iddialı bir MMO geliştirmenin evden çalışmayla oldukça zor olduğunu açıkladı.

Sonuç olarak blog yazısında öngörülebilir gelecek için uzaktan çalışırken kalite çıtasının da korunması gerektiğinden” oyunu erteleme kararı verildiğini söylüyor.

new world

“New World’ün lansmanını merakla beklediğinizi biliyoruz ve bunu sizinle paylaşmaktan heyecan duyuyoruz. Ancak ekibimizin sağlığı ve güvenliği bizim önceliğimizdir. Bu belirsiz zamanlarda ekibimizi korurken New World’ün olabilecek en iyi oyun olmasını sağlayacak bir zaman çizelgesine yeniden odaklanıyoruz. ” şeklinde açıklama yapıldı.

Alpha ve Kapalı Beta Süreci

Amazon’dan verilen diğer önemli bilgilere bakacak olursak; oyuncu deneyimini test etmeye ve ayarlamaya devam etmek için, New World’ün devam eden Alpha’sı oyunun çıkış tarihi yani 25 Ağustos’a kadar açık kalacak. Bununla birlikte, daha önce ilan edilen Kapalı Beta bu ay için planlanmıştı ama şimdi Temmuz ayında yapılmasına karar verildi.


New World’ün Eski Çıkış Tarihi ve Diğer Bilgiler

Amazon bir MMORPG yaptığını açıkladığında insanlar şaşırdılar. Şimdi New World adlı projenin çıkış tarihi var. Amazon.com’daki liste oyunun 26 Mayıs 2020’de satışa sunulacağını belirtti. Ön sipariş vermek için mevcut olan iki farklı sürüm, standart ve bir deluxe sürüm var.

New World Fiyat

39,99 $ ile pazarlanan New World’ün Standart Sürümü sadece temel oyunu içerecek. Amazon’un oyun dünyasında son girişimi, oyuncular Bozulmuş güçlerin istila ettiği tehlikeli bir bölgeyi kontrol etmek için yarışırken oyunculara ilginç bir rekabetçi ve işbirlikçi oyun karışımı getirmeyi vaat ediyor.

Deluxe Edition 49,99 $ fiyatla satılıyor ve sadece on dolar daha fazla ödeyerek Woodsman Kostümü, Woodsman Boarding balta görünümü, Mastiff evcil hayvanı, Taş / Kağıt / Makas ifade seti ve hepsiyle birlikte en çok ilgi çeken Yeni Dünya dijital sanat kitabı alabilirsiniz.

new world mmo

Oyunun 26 Mayıs’taki çıkış tarihinden önce ön sipariş verilmesi oyunculara, oyunun kapalı beta sürümüne katılma şansı, Isabella’nın muska eşyası, Fist Bump ifadesi, bir guild kret seti ve “Expedition One” benzersiz unvanını hediye edecek. Dikkat çeken kısım, Isabella’nın muskasının aslında sadece kozmetik bir eşyadan daha fazlası olmasıdır, ancak hayranların kesin olarak ne işe yaradığınız bilmesi için 26 Mayıs’a kadar beklemesi gerekecek.

New World, 26 Mayıs’ta sadece PC için yayınlanacak.

New World hakkında diğer bilgiler

New World, Amazon Game Studios tarafından Mayıs 2020’de piyasaya sürülecek olan devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma video oyunudur. Ön sipariş alımları için Kapalı Beta testi Nisan 2020’de başlayacak. 1600’lerin ortalarında oyuncular Atlantik Okyanusu’nda İngiliz Amerikasını şekillendirecek ve kolonize edecekler. Oyuncular kaynakları toplayabilecek, eşyalar yapabilecek ve diğer oyuncularla savaşabilecekler. Oyunu oynamak için bir ödeme modeli olacak. Ön sipariş almış oyuncular için Nisan 2020’de kapalı bir beta yapılacak.

Amazon New World Steam

Oyun şimdilik sadece PC için Steam üzerinden yayınlanacak. Şimdi New World Steam sayfası aktiftir ve ön sipariş toplamaya başlamıştır. New World ön sipariş fiyatlarına bakacak olursak ülkemiz için; Standart Sürüm 109₺ ve Delüxe Sürüm ise 139₺ olarak satışa sunulmuştur. Yukarıda bahsettiğimiz gibi ön sipariş vererek oyuna daha erken erişmeniz mümkün. New World Steam sayfasına ulaşmak için tıklayın.

New World Sistem Gereksinimleri

Amazon New World Steam sayfasında verilen bilgilere dayanarak oyunun oynamak için gerekli gördüğü sistem biglilerini aşağıda listeledik;

Minimum Sistem Gereksinimleri
 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows® 10 64-bit
 • İşlemci: Intel® Core i5-2400 / AMD CPU with 4 physical cores @ 3Ghz
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 670 2GB / AMD Radeon R9 280 ya da daha iyisi
 • DirectX: Sürüm 12
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 35 GB kullanılabilir alan
 • İlave Notlar: Oynamak için internet gerektirir, oyun içi satın almalar sunar.
Önerilen Sistem Gereksinimleri
 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir
 • İşletim Sistemi: Windows® 10 64-bit
 • İşlemci: Intel® Core i7-2600K / AMD Ryzen 5 1400
 • Bellek: 16 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA® GeForce® GTX 970 / AMD Radeon R9 390X ya da daha iyidir.
 • DirectX: Sürüm 12
 • Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı
 • Depolama: 35 GB kullanılabilir alan
 • İlave Notlar: İnternet bağlantısı gereklidir ve oyun içi satın almalar sunar.

Sistem gereksinimlerine baktığımız zaman ikinci nesil bir i7 işlemciyle oynanabilen bir oyun bu açıdan çok büyük bir sistem gereksinimi olduğu söylenemez ama kalabalık bölgelerde sıkıntı yapacaktır. Bu açıdan GTX 970 ile bilgisayarınız zorlanabilir, en azından GTX 1060 civarında bir ekran kartı sizi ileri düzey oyuna dahil edecektir. Sistem gereksinimlerine baktığımız zaman daha fazla kişinin oyuna dahil edilmesi sağlanmaya çalışılmış, zaten mmorpg oyunların bu açıdan ileri düzey optimize edildiğini söyleyebiliriz.

New World Gameplay

Oyunun yayınlanmış bir kaç oynanış videosu bulunuyor. Bunlardan size bir tane alt tarafa bıraktık. Sonuna kadar izlemenizi tavsiye ederiz. İşte New World Gameplay videosu;

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
MMORPG

Throne And Liberty 2023'te Dünya Çapında PC ve Konsollarda Çıkıyor

MMORPG

World of Warcraft'ın Dragonflight yol haritası "oyunculara daha sık içerik sunacak"

AksiyonMMORPG

Guerrilla, Horizon MMO'nun "stilize görünüm" ve "yeni bir karakter kadrosu" sunacak

MMORPG

World of Warcraft Dragonriding'in Kilidini Açma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Last Oasis’de Hayatta Kalmanızı Sağlayacak 9 İpucu