Mobil Oyun

The Witcher 3 – Başlangıç Rehberi

Gelmiş geçmiş en iyi aksiyon rol oyunları arasında yer alan The Witcher 3’e yeni başlamak isteyenler için ilk etapta dikkat etmeleri gereken bazı hususları listeledik. The Witcher 3 başlangıç rehberimizi sonuna kadar okuyup görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın.

 1. Kilidi açılmış yeteneklerin etkinleştirilmesi gerektiğini unutmayın. Başlangıçta, beceri slotlarının sayısı kesinlikle sınırlıdır. Geralt bunları kullanamayacaksa yenilerini eklememelisiniz. İki temel saldırının gücüne yatırım yapmak iyi bir fikirdir – hayatınızı kolaylaştırırlar.
 2. Karakter gelişiminizi dikkatlice planlayın. En güçlü becerilerin kilidini açmak çok puan gerektiriyor, bu nedenle çoğu sizin için uzun süre kullanılamayacak.
 3. Tüm beceri grubunu mutajenlerle desteklemek akıllıca olacaktır. Birçok canavar öldür, örneğin boğulmalar, oyunun başında sana mutajenler verecekler. Efekti artırmak için renkleri doğru seçmeyi unutmayın.

 1. İlk başta, kapasite ile ilgili herhangi bir sorun yaşamayacaksınız, ancak her geçen saatte giderek daha sıkıntılı olacak. İhtiyacınız olmayan eşyaları satmaktan korkmayın. Ayrıca, satıcılarda daha iyi sırt çantaları arayın. Onları etkinleştirdikten sonra, ceza olmadan daha fazla öğe sürükleyebilirsiniz. Çok fazla eşyaya sahip olmak cezalandırılmanıza sebep olabilir. Oldukça külfetli, ama yine de işaret yazılarını kullanabileceğinizi ve ata binebileceğinizi unutmayın. Binayı aramak ve tüccara binmek ve tüm gereksiz eşyaları satmak için kullanmak iyi bir fikirdir.
 2. Mümkün olduğunca çok tabela bulun. Yakınlarda bir köy görürseniz, yolunuzda olmasa bile oraya gidin, sadece hızlı bir seyahat noktasının kilidini açın. Oyunda daha sonra seyahat etmeyi çok daha kolay hale getirecekler.

 1. Sandıkları, kutuları ve diğer kapları, özellikle ulaşılması zor yerlerde ve gizli yerlerde yağmalama alışkanlığı edinin. İçeride yeni silahlar üretmenize veya yeni iksirler üretmenize izin verecek planlar bulacaksınız.
 2. Hikayenin belirli noktalarında (White Orchard’dan ayrıldıktan sonra ve Mists Adası’na gitmeden önce) oyun bazı yan görevleri otomatik olarak iptal eder. Bu, bu konumlara geri dönemeyeceğiniz anlamına gelmez – tabelalara hala ulaşılabilir.
 3. Kaçınma hareketini mutlaka kullanın. Bazı canavarlarla dövüşte bu etkili bir sağlık kontrolü olabilir. Canavarların etrafında dolanabiliyorsanız, daha güçlü bir grup düşmanı bile kolayca yeneceksiniz.
 4. Kılıcı kullanarak cıvataları bloke etmenizi sağlayan yeteneğin kilidini açmak iyi bir fikirdir. Arbaletçiler Geralt insanlarla savaşırken çok tehlikelidir. Sıklıkla, hangi taraftan hasar aldığınızı fark etmek zordur. Yükseltilmiş blok bu sorunu çözer.
 5. Roach’ı kendiniz sürmediğinizde zamanınızı at binicileriyle riskli savaşlarda boşa harcamayın. Aard işareti etkili bir şekilde tüm düşmanları yere indirir.
 6. Sizin için çok tehlikeli olmadıkları sürece karşılaştığınız tüm canlılarla savaşın. Öldürülen her düşman size oyunun başında çok faydalı olabilecek deneyim puanları verecektir.
  1. deneyim seviyesine ulaşıncaya kadar, bin deneyim puanı biriktirdikten sonra yeni bir seviye kazanırsınız. 11. seviyeden başlayarak yenisini kazanmak 1500 puana mal olacak. Bir sonraki fiyat artışı 21. seviyede başlar.
 7. Düşmüş askerlerin ve haydutların ekipmanlarını toplayın ve inceleyin. İnsanlar genellikle şu anda kullandığınızdan daha iyi ekipmanlara sahip olabilirler. Witcher 3’te normal bir ana kılıcın daha önce bulduğunuz benzersiz eşyalardan daha iyi olduğu yaygındır.

 1. Temel iksirleri mümkün olduğunca çabuk demleyin, özellikle kırlangıç. Ekipmanınızda Alcohest bulunduğunuz sürece iksir kaynağınız her meditasyonda otomatik olarak yenilenecektir. Alcohest kolayca kullanılabilir, sandıkları yağmalayarak birçoğunu toplayabilirsiniz.
 2. Oyunun hikayesi Novigrad’a gitmeden önce sizi Velen’de tutmaya çalışacak. Muhtemelen daha önce kuzeyi ziyaret etmek isteyeceksiniz, ancak orada yaratıkların ve insanların çok daha tehlikeli olduğunu unutmayın. Skellige’e erken gitmek daha da kötü bir fikir, ama muhtemelen yine de karşılayamayacaksınız – 1000 jetona mal oluyor.
 3. Witcher sözleşmeleri, size kalıcı ve sürekli istatistik artışı sağlayan kupa kaynaklarıdır. Onlar için ödüller büyük olduğu için bu canavarları öldürmek için biraz zaman ayırmalısın. Ancak, kupaları ekipmanınızda tutmak yeterli değildir. Bonusları almak için Roach’a asılması gerekir.
 4. Küçük kapıları ve bazı duvarları yok etmek için Aard işaretini kullanabilirsiniz. Witcher duyularını aktive ettikten sonra kırmızı renkle işaretlenirler. Bu tür “kapıların” arkasına gizlenmiş odaları keşfetmelisiniz – değerli eşyalar genellikle orada gizlidir.

The Witcher 3 ile ilgili başka bilgiler

The Witcher 3: Wild Hunt, CD Projekt RED tarafından geliştirilen, Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından Kuzey Amerika’da, Namco Bandai Games tarafından ise Avrupa’da yayımcılığı yapılan üçüncü şahıs nişancı türü rol yapma oyunudur. Oyun 19 Mayıs 2015’te yayınlanmıştır. Hala en popüler rpgler arasındadır.

Witcher 3’ü bilgisayarım kaldırır mı?

Minimum Sistem Gereksinimleri

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir.
 • İşletim Sistemi: Windows 7, 8, 8.1 (64-bit)
 • İşlemci: Intel Core i5-2500K / AMD Phenom II X4 940
 • Bellek: 6 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 660 / AMD Radeon HD 7870
 • VRAM: 2 GB VRAM
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 35 GB kullanılabilir alan

Önerilen Sistem Gereksinimleri

 • 64-bit işlemci ve işletim sistemi gerektirir.
 • İşletim Sistemi: Windows 10 (64-bit)
 • İşlemci: Intel Core i7 3770 / AMD AMD FX-8350
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 770 / AMD GPU Radeon R9 290
 • VRAM: 3 GB VRAM
 • DirectX: Sürüm 11
 • Depolama: 35 GB kullanılabilir alan

2015 yapımı bir oyun olduğundan görüldüğü gibi önerilen sistem gereksinimleri bile artık düşük kalıyor. Ama gelen güncellemelerle birlikte ve yeniliklerin sayesinde hem depolama alanında hem de diğer özelliklerde değişiklik olabilir. Witcher 3 sistem gereksinimlerini yukarıdan kontrol edebilirsiniz.

The Witcher 3: Wild Hunt – Blood and Wine

Witcher 3’ün son genişleme paketidir ve oyunun son halidir. The Witcher 3: Wild Hunt – Blood and Wine, 2015 Mayıs ayında çıkış yapmış olan The Witcher 3: Wild Hunt oyununun ikinci ve son genişleme paketidir. CD Projekt RED tarafından, Microsoft Windows, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için geliştirilmiştir. Dünya çapında 31 Mayıs 2016 tarihinde çıkışını yapmıştır.

Diğer Witcher 3 genişleme paketlerine sahip misiniz? The Witcher 3: Wild Hunt – Blood and Wine almak için PC üzerinden The Witcher 3: Wild Hunt – Blood and Wine Steam sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

The Witcher 3: Wild Hunt - Blood and Wine
The Witcher 3: Wild Hunt - Blood and Wine
Geliştirici: CD PROJEKT RED
Fiyat: $ 14.99

The Witcher 3: Wild Hunt – Blood and Wine oynamak için oyunun standart yani ilk sürümüne sahip olmalısınız. Steam üzerinden The Witcher 3: Wild Hunt – Blood and Wine’ın daha ucuz olduğunu düşünüp ana oyuna sahip olmadan oynarsanız çalışmaz. İlk önce ana oyunu sonra genişleme paketi olan The Witcher 3: Wild Hunt – Blood and Wine’ı almalısınız. Ya da şuradan The Witcher 3: Wild Hunt – Game of the Year Edition Satın Alarak bütün genişleme paketlerine tek seferde sahip olmanız mümkün.

The Witcher 3: Wild Hunt – Game of the Year Edition yani bütün DLC’lerin olduğu paket 75 TL iken sadece The Witcher 3: Wild Hunt – Blood and Wine DLCsi 35 TL’dir. Dikkat edin.

 

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Tek sıkıntım telefon şarjları. O sorunu bilim çözdüğü zaman daha da rahat edeceğiz. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
AksiyonMobil Oyun

Assassin's Creed Jade oynanışı internete sızdı

Mobil OyunNişancı OyunuRehber

Rainbow Six Mobile Tier Listesi, En İyi Operatörler

Mobil OyunRehberStrateji

Clash of Clans'da Bir Klana Nasıl Katılırsınız?

Mobil Oyun

Warcraft mobil oyunu, 3 Mayıs'ta oldukça gizemli bir şekilde ortaya çıkacak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Minecraft Dungeons’da Daha İyi Silah Nasıl Düşürülür?