Hack & Slash

Activision’a Göre Diablo Immortal İyi Bir Fikir

Bir mobil oyun olan Diablo Immortal’ın 2018 açıklamasının ardından gelen olumsuz tepki, Blizzard’ın beklediğinden çok fazlaydı. Blizzard’ın kurucu ortağı Allen Adham, tepkinin sadece takipçilerin oyunlar için hissettiği “tutkuyu” yansıttığını söyleyerek, verdiği tepkilerden pişman olacaklarını bildirdi.

Blizzard’ın mobil oyunlar konusunda kararlı adımlar atmak istediği ortada. Aslında, Activision Blizzard CFO’su Dennis Durkin, bugünkü üç aylık mali çağrının Soru-Cevap bölümünde, Ekim 2019’da yayınlanan Call of Duty Mobile’ın başarısının Activision’un mobil stratejisi ile doğru yolda olduğunu kanıtladığını söyledi.

Durkin, Diablo Immortal’ın CoD Mobile’dan nasıl etkilenebileceği sorusuna yanıt olarak, “Mobil cihazlarda da çok daha fazlası var. CoD Mobile gerçekten harika bir başlangıç ​​yaptı, ancak sadece bu yan oyunun mobil cihazlarda neler yapabileceğini vurguluyoruz ve daha sonra deneyimleri birden çok platforma entegre ediyoruz.” dedi

“Ama [Call of Duty: Mobile] ‘ın ilk başarıları, yan oyun stratejisinin gerçekten başarılı olabileceği konusunda bir kanıt niteliği taşıyor. Ve kesinlikle sahip olduğumuz diğer birçok yan oyun için de bu durum geçerlidir. Mevcut oyuncularımızın, mobil veya diğer platformlar aracılığıyla en sevdikleri IP ile etkileşimde bulunmak için gerçekten daha fazla yol istediklerini ve yeni platformlarda özgün ve gerçekten derin deneyimler sunmanın çok daha yüksek etkileşim sağlayabileceğini gösteriyor. ”

Durkin mobil platformlara eklenen ücretsiz oyunlar konusunda şunları kaydetti: “Oynaması ücretsiz, diğer iş modelleri asıl oyunla etkili şekilde iletişim halinde ve bir yan oyuna anlamlı bir şekilde katkı sağlayabilir.”

Yapılan açıklamayı özetleyecek olursak, asıl oyunların mobil versiyonları başarılı olabiliyor ve bunun en önemli kanıtı COD: Mobile. Bu açıdan Diablo Immortal’da başarılı olacaktır. Serinin hayranları beklentilerini yüksek tutmalıdır.

Activision, Blizzard’ın Diablo Immortal’ın dahili testlerini önümüzdeki haftalarda şirket çapında bir oyun testiyle genişletmeyi planladığını söyledi. Ancak, henüz çıkış tarihi belirtisi yok.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Call of DutyModern Warfare

Call of Duty: Modern Warfare 2 resmen duyuruldu

Hack & SlashMobil Oyun

Diablo Immortal PC'ye geliyor çünkü...

MMORPG

Diablo Immortal Kozmetik ve Sınıf Değiştirme Sistemini Ortaya Çıkardı, Ön Kayıt Kampanyası Açtı

HaberOyun

Activision Blizzard'ın aktif kullanıcı sayısı düşüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Diablo Immortal’ın Sınıf ve Combat Sistemi Ortaya Çıktı