AksiyonRol Oyunu

Assassin’s Creed Creative Director Ashraf Ismail, Ubisoft’tan Kovuldu

Güncelleme: 14/08/2020 – Ashraf Ismail’in, Ubisoft’tan Kovulması

Birkaç Assassin’s Creed oyununun yaratıcı direktörü olan Ashraf Ismail, suistimal iddialarına yönelik bir soruşturmanın ardından Ubisoft tarafından resmi olarak kovuldu.

Ubisoft Montreal meslektaşlarına dün Kotaku tarafından alınan dahili bir e-posta yoluyla haber verildi.

Mesajda, “Harici bir firma tarafından yapılan soruşturmanın ardından Ashraf’ın Ubisoft’taki işine son verilmesi gerektiği belirlendi.” “Bu gizli soruşturma hakkında herhangi bir ayrıntı veremiyoruz.” İsmail, kişisel hayatı hakkındaki iddiaların ardından Haziran ayında yaklaşan Assassin’s Creed Valhalla’nın yaratıcı yönetmeni rolünden istifa etti. Birçok kadın, İsmail’in kendileriyle ilişki içindeyken evli olduğunu gizlediğini iddia etti.

Bu kadınlardan birkaçı, Assassin’s Creed serisinin hayranları olduklarını açıkladıktan sonra Ashraf Ismail’in özel olarak temas kurduğunu iddia etti.

Bazıları ayrıca Ashraf Ismail’in seriyle ilgili çalışmalarını kendileriyle tartıştığını ve geliştirme ayrıntılarını kamuya açıklanmadığını iddia etti. Bu, Assassin’s Creed serisinin, Ubisoft’un tek bir kadın kahramanın olasılığını defalarca düşürdüğü veya bir kenara attığı iddialarıyla sarsıldığından (İsmail’in özel olarak söylediği iddia edilen bir şey aslında Assassin’s Creed Origins için geçerliydi) manşetlere çıktı.

İsmail, Assassin’s Creed 4: Black Flag, Assassin’s Creed Origins ve yakında çıkacak Assassin’s Creed Valhalla’da yaratıcı yönetmen olarak görev yaptı. Onun ayrılışı, bir cinsel suistimal ve saldırı iddiaları dalgasının ardından Ubisoft’tan ayrılan yüksek profilli figürlerin en sonuncusuna işaret ediyor.

Bir Ubisoft sözcüsü Eurogamer’a “Soruşturmalar sonucunda Ashraf Ismail Ubisoft’tan ihraç edildi ve artık bir çalışan değil” dedi.

Haberin eski sürümünü okumak için devam edin.


Eski Sürüm: Assassin’s Creed Valhalla Creative Director’ü Görevinden İstifa Etti

Assassin’s Creed Valhalla kreatif direktörü Ashraf Ismail, “kişisel konular” ile başa çıkmak için oyundaki rolünü bırakıyor.

Duruma cevaben Ubisoft, şöyle bir açıklamada bulundu: “Ashraf Ismail, izin almak için projeden istifa ediyor. Geliştirme ekibi, Assassin’in Creed Valhalla’sında harika bir oyun sunmaya kararlıdır.”

Tweet’i attıktan bir süre sonra ise Ashraf Ismail hesabını sildi. Artık Twitter üzerinden hesap görüntülenemiyor. Muhtemelen hayatı oldukça karışık bir durumda ve sebebi başka bir kadın olarak görülüyor.

Duyuru, İsmail ile evli olduğunu bilmeyen bir kadın arasındaki cinsel ilişki olduğu iddiasıyla ortaya çıkıyor. Buna kısaca yasak ilişki de denilebilir. Ashraf Ismail’in böyle bir duruma kendini sokması ise hayranlarını oldukça üzdü. İddialar başarılı geliştiricinin kendisi tarafından doğrulanmasa da Twitter hesabını dahi silmesi doğru olabileceğine işaret ediyor.

https://twitter.com/AshrafAIsmail Normalde yandaki Twitter hesabından ulaşılabilen profil aşağıda gördüğünüz gibi artık yok.

Hesap silindiği için Tweet’e de ulaşılamıyor. Ama yukarıda verdiğimiz ve önceden kaydettiğimiz bağlantıdan geçmişin ön izlemesi görülebiliyor.

Ubisoft olarak ortaya çıkan duyuru, çalışanlarının cinsel davranışlarını çevreleyen başka bir ayrı tartışmayla ilgileniyor. Assassin’s Creed Valhalla’nın şu anda yıl sonu itibariyle mevcut ve yeni nesil sistemlerin yanı sıra PC ve Stadia için piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
KonsolPlaystationRol Oyunu

Sea of Thieves'in PS5'te Dikkat Çeken Ön Sipariş Başarısının Sebepleri

Rol Oyunu

Albion Online'a Türkçe Dil Desteği Geliyor

Açık DünyaAksiyonRol Oyunu

Grand Theft Auto 6 Gelişmenin Son Aşamalarında. Rockstar Geliştiricileri Ofislere Dönüyor

Mount & BladeRehberRol Oyunu

Mount And Blade 2 : Bannerlord'da Yetenekler Nasıl Sıfırlanır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
New World Geliştiricileri İlerleme Sistemi ve Crafting Hakkında Bilgi Verdi