Civilization 6Rehber

Civilization 6’da Vampir Kalelerinden En İyi Şekilde Yararlanma

Civilization 6’nın en son genişlemesi vampir kalelerini oyuna ekliyor, ancak oyun, oyunculara onları en iyi şekilde nasıl kullanacakları konusunda açıkça talimat vermiyor.

Civilization 6’nın en son genişlemesi olan Etiyopya paketi oyuna dört yeni gizli topluluk ekledi. Gizli Topluluklar oyun modu, oyuncuların bu dört gruptan biriyle ittifak kurmalarına ve sonuç olarak özel avantajlar elde etmelerine olanak tanır. Bu gruplardan biri, oyuncunun vampirleri işe almasına ve Vampir Kaleleri inşa etmesine bile izin veriyor, ancak oyun, bu kaleleri kullanmanın en iyi yolu konusunda detaylı bilgi vermiyor.

Vampir Kalesi’nin ne işe yaradığını oyun içinden tam olarak öğrenemezsiniz, bu açıdan internete bakmanız gerekir. Ana odak noktası vampirler için bir yeniden doğma noktası olarak hizmet etmek olsa da, doğru şekilde kullanıldığında oyunculara gerçekten yardımcı olabilecek başka bir kullanımı vardır.

Vampir Kaleleri, standart inşaatçılar yerine vampirler tarafından inşa edilmeli ve öldürülen vampirlerin yeniden doğması için bir yer sağlamalıdır. Ek olarak, bu karodaki birimlere tahkimat savunması bonusu verilir, ancak açık olmayan şey, Vampir Kalesi’nin inşa edildiği sırada tüm bitişik karoların kaynak kazanımlarını ikiye katlamasıdır.

Başka bir deyişle, inşa sırasında bitişik tüm karoların toplamı Vampir Kalesi’nin çıktısı olur. Doğal harikaların etkileri bile iki katına çıkar, yani oyuncular kaleyi daha da güçlendirmek için Vampir Kalesi’nin yanındaki karoları değiştirebilir. Vampir kalelerini stratejik olarak yerleştiren oyuncular onlardan büyük nimetler elde edebildiğinden, bu kesinlikle çok büyük önem taşır. Oyuncunun sınırları dışında bile inşa edilebilirler.

Vampir Kalelerinden en iyi şekilde yararlanmak için oyuncuların bunlara hazırlanmaları gerekecek. Orta Çağ, Endüstri ve Atomik dönemlerde yeni bir Vampir Kalesi inşa edilebilir, böylece oyuncular bu çağlara giden zamanı bir yer için hazırlarken kullanabilirler. Oyuncular, sağladığı kaynakları en üst düzeye çıkarmak için kalenin inşa edileceği noktanın etrafındaki karoları geliştirmelidir. Son olarak, Atom Çağı’nda oyuncular Vampir Kaleleri arasında hava taşımacılığı yapabilirler, böylece birlikleri daha verimli bir şekilde hareket ettirmenin bir yolu olarak da kullanılabilirler.

Tüm bunlardan dolayı Vampir Kaleleri başlangıçta göründüğünden çok daha kullanışlı olabilir, ancak sadece oyuncular bu bilgiyi biliyorsa. Kıt olan kaynakları ikiye katlamak ve farklı kara kütlelerine stratejik olarak kaleleri rahat bir seyahat için yerleştirmek, oyuncunun oyununu yeni zirvelere çıkaracak ve Civilization 6’nın Deity zorluğu gibi daha yüksek zorlukların üstesinden gelmelerine izin verecektir.

Civilization 6 artık PC, PS4, Switch ve Xbox One’da mevcut.

[ctu_ultimate_oxi id=”20″]
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Hayatta KalmaRehber

Soulmask Hızlı Seyahat Rehberi - Portallar Nasıl Kullanılır?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft'ta Bebek Köylülerin Büyümesi Ne Kadar Sürüyor?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft Antik Şehir Rehberi

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Kabile Üyelerini Nasıl Diriltirsiniz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Halo Infinite Tam Bir Açık Dünya Olmayacak Ama…