AksiyonMacera

Horizon: Zero Dawn PC Sürümü Oldukça Popüler Oldu

Yıllarca PlayStation’a özel bir oyun olduktan sonra, Horizon: Zero Dawn yakın zaman önce PC’de oyuncuların büyük desteğini aldı. Horizon: Zero Dawn, birçok kişi tarafından PS4’teki en iyi PlayStation özel oyunlarından biri olarak kabul ediliyor. En azından özeldi, şimdi Horizon sonunda Steam ve Epic Games Store aracılığıyla PC’de yayınlandı.

Horizon: Zero Dawn ilk olarak 2017’de piyasaya sürüldü ve PS4’te yaygın bir popülerlik ve eleştirmenlerce beğenildi. Şimdi, oyun PC’de piyasaya sürüldükten sonra daha da popüler hale geliyor.

Horizon: Zero Dawn, Guerrilla Games tarafından resmi olarak onaylanmadan önce bir süre PC’ye geleceği söylendi. Resmi onayın ve oyunun pazarda ortaya çıkmasının ardından Horizon, Steam’de oyuncular tarafından ilgi görüyordu ve birçok oyuncu, oyunu piyasaya sürülmeden aylar önce satın aldı veya istek listesine ekledi. Oyuncular, PC özelliklerinin Horizon’un yer aldığı zaten inanılmaz derecede güzel olan dünyanın ve ortamların performansını nasıl artırabileceğini görmek için heyecanlandılar.

Yine de, oyuncular Horizon için önerilen PC özelliklerine ulaşmak için oldukça güçlü makinelere ihtiyaç duyacaklar – en azından onu son ayarlarda deneyimlemek için. Şimdi, Steam’de oyunun PC’deki lansmanının ilk gününde 50.000’den fazla eşzamanlı oyuncuya ulaştığı bildiriliyor. SteamDB web sitesini kullanarak, Steam’deki oyun için eşzamanlı oyuncuların tüm zamanların zirvesi 56.557’ye ulaştı. Bu sayı, oyunun lansman günü bir yana, Steam’deki herhangi bir oyun için oldukça şaşırtıcı.

Ancak görünen o ki, Horizon’un PC lansmanının aksaklıkları da yok değil. Oyuncuların oyunu oynarken PC gecikme sorunları yaşadığına dair birçok rapor gönderiyor. Ek olarak, Eurogamer ve Ars Technica gibi büyük video oyunu medya kuruluşlarından gelen diğer raporlar, sitelerin kapsama veya inceleme için oyunu oynarken karşılaştıkları oldukça ciddi optimizasyon ve performans sorunları bildirdi. Guerilla Games, bazı kullanıcıları rahatsız eden teknik sorunlardan bazılarını ele almak için zaten bir günlük yama yayınladı.

Yine de, Steam Steam istatistiklerine baktığınız zaman, birçok oyuncu zaten PC’de Horizon: Zero Dawn’ın tadını çıkarıyor gibi görünüyor. Başlamadan önce Guerrilla, Horizon’un kilidi açılmış kare hızı, ultra geniş monitör desteği, dinamik bitki örtüsü ve PS4’te mümkün olmayan çok sayıda başka özellik gibi PC özelliklerini özetledi. Umarım, teknik sorunların çoğu hafta sonu çözülebilir, böylece oyuncular Horizon: Zero Dawn’ı PC’de sonuna kadar zorlayabilir.

Horizon Zero Dawn artık PS4 ve PC’de mevcut.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberSteam

Steam Etkinliğini Gizleme

Macera

Epic Games'te ortaya çıkan bilgilere göre Uncharted: Legacy of Thieves PC'ye çıkabilir

Hack & SlashMobil Oyun

Diablo Immortal PC'ye geliyor çünkü...

GTA 5

GTA+ Aboneliği GTA Online'ın PC Versiyonu İçin de Eklenebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Warhammer Quest: Silver Tower Ön Kayıt Almaya Başlıyor