Konsol

Microsoft’un Yeni Nesil Xbox Series X Kumandası iOS ve Android Uyumlu Olacak

Microsoft, Xbox Series X denetleyicinin lansman sırasında iOS ve Android cihazlarla uyumlu olacağını onayladı. Şirketin popüler Game Pass hizmetine “Playwhere” (PlayStation ve Switch dışında) yaklaşımı göz önüne alındığında bu çok da şaşırtıcı değil.

Eğer bilmiyorsanız, Game Pass, Microsoft’a özel olanlar da dahil olmak üzere 100’den fazla Xbox oyunlarının bir listesine erişmenizi sağlayan bir abonelik hizmetidir. Crackdown 3 ve Sea of ​​Thieves gibi önemli münhasırlar bile, piyasaya sürdükleri 1. günde Game Pass’te yer aldı. Çok beklenen Halo Infinite, bu yılın ilerleyen saatlerinde başlayacak.

Game Pass Ultimate adlı hizmetin Xbox Gold’u içeren ve her ay çevrimiçi oynamanıza ve yeni oyunlar almanıza izin veren başka bir sürümü daha var.

Kısa süre önce Microsoft’un oyun akışı hizmeti xCloud’un Game Pass Ultimate aboneliği ile birlikte olacağı açıklandı. xCloud, Xbox oyunlarını mobil cihazınızda oynamanızı mümkün kılacak, böylece gerçek bir Xbox denetleyicisi kullanmanıza izin vermek mükemmel ve mantıklı olacak. Elbette denetleyici desteğiyle diğer mobil sürümleri oynatmak için kullanabilirsiniz.

Microsoft ayrıca, uyarlanabilir ve seçkin denetleyiciler de dahil olmak üzere tüm resmi Xbox One denetleyicilerinin X Serisi cihazlarla çalışacağını duyurdu. Bu, PS4 denetleyicilerinin PS5 oyunlarıyla uyumlu olmayacağı haberinden sonra elbette yankı yaptı. Ancak yine de bir PS5’te PS4 oyunları oynamak için kullanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Haber

Sony, Microsoft'un Call of Duty'i PlayStation'dan Kaldırmamasını Umuyor

Aksiyon

Hitman Trilogy Yakında Game Pass ve Steam'de Yayınlanacak

Game Pass

Mass Effect: Legendary Edition, Xbox Game Pass'e Geliyor

Game Pass

Mortal Kombat 11, Xbox Game Pass'e geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Call of Duty: Modern Warfare’in Büyük Güncellemesi Sezon 5 Yayınlandı