Konsol

Playstation 5, İlk Etapta PS4 Oyunlarıyla %99 Uyumlu Olacak

Sony CEO’su Jim Ryan, PS5’lerinin lansman sırasında tüm PS4 oyunlarıyla geriye dönük uyumlu olmasını isteyenler için harika haberler veriyor.

İnsanlar yeni bir yeni nesil konsol almaya gittiklerinde akıllarında tutmaları gereken birçok faktör var. Xbox Series S / X için oyun kumandasının neye benzediğini veya PS5 için lansmanda hangi oyunların mevcut olacağını bilmek isteyebilirler. Pek çok insan, önceki nesil için satın aldıkları oyunların çoğunu yeni bir konsolda oynayıp oynayamayacaklarını da bilmek istiyor ve potansiyel PS5 alıcıları için cevap oldukça yüreklendirici.

Bugün, PS5 hayranları için büyük bir gündü ve Sony’nin konsolunun fiyatı ve çıkış tarihi, insanların PS5’te oynayabileceği bir ton oyunun yanı sıra denetleyici ve aksesuar fiyatları ile birlikte nihayet açıklandı. Sony Interactive Entertainment CEO’su ve Başkanı Jim Ryan, The Washington Post’a, Sony’nin PS5’te binlerce PS4 oyununu geriye dönük uyumluluk için test ettiği ve %99’unun uyumlu olduğu iddiası da dahil olmak üzere hayranların duymak isteyebilecekleri bazı daha fazla bilgiyi açıkladı.

Sony daha önce PS4 oyunlarının çoğunun PS5 ile uyumlu olacağını ve daha fazla geriye dönük uyumluluğun daha sonra gelebileceğini ancak zaman alacağını söylemişti. Tüm şirketin CEO’su / Başkanı’nın neredeyse tüm PS4 oyunlarının lansmanda oynanabilir olacağını söylediği gerçeği, “çoğunluktan” daha iyi çünkü uyumsuz oyunlar muhtemelen çok az ve çok uzak olacak. Oyuncular, PS5’te hemen oynanamayan, sahip oldukları bir PS4 oyununu bulmak için büyük olasılıkla zorlanacaklar.

Bazı insanlar Ubisoft’un PS5’in önceki PlayStation’larla geriye dönük uyumlu olmadığı iddiasını hatırlayabilir ve bu ifade o zamandan beri şirketin web sitesinden kaldırılarak PS5’te PS1, PS2 ve PS3 oyunları oynamak isteyenlere umut veriyor.

Bazı insanlar, geriye dönük uyumluluğun, özellikle de yeni nesil konsol, kendisinden önceki nesil ile aynı disk formatını kullandığında, teknik başarıyı oldukça ulaşılabilir kıldığında, insanların konsol üretiminden beklemesi gereken minimum bir şey olduğunu iddia ediyor. Bu özellik çoğu konsolda yoksa, oyunun korunmasına büyük ölçüde zarar verir ve oyuncuların farklı oyunlar için konsollar arasında geçiş yapmasını, özellikle de eski konsollarının yetenekleri zayıflamaya başlarsa, açıkça rahatsız eder.

Garanti yok, ancak insanlar en azından PS4 oyunlarının büyük çoğunluğunun en azından PS5’te oynanabileceğini güvenle kabul edebilirler. Umarım bundan sonraki nesiller de oyunları korumak için aynı çabayı göstermeye devam edeceklerdir.

PlayStation 5, 12 Kasım 2020’de piyasaya sürülecek.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
Elden Ring

Elden Ring sonunda yayınlanabilir sürüme geçti

Rol Oyunu

Horizon Forbidden West, PS5'inizde 100 GB'a kadar yer kaplayabilir

Among Us

Among Us'a Arkadaş Listesi Özelliği Geliyor

Haber

Uncharted: Legacy of Thieves Collection'ın Yeni Fragmanı Yayınlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Pubg’ye Turnuva Stili Oyun Modu Gelebilir