Battle RoyaleRehber

Pubg Mobile’da Ekranda FPS Görme

Hem PC hem konsol hem de mobilde en çok oynanan battle royale oyunu Pubg dünya çapında en çok Pubg Mobile olarak tercih ediliyor. Bu yazımızda Pubg Mobile’da oyunu oynarken fps değerlerini nasıl göstereceğinizi anlatacağız. Bu şekilde durumu kontrol edebilirsiniz. Dilerseniz ilk olarak neyi aradığımıza ve fps’nin ne olduğuna bir bakalım.

Frame Per Second: Saniye başına ekranda görünen görüntü sayısıdır. FPS ne kadar yüksekse görüntü o kadar akıcı ve kalitelidir. Günümüzde 60 FPS civarı oyunda oynanabilir kabul edilir. Daha yüksek olduğunda daha kaliteli bir oyun deneyimi yaşanır.

PUBG Mobile FPS Gösterme Nasıl Yapılır?

Pubg Mobile’ı telefondan oynarken fps göstermenin bir kaç yolu olabilir ama resmi bir oyun içi yol bulunmuyor. Çeşitli telefonların oyun esnasında aktif olan game booster özellikleri bulunuyor. Bunlarla oyunu açtığınız zaman cps değerleriniz ekran ve sıcaklık değerleriniz gibi değerleri görmeniz mümkün. Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere Xiaomi bir cihazda farklı bir oyunda görülen değerler.

Pubg Mobile oynarken bu tür bir uygulama yardımıyla fps değerlerini anlık takip edebilirsiniz.

Bunun dışında Pubg Mobile’ı emulator üzerinden oynuyorsanız işiniz daha kolay olabilir. Çünkü bilgisayarların kendi durum göstergeleri bulunuyor. Örneğin oyun testlerinde ekranın bir kenarında fps değerleri görülebiliyor. Bununla birlikte başka yazılımlar da mevcut. En çok kullanılanlardan birisi MSI Afterburner. Buradan indirebilirsiniz.

Rehberimizi faydalı bulduysanız lütfen paylaşmayı ve arkadaşlarınıza duyurmayı unutmayınız.

[ctu_ultimate_oxi id=”32″]
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Nasıl Hızlı Seviye Atlarsınız?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Kamp Rahatlık Seviyesi Nasıl Arttırılır?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Tech Puanları Nasıl Elde Edilir?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: NPC Nasıl Ehlileştirilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Star Citizen Oynaması Ücretsiz Oldu