Battle Royale

Pubg Mobile’da En Çok Hangi Hile Kullanılıyor? 2 Milyon Oyuncu Banlandı

PUBG Mobile, röntgen görüşü, hız artışı ve otomatik nişan alma gibi hileler nedeniyle bu ay bir hafta içinde büyük miktarda yasaklama duyurdu.

Rekabetçi çevrimiçi oyunlarda deneyimi, oyuncular için dengeli tutmak adına, dövüş oyunlarındaki karakter güçlü ve zayıf yönlerinden birinci şahıs nişancılarda yeniden yükleme süresi gibi silah istatistiklerine kadar içeriklerini sürekli olarak değiştirmelidir. Ayrıca, 2020 boyunca binlerce Overwatch hesabını yasaklayan Blizzard gibi şirketlerin de hile ile mücadele etmeleri gerekiyor. PlayerUnknown’s Battlegrounds Mobile, sadece bir haftada 2,2 milyondan fazla hesabı yasaklayarak işleri başka bir seviyeye taşıdı.

PUBG ve Epic Games’in Fortnite gibi popüler battle royale oyuncuları, bazen aşırı hile yapan çok sayıda oyuncuya sahiptir; ve hatta daha yüksek seviyelerde, Apex Legends gibi oyunlar, suçlamaların ardından en iyi oyuncuları yasakladı. PUBG Mobile Twitter hesabından Cuma günü yayınlanan bir gönderiye göre, 20 Ağustos ile 27 Ağustos arasındaki çok sayıda yasaklamanın nedenleri arasında x-ışını görüşü, otomatik nişan alma, hız hileleri ve “karakter modellerinin değiştirilmesi” yer alıyor.

ban-pan-pubg-mobile_1280_720

PUBG Mobile, 2,2 milyon hesap yasağının yanı sıra, yaklaşık 1,5 milyon bireysel cihazın oyuna erişimini kalıcı olarak askıya aldığını da duyurdu. PUBG geliştiricileri daha önce 2020 için hile karşıtı planlarını, büyük olayların tamamen dijital hale gelmesine neden olan koronavirüs salgınının ardından bir blog gönderisinde tartıştılar.

Ana oyunda hile ile mücadele etmek için atılan adımlar ve mobil oyunu arasında, iki faktörlü yetkilendirmenin eklenmesi, silahlar, araçlar ve karakterlerdeki hack güvenlik açıklarını iyileştirmek için planlanan ayarlamalar ve güçlendirilmiş hile önleme yazılımı yer alıyor. Cuma günkü gönderinin sonunda, PUBG Mobile’ın Eylül ayında yayınlanan sürüm 1.0 güncellemesi olan “New Era” nın bir parçası olan hile karşıtı önlemlerin iyileştirildiği de söylendi.

PUBG Mobile, benzersiz içerik ekleyen bağımsız güncellemeler ile Temmuz sonunda sekizinci içerik sezonuna başlayan ana oyundan farklılaşıyor. Örneğin, geçen ay battle royale’e Livik adlı özel bir PUBG Mobile haritası eklendi.

Player Unknown’s Battlegrounds Mobile şu sıralar Android ve iOS için kullanılabilir.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Free FirePubg Mobile

PUBG: Battlegrounds geliştiricisi Krafton, Apple ve Google'ı Pubg'yi klonlayanlar nedeniyle dava ediyor

Halo InfiniteRehber

Halo Infinite: Hileler ve Kodlar

Pubg Mobile

PUBG Mobile, Squid Game benzeri bir oyun modu ekliyor

Nişancı Oyunu

World of Tanks Bot Geliştiricisi 5 Yıla Kadar Hapis İstemiyle Karşı Karşıya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir