Liste

Eylül 2020’nin En Sevilen Steam Oyunları

Oynayacak oyun bulamıyor musunuz? İnsanlar ne oynuyor diye mi düşünüyorsunuz? Bu yazımızda sizler için geçtiğimiz ay Steam’de en çok hangi oyunlar oynanmış listelemeye çalışacağız. En çok oynanan Steam oyunlarını derlerken oyuncu sayısına ve oyunda geçirilen zamana değineceğiz. Steam oyunları listemi sayfalara böldüğüm için bütün sayfaları kontrol etmenizi tavsiye ederim. Gelin oyunlarımıza sıra ile bakalım.

Bu sayfada 10. 9. 8. sırada yer alan oyunlardan bahsedeceğim.

Steam’de Eylül 2020’de en çok oynanan oyunlar listesi

10. Destiny 2

Destiny 2, Bungie’nin geliştirdiği ve son zamanların başarı yakalamış oyunlarından birisidir. Ücretsiz oynanabilen, çevrimiçi, çok oyunculu, birinci şahıs nişancı video oyunudur. PlayStation 4 ve Xbox One’da 6 Eylül 2017’de piyasaya sürüldü ve sonrasında 24 Ekim 2017’de Microsoft Windows sürümü yayınlandı. Devam oyunu çıkartmaktansa aynı oyuna yenilikçi güncellemeler getirerek geliştirme fikrini çok kısa sürede benimseyen Bungie, bu fikrinin meyvelerini topluyor. Bu yüzden Destiny 3 neredeyse hiç konuşulmuyor.

Eylül 2020 sonunda oyun 35 milyon saatten fazla oynandı.

Destiny 2
Destiny 2
Geliştirici: Bungie
Fiyat: 0

9. Football Manager 2020

Football Manager 2020, Sports Interactive tarafından geliştirilen Sega’nın yayımcılığını üstlendiği futbol teknik direktörlüğü simülasyon oyunu. Genel olarak menejerlik olarak bilinir. Kabaca, bir takımın yönetimini üstlenip onları maçlara hazırladığınız transferler yaptığınız ve takımı hem moral motivasyon hem de ekonomik olarak idare ettiğiniz bir oyundur. Özellikle furbol severler tarafından büyük ilgi gören türün en önemli örneği Football Manager serisidir.

Eylül ayında 40 milyon saat oynandı.

Football Manager 2020
Football Manager 2020
Geliştirici: Sports Interactive
Fiyat: 0

8. Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V, Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayımlanan kendi kararlarınızı verebildiğiniz aksiyon-macera tarzı video oyunudur. Grand Theft Auto serisinin beşinci oyunu olan GTA 5 ayrıca, serinin en uzun soluklu başarısını yakalayan oyunlarından birisidir. 17 Eylül 2013 tarihinde PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya çıkmıştır. PC sürümü de vardır.

Eylül’de 49 milyon saat vakit harcadı.

Grand Theft Auto V
Grand Theft Auto V
Geliştirici: Rockstar North
Fiyat: 0

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
RehberSteam

Steam Etkinliğini Gizleme

Battlefield 2042

Battlefield 2042 oyuncu sayısı Steam'de düşüş konusunda bir rekor daha kırdı

New World

Bu hafta sonu New World'ü ücretsiz oynayın

Steam

Ghostwire: Tokyo, Steam'de en çok satanlar arasında yerini aldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Valorant’ta Para İadesi Nasıl Alınır?