AksiyonRol Oyunu

Godfall, Dark Souls’tan Daha Kolay Olabilir

Yeni Godfall görüntüleri, Counterplay Games’in Looter Shooter’ının, bir bossa karşı savaşırken Dark Souls’tan daha kolay olabileceğini ortaya koydu. Godfall’ın son oynanış videolarından birini ve oyunun daha kolay olabileceğini gösteren detayları aşağıdaki videodan bulabilirsiniz.

Godfall, bir çok açıdan şimdiden biliniyor; Sıkı, hızlı tempolu dövüş, birçok kişinin oyunun Dark Souls’a benzer şekilde oynayacağına, cezalandırıcı zorluklarla ve mükemmel kaçış manevralarına, engelleme ve savuşturmaya vurgu yapacağına inanıyor.

Godfall’a yeni bir bakış, Ruh benzeri boss dövüşlerinden birini gösteriyor, ancak dövüşün bir detayı, Godfall’un benzerlerine göre biraz daha oyuncu dostu olduğuna işaret olabilir. Dövüşün kendisi, Dark Souls hayranlarının alışkın olduğu acımasız zorluğa dayanıyor gibi görünüyor ve erişilebilirlik, oyunun öldükten sonra birden fazla denemede ilerleme üzerine dayanıyor.

ITmedia NEWS’un videosunda ortaya çıkan, Godfall’ın dövüş mekaniğinin, birkaç yetersiz zamanlanmış sıyrılma veya açgözlü saldırının kolayca ölüme yol açabileceği zorlu patron dövüşlerine katkıda bulunduğu açık. Bununla birlikte, patronun iki farklı can çubuğu: biri sağlık ve diğeri kalkanlar için – sayesinde, Godfall’da ölmek her zaman baştan başlamak anlamına gelmiyor. Bir ölüm bossun sağlığının yenilenmesine neden olurken, aynı durum kalkanlar için geçerli değildir, yani bir oyuncu kaçınılmaz olarak dövüşte erken hamlelerde öldüğünde ikinci yaşam çubuğunda hiçbir ilerleme kaybedilmeyecektir.

Bu mekaniğin önizlemede gösterilme biçiminden, aksi takdirde uzun, zorlu bir patron dövüşünü, oyuncuların düzenli olarak ölmesinin beklendiği bir dizi girişime dönüştürecekmiş gibi görünüyor. Aslında Souls benzeri oyunlarda görmeye alışık olmadığımız bu durum sanki boss savaşını biraz da kolaylaştırıyormuş gibi görünüyor. Bununla birlikte, Godfall oynanış görüntülerinin gösterdiği gibi, oyuncular yine de tek seferde sağlık çubuğunun üstesinden gelmek zorunda kalacaklar, bu da taraftarların dövüşün finalinde bu oyunlarda zevk aldığı zor kenarı koruyacaklar.

Godfall PS5’in piyasaya sürülmesine hazır olduğunda, hayranlar nihayet yakında oyuna el atmaya hazır olacaklar ve bu oyun demolarını lansmandan önce oyuncular için daha da önemli hale getirecek. Özellikle oyunun Sony’nin Yeni Nesil konsolu için bir lansman oyunu olarak statüsünü göz önünde bulundurursak, ortalama Souls benzeri oyunlardan daha erişilebilir bir yaklaşımla gitmek, mümkün olduğunca çok oyuncuyu çekmesine yardımcı olabilir. Öte yandan, bu türün hayranları fazla endişelenmemelidir, çünkü dövüşün kendisi hala kalıcı kalkan çubuğu olsa da olmasa da iyi bir mücadele gibi görünüyor.

Godfall, 12 Kasım’da PC ve PS5 için piyasaya sürülecek.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Elden Ring

Elden Ring sonunda yayınlanabilir sürüme geçti

Rol Oyunu

Horizon Forbidden West, PS5'inizde 100 GB'a kadar yer kaplayabilir

God of War

God of War'a başlarken size yardımcı olacak 6 ipucu

Nişancı Oyunu

Serious Sam: Siberian Mayhem Yeni Fragman ve Çıkış Tarihi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Eylül 2020’nin En Sevilen Steam Oyunları