AksiyonRol Oyunu

Mortal Kombat 11’e Rambo Çok Yakıştı

Bazıları Rambo’yu Mortal Kombat 11’e garip bir katkı olarak görse de, o evrene ve ondan önceki birçok konuk karaktere uyuyor.

Kısa süre önce sızdırılmış olmasına rağmen, bazı Mortal Kombat 11 hayranlarının DLC ‘ye Rambo’nun eklenmesiyle kafası karışmıştı. Pek çok kişi Sylvester Stallone karakteri için heyecanlandığı da bir gerçek. Konuk karakterler, fazla bir şey katmasalar bile, hikayeye yansıtma ve kolayca uyum sağlama yeteneğine sahiptir. Aynısı Mortal Kombat X’te de oldu ve açıkça Mortal Kombat 11 için yapılan çalışmalarda da geçerli.

Mortal Kombat X’te toplam 4 konuk karakter vardı: Jason Vorhees, Predator, Alien ve Leatherface. Bu karakterler nihayetinde oyuna uyuyor çünkü onlar korku serilerinden karakterlerdi. Revenants dünyasında, Jason Vorhees’in Sub-Zero, Predator with Scorpion, Alien ile Reptile ve Leatherface ile Shinnok ile karşı karşıya gelmesi son derece mantıklıydı. Mortal Kombat X’in genel tonu çok dehşet verici, keskin bir havaya sahipti ve bu karakterler bu kadar kolay oynadı.

Mortal Kombat 11’e geçerken, açıkça Mortal Kombat X’ten daha fazla DLC ve daha fazla lansman sonrası destek var. Örneğin, Kombat Pack 2, MK11 Ultimate’ın önünü sürüyor ve oyuna üç yeni karakter ekliyor: the Rain, hayranların talep ettiği Mileena ve Rambo.

Rambo, Aksiyon Dolu MK11 Oyuncularına Katılıyor

Yine de, Rambo’dan önce oyuna katılan konuk karakterlere bakmaya değer: Terminator T-800, Joker, Spawn ve RoboCop. Pratik olarak her karakterin orijinal aktör için bir miktar katılımı vardı: Rambo, Sylvester Stallone tarafından seslendiriliyor, RoboCop orijinal aktörü Peter Weller tarafından seslendiriliyor, Spawn ise onu animasyon dizisinde seslendiren Keith David tarafından seslendiriliyor ve Arnold Schwarzenneger’in çok fazla katkısı var. Joker göze çarpıyor, elbette, ancak Joker için de tonlarca ses var.

Bu karakterlerin her biri pratik olarak ikonik aksiyon yıldızlarıdır. Terminatör, Rambo ve RoboCop, aksiyon filmlerinde imkansız olanı yapmış olan gerçek kahramanlardır. Öte yandan Spawn, bir çizgi roman kahramanıdır, ancak her zaman bu arketipin içine düşmüştür. Bir kez daha, Joker öne çıkıyor, ancak MK karakterlerinin Adaletsizlikte göründüğü göz önüne alındığında, muhtemelen başka bir geleneğe düşüyor.

Ve hikayenin daha geniş bağlamına bakıldığında, Mortal Kombat 11, MK X’ten çok daha yoğun ve aksiyon dolu. Tabii ki, bu bir dövüş oyunu franchise’ı ve dikkate alınması gerekiyor, ancak hikaye ve vurgu açısından İmkansızı yapmak için büyük güce sahip bir birey, Liu Kang Tanrı’yı ​​Ateş’e yükseldiğinde ve zaman çizelgesini düzeltmek zorunda kaldığında (yardımla) buraya daha çok uyuyor. Hikaye mutlaka Mortal Kombat X kadar karanlık değil, bu yüzden korku filmi konuk karakterlerinin oraya daha uygun olması mantıklı, Mortal Kombat 11’de aksiyon odaklı karakterler oldukça uyumlu görünüyor.

Mortal Kombat 11 Ultimate, 17 Kasım’da PC, PS4, PS5, Switch, Stadia, Xbox One ve Xbox Series X / S’de piyasaya çıkıyor.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Çoklu Oyunculu Var mı?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Oyunu Durdurmak Mümkün Mü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Among Us Oda Kurma Rehberi