AksiyonRehberRol Oyunu

Assassin’s Creed Valhalla – The Well Kilidini Açma

Assassins Creed: Valhalla’daki bazı görevler zorlu bir bulmacayı çözmenizi gerektirir. Kuyuyu (the well) açmanız gereken Bölüm 2’de karşılaşacağınız Well Traveled görevleri bunlardan biridir. Sizin de anlamış olabileceğiniz gibi, kuyuyu nasıl açacağınızı bulmak biraz zor olabilir, ancak bu kılavuz sizi Well Traveled görevindeki göz korkutucu kısmını kısaca atlatmanızı sağlayacak.

Assassin’s Creed Valhalla’daki Kuyunun Mühürü Nasıl Açılır?

Kuyuyu açmak için ışığı birden fazla yüzeyden yansıtacak şekilde hareket ettirmeniz gerekir. Başlamak için bulmaca alanındaki tek ışık kaynağına doğru koşmanız gerekir. Üzerinde bulunduğu yapıya tırmanın ve onunla etkileşim kurun. Işıkla etkileşime girdikten sonra, kristal benzeri bir nesneye çarpması için onu hedeflemelisiniz. Bunu doğrudan yukarı doğru nişan alarak ve tavandaki turuncu benzeri parıltı alanına vurarak yapabilirsiniz.

Bu kristal nesnenin üzerindeki ışığa çarptıktan sonra, başka bir yere yansıtmalı ve hareket etmelidir. Kuyunun yanına indiğinde ve bir topu tutan bir sütun bulmalısınız. Daha önce bulunduğunuz şekilde bu sütunu çekmeye başlayın. Taş sivri uçların durduğu yerde bir boşluk olmalıdır – sütunu buraya yerleştirin. Bu taş çivilerin birinde pusulaya benzer bir makine parçası görmelisiniz. Cihazı topa doğrulttuğunuzda bir çizgi halini alacaktır.

Bunu yaptıktan sonra, mağara girişinin yakınında bulunan ışık kaynağına gidin. Bununla etkileşime geçin ve kuyunun yanına yerleştirdiğiniz sütunu hedeflemeye başlayın. Sütunun tepesindeki topu hedefleyin ve ışık topun içinden yansıyacaktır. Işık, taş iğnelerde bulunan hedefi ıskalayabileceğinden, bunu yeniden konumlandırmanız gerekebilir.

İki ışık doğru hedefe ulaştığında, bir öncekinin solunda bulunan son ışık kaynağına geçin. Bunu solda bulunan ışıksız kaynağa yeniden konumlandırın. Üzerindeki ışığa çarptıktan sonra kaynağa doğru koşun. Ona vardığınızda ve onunla etkileşime geçtiğinizde, kuyuya doğru, aşağı doğru nişan almaya başlayacaktır. Taş sivri uçların birinde dairesel bir hedef asılı olmalıdır. Işığı bu hedefe yöneltin. Bu sayede the Well aktif olacaktır.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Genshin ImpactRehber

Genshin Impact Neden Çok Popüler?

Genshin ImpactRehber

Genshin Impact: The Chasm Underground Mines Nasıl Girilir?

Nişancı Oyunu

Rainbow Six Siege: Bilgisayarınız İçin En İyi Ayarlar

Apex LegendsRehber

Apex Legends: SSL Bağlantı Hatası Nasıl Düzeltilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
PS5’te Buluta Kaydetme