Hayatta KalmaRehber

Grounded Trail Marker Nasıl Yapılır?

Grounded oldukça büyük bir haritaya sahip ve yerdeki minik otlardan bile küçük olduğunuz için çevrede hangi yöne gittiğinizi bilmek ya da evinizi / kampınızı nereye kurduğunuzu tahmin etmek oldukça zor oluyor. Neyse ki Grounded’da çevrenizde önemli gördüğünüz yerlere işaret koyabileceğiniz bir özellik var; Trail Marker… Trail marker için ayrıca haritaya işaret koyma da denilebilir.

Trail Marker, işaretlediğiniz yeri harita üzerinde yine işaretlediğiniz simge ile görmenizi sağlıyor. Oyun içinde bir uzaklık belirteci ve simge ile hangi yöne gideceğinizi gösteriyor. Bu, sık otların içinde yolunuzu bulmanız için oldukça etkili bir özellik diyebiliriz. Peki Grounded’da Trail Marker nasıl yapılır?

Trail Marker için yazıya eklediğimiz videoyu mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz Videoyu ayrıca buradan da izleyebilirsiniz. Okumayı sevenler için açıklayalım. Trail Marker yapmak için;

  1. Tab tuşu ile crafting kısmına geçin.
  2. “Utilities” sekmesinden Trail Marker’ı seçelim.
  3. Gerekli olan eşyalar şu şekilde; 2 adet sprig, 2 adet plant fiber, 1 adet clover leaf
  4. Bu malzemeleri hemen hemen yer yerde bulabilirsiniz.
  5. “Construct” diyerek yapıyı istediğiniz yere yerleştirin.
  6. Topladığınız malzemeleri “e” tuşuyla inşaatın üzerine yapıştırın.

Bütün malzemeleri koyduktan sonra yanına yaklaşarak “e” tuşuna basın ve bir simge seçin. Bir çok kullanılabilir simge var. Bu simge koyduğunuz bu işaretin ne olduğunu anlamanızı kolaylaştıracak. Örneğin videoda eve koyduğumuz için biz em simgesi uygun gördük. Artık evin yolunu bulmak çok kolay.

Dilerseniz Trail Marker’a yaklaşarak diğer yapılarda olduğu gibi “x” üzerine basılı tutup yıkmanız mümkün. Bu sayede yanlış koyduğunuz işareti başka yere taşımanız mümkün ama bu şekilde yaptığınız zaman kullandığınız malzemenin bir kısmını geri alabilirsiniz bunu unutmayın. Videoyu mutlaka izleyip abone olmayı unutmayın. Yeni küçük rehber videoları gelmeye devam edecek.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
MinecraftRehber

Minecraft Kurtlar Nasıl Evcilleştirilir?

MinecraftRehber

Minecraft Stonecutter Nasıl Yapılır Ne İşe Yarar

Hayatta KalmaRehber

Pebblet Axe Nasıl Yapılır? Grounded Rehber

OverwatchRehber

Overwatch 2: Karakterler nasıl açılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Demon’s Souls – Sağlığı Geri Kazanma (Can Doldurma)