Hayatta KalmaRehberYoutube

Sprig Bow Yapımı – Grounded Türkçe

Grounded, hayatta kalma oyunun başlarında silah çeşitliliğinizi arttıracak ve uzak mesafeden savaşmanızı sağlayacak en uygun çözümlerden birisi Sprig Bow olarak karşımıza çıkıyor. Sprig Bow, çok fazla hasar vermese de sizi oyunun ileri evrelerine taşımaya yetecektir. Bu rehberimizde Sprig Bow’un nasıl yapıldığına dair bilgiler vereceğiz.

Sprig Bow Nasıl Yapılır?

Sprig Bow oldukça basit bir yapıya sahip olmasına rağmen yapımında kullanılan bazı malzemeleri bulmakta zorlanabilirsiniz. Bu malzemeleri nerede bulacağınızdan kısaca bahsedelim. Ayrıca daha detaylı anlatım için sizlere bir video da hazırladık.

 

Sprig Bow için gerekli malzemeler;

  1. 3x Sprig
  2. 4x Gnat Fuzz
  3. 2x Woven Fiber

Spirg malzemesini hemen hemen yeşillik alanların hepsinde bulabilirsiniz. Toplamak için herhangi bir alete ihtiyacınız olmayıp elle toplanır. Kısmen sizin boyunuzda  aşağıdaki görseldeki malzemedir.

Asıl önemli olan malzeme Gnat Fuzz’dur. Bu malzemeyi bulmakta zorlanabilirsiniz. Bu malzemenin hangi yaratıktan düştüğünü öğrendiğinizde o kadar zor olmadığını anlayacaksınız.

Oyunun başlarında rastlayabileceğiniz Sinek / Gnat yaratığından düşer. Öldürmesi oldukça basit olan bu yaratıkları aşağıdaki görselde görüldüğü üzere haritanının sol kısmındaki bataklık alanda bulmanız mümkün.

Buradaki sinekleri öldürdüğünüz zaman içinden yiyebileceğiniz etin yanında ayrıca Gnat Fuzz 1x ya da 2x düşmektedir.

Bir diğer malzeme olan Woven Fiber’de yine yerden topladığınız Fiber Plant basit otlarından üretilebilen bir malzemedir. Onuda herhangi bir yeşillik alanda bulabilirsiniz. Daha kısa otlar olduğu için yere bakmayı unutmayın.

Tüm malzemeyi topladıktan sonra Crafting masasından Sprig Bow üretmeniz mümkün lakin bu da yeterli değil çünkü size bir de ok lazım. Ok yapmak için ise aşağıdaki görselde gördüğünüz büyük mor çiçekli dikenli bir bitkiyi arayın. Bitkiye yaklaştıktan sonra dikenlerine baltayla vurduğunuz zaman iğneleri doğrudan çantanıza eklenecektir. Hemen sonrasında yine crafting kısmından okları üretmeniz mümkün.

Aşağıdaki görsellerde bu iki malzemenin neye benzediğini görmeniz mümkün. Çok kolay bulunmamakla birlikte haritanın belirli bölgelerinde bir kaç tane bu bitkiden bulmanız mümkündür. Merak etmeyin üzerinden çok sayıda diken düşmektedir.

Daha detaylı bilgi ve Sprig Bow silahının nasıl kullanıldığını görmek için videomuzu izlemeyi unutmayın.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusuyum. Oyun oynamayı seviyorum. Özellikle sevdiğimden değil, kafamı boşaltmak için oyun oynuyorum. Fantastik ve bilim kurgu hayranıyım. Bu türde film ve dizileri izlemeyi seviyorum.
İlgili
Hayatta KalmaRehber

Soulmask Premium Thick Hide Nerede Bulunur?

AksiyonHayatta KalmaRehber

Palworld'de Bushi Noct'u Nerede Bulabilirsiniz?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask: Hastalıklar Nasıl Tedavi Edilir?

Hayatta KalmaRehber

Soulmask'ta Uyuma, Dinlenme ve Moral Arttırma Rehberi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Call of Duty: Black Ops Cold War’da En İyi Sniper (Kanas) Silahı