Hayatta KalmaRehberYoutube

Sprig Bow Yapımı – Grounded Türkçe

Grounded, hayatta kalma oyunun başlarında silah çeşitliliğinizi arttıracak ve uzak mesafeden savaşmanızı sağlayacak en uygun çözümlerden birisi Sprig Bow olarak karşımıza çıkıyor. Sprig Bow, çok fazla hasar vermese de sizi oyunun ileri evrelerine taşımaya yetecektir. Bu rehberimizde Sprig Bow’un nasıl yapıldığına dair bilgiler vereceğiz.

Sprig Bow Nasıl Yapılır?

Sprig Bow oldukça basit bir yapıya sahip olmasına rağmen yapımında kullanılan bazı malzemeleri bulmakta zorlanabilirsiniz. Bu malzemeleri nerede bulacağınızdan kısaca bahsedelim. Ayrıca daha detaylı anlatım için sizlere bir video da hazırladık.

 

Sprig Bow için gerekli malzemeler;

  1. 3x Sprig
  2. 4x Gnat Fuzz
  3. 2x Woven Fiber

Spirg malzemesini hemen hemen yeşillik alanların hepsinde bulabilirsiniz. Toplamak için herhangi bir alete ihtiyacınız olmayıp elle toplanır. Kısmen sizin boyunuzda  aşağıdaki görseldeki malzemedir.

Asıl önemli olan malzeme Gnat Fuzz’dur. Bu malzemeyi bulmakta zorlanabilirsiniz. Bu malzemenin hangi yaratıktan düştüğünü öğrendiğinizde o kadar zor olmadığını anlayacaksınız.

Oyunun başlarında rastlayabileceğiniz Sinek / Gnat yaratığından düşer. Öldürmesi oldukça basit olan bu yaratıkları aşağıdaki görselde görüldüğü üzere haritanının sol kısmındaki bataklık alanda bulmanız mümkün.

Buradaki sinekleri öldürdüğünüz zaman içinden yiyebileceğiniz etin yanında ayrıca Gnat Fuzz 1x ya da 2x düşmektedir.

Bir diğer malzeme olan Woven Fiber’de yine yerden topladığınız Fiber Plant basit otlarından üretilebilen bir malzemedir. Onuda herhangi bir yeşillik alanda bulabilirsiniz. Daha kısa otlar olduğu için yere bakmayı unutmayın.

Tüm malzemeyi topladıktan sonra Crafting masasından Sprig Bow üretmeniz mümkün lakin bu da yeterli değil çünkü size bir de ok lazım. Ok yapmak için ise aşağıdaki görselde gördüğünüz büyük mor çiçekli dikenli bir bitkiyi arayın. Bitkiye yaklaştıktan sonra dikenlerine baltayla vurduğunuz zaman iğneleri doğrudan çantanıza eklenecektir. Hemen sonrasında yine crafting kısmından okları üretmeniz mümkün.

Aşağıdaki görsellerde bu iki malzemenin neye benzediğini görmeniz mümkün. Çok kolay bulunmamakla birlikte haritanın belirli bölgelerinde bir kaç tane bu bitkiden bulmanız mümkündür. Merak etmeyin üzerinden çok sayıda diken düşmektedir.

Daha detaylı bilgi ve Sprig Bow silahının nasıl kullanıldığını görmek için videomuzu izlemeyi unutmayın.

[ctu_ultimate_oxi id=”29″]
Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Mount & BladeRehberRol Oyunu

Mount And Blade 2 : Bannerlord'da Yetenekler Nasıl Sıfırlanır?

Mount & BladeRehberRol Oyunu

Mount and Blade 2: Bannerlord'da Cellat Baltası Nasıl Elde Edilir?

Destiny 2Nişancı OyunuRehber

Destiny 2: Gambit Rehberi (Türkçe)

Destiny 2Nişancı OyunuRehber

Destiny 2'de Breakneck Tüfek Nasıl Alınır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Call of Duty: Black Ops Cold War’da En İyi Sniper (Kanas) Silahı