KonsolRehber

Nintendo Switch’ten Bilgisayara ya da Telefona Ekran Görüntüsü Gönderme

En son Nintendo Switch yazılım güncellemesi, sürüm 11.0.0, ekran görüntülerini ve oyun videolarını akıllı telefonunuza veya PC’nize aktarmayı çok daha kolay hale getirir. Yeni yöntemler, konsolun piyasaya sürülmesinden bu yana kullanmaya zorlandığımız sezgisel olmayan post-to-social-media-then-delete geçici çözümünden veya benzer şekilde külfetli “dağınık masa çekmecenizde bir microSD kart okuyucu bulun” yaklaşımından oldukça daha iyidir.

Bu rehberimizde iki içeriği öğrenebilirsiniz. Bunlar;

 1. Switch ekran görüntülerini akıllı telefonunuza gönderme
 2. Switch ekran görüntülerini PC’nize kopyalama

Switch ekran görüntülerini akıllı telefonunuza gönderme

Bu ilk yöntem, Nintendo tarzında da olsa, dosyaları doğrudan akıllı telefonunuza wifi üzerinden gönderir. Nintendo, aktarımları bir seferde yalnızca 10 ekran görüntüsü veya bir video ile sınırlar ve her dosya gönderdiğinizde iki QR kodu kullanmanız gerekir. Bu, büyük toplu aktarımların tamamlanmasını sıkıcı hale getirir, ancak genel Twitter beslemenize garip bir şekilde dört ekran görüntüsü göndermekten, bunları kaydetmekten ve ardından her ekran görüntüsünü kaydetmek istediğinizde Tweeti silmekten daha iyidir.

Can sıkıcı bir şekilde, Anahtar, aktarım aracını kullanırken screengrab özelliğini devre dışı bırakır, bu nedenle size yeni menünün neye benzediğini tam olarak gösteremeyiz, ancak adımlar izlenecek kadar basittir:

 1. Switch’in ana ekranından “Albüm” simgesini seçin.
 2. Albüm ekranında, bir ekran görüntüsünü veya videoyu vurgulayın, ardından “Paylaşma ve Düzenleme” menüsünü açmak için A düğmesine basın.
 3. Sistem, ekran görüntülerinizi nasıl paylaşmak istediğinizi soracaktır. “Akıllı telefona gönder” i seçin.
 4. Yalnızca bir ekran görüntüsü göndermek için “Yalnızca bu” seçeneğini veya on adede kadar ekran görüntüsü seçip göndermek için “Toplu İş Gönder” i seçin.
 5. Anahtarın ekranında bir QR kodu görünecektir. Akıllı telefonunuzun kamera uygulamasıyla tarayın. Her iki cihaz da wifi üzerinden senkronize edilecektir.
 6. Şimdi ikinci bir QR kodu görüntülenecektir. Seçili dosyaları telefonunuza göndermek için bunu tarayın.
 7. İndirme sayfasının telefonunuzun göz atma uygulamasında açılmasını bekleyin. Bu birkaç dakika sürebilir, ancak dosyalar hazır olduklarında otomatik olarak indirilir.
 8. Paylaşım aracını kapatmak için Anahtardaki “Sonlandır” düğmesine basın.
 9. Aktarmak istediğiniz tüm ekranlar ve videolar için tekrarlayın.

Not: Akıllı telefonunuzun ekran kilidinin veya Anahtarınızın uyku moduna girmesine izin vermeyin, aksi takdirde bağlantı kesilir ve baştan başlamanız gerekir.

Switch ekran görüntülerini PC’nize kopyalama

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber oyunda.org için özellikle Youtube videolarını üretmek için çabalıyorum. Özel ilgi alanım basit ama mücadeleci platform oyunları. Ayrıca Mortal Kombat X için özel ilgi duyuyorum. Mortal Kombat XI mobil oyunu merakla bekliyorum.
İlgili
RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Pity Timer Hesaplama

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Ekipman Rehberi, Hangi Kahramana Hangi Ekipman Tipi Giydirilmeli?

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms'de Hediye Kodu Nasıl Girilir?

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Başlangıç Rehberi

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Red Dead Online’da Hızlı XP Kasmak ve Level Almak