Mobil OyunNişancı OyunuRehber

Critical Ops Teklif Tamamla Ödüllerini Arttırma

Bu yazıda sizlerle harika bir haber paylaşacağız. Youtube kanalımıza gelen yorumdan sonra öğrendiğimiz (belki de çoktan biliyorsunuz) bir duruma göre Critical Ops içinde adaletsiz bir durum söz konusu. Bu adaletsiz ödül sistemini nasıl aşacağınızı ve “teklif tamamla” kısmından 10 kata kadar ödülleri nasıl alacağınızı bu rehberimizde anlatacağız. İlk önce teklif tamamla kısmından bahsedelim.

Critical Ops Teklif Tamamla Nedir?

Critical Ops oyunu içinde  “mağaza” kısmında reklam niteliğinde bir özellik bulunuyor. Bu kısımda size verilen görevleri tamamlayarak gerçek parayla aldığınız oyun içi parayı ücretsiz şekilde almanız mümkün. Örneğin bu kısımda sizlere, başka bir oyunda gerçekleştirebileceğiniz bir görev veriliyor. Bir mobil strateji oyununda kale seviyesini belirli bir seviye yükseltme gibi. Bunu tamamladığınız zaman Critical Ops hesabınıza para yükleniyor.

Cops, teklif ödüllerini artırma

Critical Ops içinde bunu nasıl yapacağınıza dair bir video paylaştık. Bir de yazarak anlatalım. Durum oldukça basit.

  1. Telefonunuza bir VPN uygulaması kurun.
  2. VPN uygulamasını çalıştırın.
  3. Amerika ya da Çin gibi bir ülkeye bağlanın.
  4. Ülke ülke ödüller değişebilir. Bu açıdan hangisi daha az zahmetle daha çok ödül veriyorsa ona bağlanabilirsiniz.
  5. Bağlantıyı yaptıktan sonra Critical Ops oyununu açın.
  6. Mağaza – Teklif Tamamla kısmına ilerleyin.
  7. Görevlerin değiştiğini göreceksiniz.
Critical Ops - Rise of Kingdoms Teklif Tamamla Görevi
Youtube kanalımızdaki Critical Ops’un başka bir teklif görevinin videosunu izlemek ister misiniz? Ayrıca Youtube kanalımıza buradan abone olabilirsin.

Görevleri kontrol ettiğinizde normalde çok daha fazla para verdiğini göreceksiniz. İşin bir başka iyi tarafı bu çoğu görev için geçerli ve ödülü çok fazla artmayan görevlerin de zorluğunun düştüğünü göreceksiniz. Buna hemen bir örnek verelim. Bir kale geliştirme strateji oyununda ülkemizde “Kale Seviyesi 21 Yap” görevi yaklaşık 3000 para verirken Amerika üzerinden bağlandığınızda aynı oyun ya da benzer bir oyun, “Kale Seviyesi 12 Yap” görevine 4000 para veriyor.

Ülkemizdeki oyuncular gerçekten sömürülüyor diyeceğim ama bunun mantıklı bir açıklaması var. Şimdi bu mantıklı açıklamayla yazımızı bitirelim;

Teklif tamamlama özelliği bazı oyunlarda var. Bu bir çeşit reklam sistemidir. İlgili oyundan başka oyuna, oyuncu çekmek için ya da en azından uygulamayı göstermek için böyle bir havuz oluşturulmuş. Şirketler parasını ödeyerek bu havuza kendi oyunlarını belirli görevlerle bırakıyor. Başka oyunlardan oyuncular, bu oyunları görüyor, indiriyor hatta gelişiyor. Bir çoğu muhtemelen severse oynamaya devam ediyor. Şimdi gelelim adaletsiz dediğimiz ama mantıklı duruma. Bu tür reklam sistemlerinde reklamı izleyene / uygulayana verilen ödülün değeri “geri dönüş”le hesaplanır.

Şöyle ki sizin bu reklamı izledikten / uyguladıktan / görevi yerine getirdikten sonra geri dönüşünüz az oluyorsa, verilen ödül de düşük oluyor. Türkiye’de oyuna yatırılan para son zamanlarda artsa da dünya seviyesinde değil. Bu nedenle reklam verenin bizden kazandığı çok bir şey yok desek yeridir. Bizim reklamı yapılan oyun için geri dönüşümüz az olduğundan bize verilen ödül de azdır.

Son bir örnekle bitirelim;

Çoğu kişi, bir oyun için “neden Türkçe dil desteği yok” diye şikayet eder. Bunun çok basit bir sebebi var arkadaşlar; geliştirici sizden geri dönüş alamıyor. Oyuna para yatırmıyorsunuz, arkadaşlarınızla paylaşmıyorsunuz, ya da hile yapıp duruyorsunuz. Adam sizden para kazanamadığı için Türkçe dil desteği çıkarmıyor. Oyuncu sayımız az olduğundan Türkçe dil desteği verilmiyor. Bunun başka hiç bir sebebi olmaz. Elinde zaten Türkçe çeviri yapabilecek bir ekip olan şirketler, bu işe zaman ayırabiliyor ama Türkçe destek için para harcaması gerekenler gerçekten umursamıyor.

Critical Ops İndir

[FEL url=”https://apps.apple.com/tr/app/critical-ops-online-pvp-fps/id1017717218″ text=”App Store” class=”default” type=”blank” format=”cryptic” time=”20″] | [FEL url=”=” text=”Google Play” class=”default” type=”blank” format=”cryptic” time=”20″] | [FEL url=”https://www.amazon.com/Critical-Force-Oy-Ops/dp/B072XRYQL1″ text=”Amazon” class=”default” type=”blank” format=”cryptic” time=”20″] | [FEL url=”https://criticalopsgame.com/” text=”Web Sitesi” class=”default” type=”blank” format=”cryptic” time=”20″]

 

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Çoklu Oyunculu Var mı?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Oyunu Durdurmak Mümkün Mü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Among Us Imposterlar İçin İpuçları