Oyun

Google Chrome Dinozor Oyunu

En basit oyunlardan biri olmasına rağmen, sizi en zor zamanlarınızda (internet yokken) inanılmaz şekilde eğlendirebilecek bir oyundan bahsedeceğiz. Google Chrome Dinozor Oyunu, gerçek adıyla T-Rex Game, Dino Runner olarak da bilinen Dinosaur Game Chrome tarayıcısının içinde bulunan bir oyundur. Yerleşik olarak tarayıcıda yer alır ve bunu hala farketmemiş olabilirsiniz. Bu yazıda Google Dinozor Oyununu nasıl oynayacağınızdan bahsedeceğiz. Bunun yanında Google’daki bu dinozor oyununun alternatiflerinden söz edeceğiz. İyi okumalar, iyi eğlenceler.

Google Chrome Dinozor Oyunu

Google dinozor oyunu, Chrome tarayıcısında yerleşik olarak bulunur ve internetsiz oynanabilir. Zaten oyunu farketmeniz için internetinizin olmaması ya da bir bağlantı probleminizin olması gerekir.

Google internetsiz dinozor oyunu oynamak için yapmanız gerekenleri adım adım açıklıyoruz. Oyunun asıl amacında internet bağlantısı kesilince güzel vakit geçirmeniz var ama siz internet bağlantısıyla birlikte de oynayabilirsiniz. Oyunu özellikle beğenmeniz durumunda interneti koparmadan oynamak için Chrome tarayıcınızın adres satırına chrome:\dino yazıp enter tuşuna basın. Bu sizi oyunun yüklü olduğu kısma götürecek. Bu kısımda “internet bağlantınız yok” demesine aldırmayın. Bu oyun için oluşturulmuş özel bir sayfadır.

google chrome dinozor oyunu

 

  1. Chrome tarayıcısını açın.
  2. Bilgisayarınızın internet bağlantısını kesin.
  3. Chrome’da adres çubuğuna herhangi bir şey yazın ve arama yapın.
  4. İnternetinizin olmadığı uyarısını verecek ve aşağıdaki görselde gördüğünüz bir ekran karşınıza gelecek.
  5. Dinozoru orada görebilirsiniz.
  6. Boşluk tuşuna basın ve oyuna başlayın.

Oyunun amacı interneti beklerken yapacak daha iyi bir işiniz yoksa sizi eğlendirmektir.

Dinozor Google oyunu hikayesi

Oyunu birlikte yaratan Chrome tasarım ekibinden Sebastien Gabriel, “Çevrimdışısınız” sayfasında bir paskalya yumurtası olarak “sonsuz koşucu” fikri 2014’ün başlarında doğdu “diyor. “Wi ‑ Fi bağlantınızın olmadığı” tarih öncesi çağa “geri dönüş oyunu,” diyor. Chrome UX mühendisi Edward Jung, Dino oyununun neden yaratıldığına ilişkin olarak “Çevrimdışına atılmanın eğlenceli bir tarafı yok – size eşlik edecek dost canlısı bir T-Rex’iniz yoksa,” diye ekliyor.

Oyun kasıtlı olarak basit tutuldu. “Kendimize koyduğumuz tek kısıtlama, eski video oyunlarını anımsatan hareketi sabit tutmaktı. Herhangi bir iyi koşucu oyununun temellerine uygulamaya karar verdik: koş, eğil ve zıpla, ”diyor Google ekibi. Oyun planı da basit – oyunu oynamak için sadece birkaç tuşa ihtiyacınız var bununla birlikte herhangi başka bir aksiyona girmiyorsunuz.

Belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, oyun en çok kesintili veri bağlantılarına sahip ülkelerde popüler. Google, “Çoğu kullanıcı Hindistan, Brezilya, Meksika veya Endonezya gibi güvenilir olmayan veya pahalı mobil verilere sahip pazarlardan geliyor” diyor. Google internetsiz dinozor oyununun en ilginç tarafı ise o kadar popüler bir hale gelmiş ki, geliştirici Google ekibi, çevrim dışı kaldığında onu Chrome’dan kaldırma seçeneğini eklemek zorunda kalmış çünkü insanlar çalışmak yerine bu dikkat çekmeyen basit oyunu oynuyormuş.

Google dinazor oyunu sonu

Ve 270 milyon oyuncuyla bile, hiç kimse oyunu bitiremedi. Yakın zamanda da bitmesi muhtemel değil. Google, “T-rex’in Dünya’da yaşadığı süreyi yaklaşık 17 milyon yılda maksimuma çıkarmak için inşa ettik … ancak daha sonra boşluk çubuğunuzun aynı olmayabileceğini düşünüyoruz” diyor Google.

Google’ın yukarıda da yazdığımız açıklamaya göre oyunun sonu 17 milyon skora ulaştığınız zaman geliyor; lakin bunu daha yapabilen olmadı. Muhtemelen o ara internetiniz geri gelmiştir ve sayfa yüklenmiştir.

Google dinazor oyunu alternatifleri

Dinozor oyunu bu kadar popüler olunca elbette kopyalarının ve belki de daha gelişmişlerinin çıkmaması için hiç bir sebep yok. Elbette geliştirildiler. Özellikle de bu oyun Chrome ile özdeşleştiği için geliştiriciler daha çok bunu bir Chrome uzantısı gibi geliştirmişler. Aşağıdan bir kaç örneğini kontrol edebilirsiniz ama bunların Google ile bir alakasının olmadığını, orjinal Google internetsiz dinozor oyunu olmadıklarını da eklemek gerekiyor.

Running dinosaur Game
Running dinosaur Game
Geliştirici: https://agame.best
Fiyat: Ücretsiz

T. Rex Dinosaur Game
T. Rex Dinosaur Game
Geliştirici: elgoog.im
Fiyat: Ücretsiz
Snake for Chrome
Snake for Chrome
Geliştirici: tamarabilenkotn
Fiyat: Ücretsiz

Daha önce google chrome dinozor oyunu’nu farketmiş miydiniz? Bu oyunda en yüksek skorunuz kaç bizimle paylaşın…

 

Yazar Hakkında

Oyun Haber oyunda.org ailesinin strateji sever mobil oyuncusu. Teknolojiye de ilgi duyuyorum. Oyunlarla ilgili içerik üretiyorum.
İlgili
KonsolOyunXbox

Xbox'a Özel Oyun Elden Ring ve God of War Gibi Oyunları Geride Bıraktı

HaberOyun

Activision Blizzard'ın aktif kullanıcı sayısı düşüyor

Oyun

Days Gone Direktörü Sony'ye Serzenişte Bulundu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Rust Oynarken Yapılan En Önemli 10 Hata