Bulut Oyun

GeForce Now’da Donma Sorunlarına 3 Çözüm Önerisi

Nvidia’nın çok uzun bir süredir üzerinde çalıştığı GeForce Now, bulut oyun hizmeti bu sene içinde ülkemizde de herkesin hizmetine sunulacağı açıklandı. Bulut oyun sistemi nedir, sorusuna kısa bir cevapla GeForce Now’ın da ne olduğunu açıklamak mümkün. GeForce Now ve genel olarak bulut oyun hizmetlerinde (Stadia, xCloud gibi) oyunu bilgisayarınıza indirmeniz gerekmiyor. Oyun hizmet veren şirketin sunucularında kuruluyken, siz internet bağlantısıyla bu hazır oyuna bağlanıp sadece bir ekran yardımıyla oynayabiliyorsunuz. Çok eski bir bilgisayarla en yeni oyunları bile oynamak mümkün hale geliyor. GeForce Now’da başka bir özellik daha var. Steam hesabınıza bağlanmanız mümkün oluyor. Bu durumda oyun dosyalarını indirmeniz gereken bir durum ortaya çıkabiliyor. Yalnız, durum normalden biraz farklı. Oyunu kendi bilgisayarınıza değil GeForce Now sunucusuna indirip yine onun üzerinden oynuyorsunuz. Bu durumda yine herhangi bir üst düzey donanım gerekmiyor.

GeForce Now’ın güzelliği ortada olmasına rağmen dünyanın en kötü internet hizmetlerinden birinin verildiği Türkiye’de GeForce Now yeterince performans gösterebilecek mi? Çünkü burada oynanan oyunlar ne olursa olsun sizden güçlü bir ekran kartı, ram ya da işlemci istemiyor. Çok güçlü bir internet bağlantısı istiyor.

GeForce Now donma sorunları bu yüzden görülebiliyor. GeForce Now’da gecikme yaşayanlar ve donma sorunlarıyla karşılaşanlar için burada 3 çözüm önerisini sizlere sunuyoruz.

Dilerseniz aşağıdaki bağlantılardan bu çözüm önerilerine doğrudan ulaşabilirsiniz.

  1. İnternet bağlantısını güçlendirme
  2. Bitrate değerlerini düşürme
  3. Kablolu bağlanma ve varsa ekleri iptal etme

Bu çözüm yöntemlerinin detayları için okumaya devam edelim ve GeForce Now’da donma, kasma, gecikme sorunlarına çözüm bulalım.


Youtube kanalımızdan rastgele bir video izlemek ister misiniz? Ayrıca Youtube kanalımıza buradan abone olabilirsiniz.


İnternet Bağlantısını Güçlendir

 

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Pubg Mobile

Pubg Mobile Oyun Modları

Back 4 BloodRehber

Back 4 Blood'da Özel Sunucu Açma

New WorldRehber

Çanta Kapasitesi Nasıl Artırılır? New World Rehber

MinecraftRehber

Minecraft Bedrock Komutları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Destiny 2’de Stasis Aspects Nasıl Elde Edilir?