RehberValheim

Valheim’de Sal Kullanma ve Suya Açılma

Valhiem’de keşfedilecek birçok arazi var ve bazılarına sal ile ulaşılıyor. Ancak bazı oyuncular için bu sal kontrolleri biraz zor olabilir. Valheim’da nasıl yelken açacağınızla ilgili bilmeniz gereken her şey burada.

Valheim’da Nasıl Yelken Açılır? Tekne ve Sal Kontrolleri

Sal kontrollerini öğrenmeye başlamadan önce bir sala ihtiyacınız olacak.

Valheim’de sal inşa etmek

Sal için;

  • 20 odun
  • 6 deri hurdası
  • 6 reçine

malzemelerine ihtiyacınız olacak. Bunun için bir çalışma tezgahına ihtiyacınız yoktur ve sal, üretim menüsünün çeşitli sekmesinde bulunabilir. Bir sal yaptıktan ve denize yerleştirildikten sonra yelken açmaya başlayabilirsiniz.

Artık sal suda olduğuna göre binebilirsiniz. Gemiye bindikten sonra sal ve yelkene bağlı olan ipi takip edin. Bu Dümen ve onunla etkileşime girebilmelisin.

Valheim sal kontrolleri

Şimdi Valhiem’de yelken açmak ilk başta oldukça zor olabilir, ancak bir kez başladığınızda öğrenebilirsiniz. Yön vermek için AWSD tuşlarını kullanabilirsiniz, ancak sağa ve sola çevirmek biraz farklıdır. Bu salın kontrolünü ele geçirirken sağ altta geminin tekerleğini göreceksiniz. Belirli sal kontrolleri için sola ve sağa dönmek için A veya D’yi kullanın.

Salınızı çevirmek için, sarı çubuk simgenin dörtte birine ulaşıncaya kadar düğmelerden birine basmanız veya basılı tutmanız gerekecektir. Dönmek için hareketsiz kalmanız gerekecek, ancak sonunda istediğiniz yöne dönmeye başladığınızı göreceksiniz. İstediğiniz yöne döndüğünüzde, sarı çubuğu tekrar simgenin üstüne çevirmek için kullandığınız zıt tuşa bastığınızdan emin olun. Buna dümeni düzeltmek diyebilirsiniz.

Ek olarak, yelken açarken yelken pozisyonunuzu değiştirmek, doğru yapıldığında varış noktanıza çok daha hızlı ulaşmanıza yardımcı olabilir. Örneğin, rüzgara doğru ilerliyorsanız, yelken açmamayı ve sadece cevherinizi kullanmanızı öneririz.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Rol Oyunu

Monster Hunter Rise: Sharp Claws Nereden Alınır?

PCRehber

Termal macun nasıl uygulanır?

God of War

God of War'a başlarken size yardımcı olacak 6 ipucu

Age of Empires 4Rehber

Age of Empires 4: Sacred Site (Kutsal Yer) Ne İşe Yarar?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Valorant Hızlı Tecrübe Kazanma