RehberValheim

Valheim’de Taş Bina Yapımı

Ahşap evlerin yapımı kolay ve oyunun başı için yeterince sağlam olsa da, Valheim oyuncuları nihayetinde kendi taş binalarını yapmak isteyecekler.

Kara Orman biyomunu keşfetmeye yeni başlayan Valheim oyuncuları için, bir taş kale harabesine rastlayabilir ve kendileri için nasıl inşa edeceklerini merak edebilirler. Taş duvarcılık Valheim’de mevcuttur, ancak oyuncular birkaç adımı tamamlayana kadar kilidi açılmaz.

Bir Kale İnşa Etmek

Oyuncular Valheim’da ahşap, kaliteli ahşap ve çekirdek ahşaptan evler, mobilyalar, savunmalar ve duvarlar inşa edebilir, ancak taştan inşa etme seçeneği de vardır. Taş, tahtaya göre düşmanların kırılmasının çok zor olma avantajına sahiptir. Ancak taştan tavan yapmak daha fazla destek gerektirir. Ancak Valheim’da bir Viking kalesine sahip olmak, onu bir araya getirmek için ekstra çalışmaya değer.

Oyuncular bir Stonecutter yapana kadar taş yapılar inşa edilemez. Bu, temel ahşap Tezgahın bir çeşididir; Valheim Workbench’in yapabileceği gibi yükseltilemez, ancak aynı şekilde etkileşime girebilir ve ayrıca oyuncuların içinde inşa etmesi gereken bir yarıçapı vardır. Taş kesiciler ayrıca bir Forge yükseltmesi için gerekli olan bir taşlama taşı yapmak için gereklidir.

Taş Kesici ve Bina

 

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
MinecraftRehber

Minecraft Kurtlar Nasıl Evcilleştirilir?

MinecraftRehber

Minecraft Stonecutter Nasıl Yapılır Ne İşe Yarar

Hayatta KalmaRehber

Pebblet Axe Nasıl Yapılır? Grounded Rehber

OverwatchRehber

Overwatch 2: Karakterler nasıl açılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Valheim’de Hayvan Çiftleştirme Nasıl Yapılır?