RehberValheim

Valheim’de Balık Tuzağı Kurma

Valheim’da balık tutmak hızla pahalı hale gelebilir. Bir Reddit kullanıcısı, olta gerektirmeyen bir Balık Tuzağı oluşturmak için akıllıca bir bina açığını keşfetti.

Birçok hayatta kalma oyunu gibi Valheim, oyuncuları Viking’lerinin gün boyunca yemek bulmasını, pişirmesini ve tüketmesini teşvik eder. Valheim’ın hayatta kalma sistemi yemek yemeyen Vikingleri öldürmese de, yiyecek bir şeyler yemek, keşfederken önemli olabilecek sağlık, dayanıklılık ve sağlık yenilenmesini artırır. Balık, Vikingler için hem kendi başına tüketildiğinde hem de oyundaki en iyi tariflerden biri olan Fish Wraps dahil olmak üzere çeşitli tariflerde içerik olarak kullanıldığında güçlü bufflar sunuyor. Balık’ı Valheim’da erken yakalamak için, Vikinglerin kıyıya vurulmuş birkaç yaratık bulacak kadar şanslı olması gerekir. Sonunda, Kara Orman’da tüccar Haldor’u bulduklarında, bir olta ve biraz yem satın alabilirler.

Yem hızlı bir şekilde pahalı hale gelebilir ve Valheim’daki mevcut balıkçılık tekniği biraz zaman alıcıdır. Reddit kullanıcısı VincentNacon, bununla mücadele etmek için kısa süre önce Vikinglerin yem veya olta olmadan toplu halde Balık toplamasına olanak tanıyan bir Balık Tuzağı inşa etmek için yeni bir teknik paylaştı. Tuzak, balığın çok küçük bir alanda dönmesini engelleyen bir mekaniğe dayanır. Balıkları tuzağa düşürmek ve onları bir tür huniden bir Viking’in bekleyen ellerine düşmelerini zorlamak için bir dizi 1×1 yer karosu ve kapı kullanıyor. Bu teknik inşası çok uzun sürmüyor ve sadece biraz tahta ve taş, bir Tezgah, bir Çekiç ve bir Çapa gerektiriyor. VincentNacon’un Balık Tuzağı’nı Valheim’da nasıl inşa edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Valheim’da Balık Tuazğı Nasıl Yapılır?

VincentNacon’un Valheim’da Balık Rampa Tuzağı inşa etmeye başlamak için oyuncuların odun toplamaları ve Tuzaklarını yerleştirmek istedikleri yerin yakınında bir Tezgah inşa etmeleri gerekecek. Bu numara en iyi tehditlerin diğer ortamlar kadar şiddetli olmadığı Meadows biyomunda ve okyanusa yakın yerlerde çalışır, böylece oyuncuların hemen çok fazla Balık bulmaları garanti edilir.

Oyuncunun okyanus tabanına inşa etmesi gerekeceğinden, Tuzağın hemen yanındaki Çapa’yı kullanarak küçük bir kara köprüsünü terraform etmesi gerekebilir. Bunu yapmak için oyuncular Çapa’yı kuşanabilir ve sağ tıklayıp ardından Yer Yükseltme’yi seçebilir. Zemini her yükseltmek istediklerinde dört Taşa ihtiyaç duyacaklar.

Tuzağı inşa etmek için, oyuncuların okyanus tabanından başlayıp kuru arazide biten 1×1 yer karolarını kullanarak rampa gibi geçici bir merdiven inşa etmeleri gerekir. Yer karosu rampasının her iki tarafına bir duvar yerleştirmek, bir Viking’in geçmesini engeller, ancak balıklar geçebilir. Ayrıca, balığın tuzağa düşürüldüğünde geri dönmemesini sağlar. VincentNacon, fayansların düz bir çizgi yerine bir merdiven basamağı deseninde istiflenmesi için yer karolarının çıtçıt seçeneği etkinleştirilmeden istiflenmesini önerir.

Oyuncular daha sonra duvarlardan bir 1×1 kare ötede bir dizi kapı inşa etmeleri gerekecek ve bu da içeri sallanmak için yeterli alan sağlayacaktır. Açıldığında, bu kapılar duvarın bir kısmından geçecek ancak bir sonraki kısma bir Balık itecektir. Tuzak. Balık kuru karaya doğru itildiğinde, Viking onu yakalayabilir; Yüzerken Balık almak mümkün değildir, bu nedenle Balık Tuzağı gerekli ve etkilidir.

Bu temel bilgiler ele alındıktan sonra, oyuncular yukarıdaki son resimde görülen huni şeklini oluşturabilirler. Oyuncular, duvarları kullanarak ve üstüne bir zemin inşa ederek, Balıkları gütmeye çalışırken istemeden yüzmemelerini sağlayabilirler. Tuzağı kullanmak için, Viking’in suya atlayıp huninin en geniş kısmına ve dar, 1×1 alanına doğru bir veya birkaç Balığı korkutmak için yeterli dayanıklılığa sahip olması gerekir. Daha sonra yapının üzerine atlayıp kapıları açarak Balıkları kuru toprağa itebilir, orada kapıp pişirebilirler.

Bu tekniği görselleştirmek zor olabilir, bu nedenle mücadele eden oyuncular, bu akıllı Valheim Balık Tuzağının inşa edildikten sonra nasıl çalışacağına dair bir fikir edinmek için LkPB Gameplay tarafından hazırlanan bu videoyu izleyebilir.

 

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Genshin ImpactRehber

Genshin Impact Neden Çok Popüler?

Genshin ImpactRehber

Genshin Impact: The Chasm Underground Mines Nasıl Girilir?

Nişancı Oyunu

Rainbow Six Siege: Bilgisayarınız İçin En İyi Ayarlar

Apex LegendsRehber

Apex Legends: SSL Bağlantı Hatası Nasıl Düzeltilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Valheim’de “Flint” Bulmak İçin En Uygun Mekanlar