MinecraftRehber

Minecraft Balık Tutma Rehberi

Minecraft’ın balık tutma mekaniği size biraz zor geliyorsa aşağıdaki açıklamalarda işinizi biraz daha kolaylaştıracak ipuçları bulabilirsiniz. Balık tutma çabalarınız başarısızlıkla sonuçlanırsa, ilk balık denemesinden sonra cesaretiniz kırılabilir. Balık tutarken önemli olan keskin bir göz ve çevikliktir.

Minecraft Olta Nasıl Yapılır?

Rastgele yakalanan, yakalayabileceğiniz dört balık türü vardır. Balık tutmaya başlamak için bir oltaya ve herhangi bir durgun su rezervuarına ihtiyacınız var. bir olta oluşturmak için, en yüksek çubukta çapraz olarak üç çubuğu ve dikey olarak iki ipi düzenleyin. Bu tarif size, Minecraft’ta balık tutabileceğiniz oltanızı verecektir.

Minecraft’ta Balık Nasıl Tutulur?

Şamandırayı attıktan sonra, (oltayı elinizde tutarken hareket düğmesi ile yapılır) suyu izleyin – yaklaşan bir kabarcık dalgası fark ettiğinizde, hazırlanmanız gerekir, bir süre sonra oltaya bir sarsıntı fark edeceksiniz, şimdi balığı sudan çıkarmak için hızlıca hareket düğmesine basmanız gerekiyor. Balıklar hemen envantere alınmayabilir, ancak karakterinizin yanına / arkasına düşebilir. Balığı yerden almayı unutmayın.

Minecraft’ta Hangi Balık Türleri Var?

Yakalayabileceğiniz balıklar şunlardır: Tropical (clownfish) Salmon, Pufferfish, Cod şeklindedir ve verilen sıraya karşılık gelen nadirlikleri vardır. Bazen bir hazine veya çöp de yakalayabilirsiniz. Pufferfish dışındaki balıkların her biri yenebilir. Fırında balık ve somon da kızartılabilir. Kirpi balığı, Su Solunum İksiri’nin bir bileşeni olarak ve tıpkı kalan balıklar gibi Ocelotları beslemek için kullanılır.

Bununla birlikte dikkat etmeniz gereken bir diğer husus dayanıklılıktır. Oltayı, dayanıklılığı size izin verdiği sürece kullanabilirsiniz – su rezervuarları tükenmez balık kaynaklarıdır.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Pity Timer Hesaplama

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Ekipman Rehberi, Hangi Kahramana Hangi Ekipman Tipi Giydirilmeli?

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms'de Hediye Kodu Nasıl Girilir?

RehberStratejiWatcher of Realms

Watcher of Realms Başlangıç Rehberi

1 Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Minecraft Modu – Bütün Eşyaları Tek Bir Yerde Görme