BiomutantRehber

Biomutant’ın Saboteur’u İçin En İyi Buildi Açıklıyoruz

Çift Elli Sabotajcı

Dual-Wielding Saboteur yapısı, aynı anda iki yakın dövüş silahı kullanmanın akıcılığından hoşlanan oyuncular içindir. Bu yapı en yüksek taban hasarı vermesine rağmen, oyuncunun kısa bir süre içinde kaç saldırı yapabileceği göz önüne alındığında, nihai sonuç aynı kalacaktır.

Kimler saboteur oynamalı?

Saboteur’un genel olarak neler yapabildiğine bir bakalım. Bu sınıf, oldukça haraketlidir. Diğer tür ve oyunlardan rogue sınıfıyla benzeştirebilirsiniz. Aşağı kısımlarda bahsedeceğimiz üzere Agility statına puan vereceğiniz için hızınız daha da artacak ve düşmanlardan çok daha hızlı vuruşlar yaptığınız gibi bu vuruşlar sayesinde çok fazla can alabileceksiniz. Biomutant’ın mekanikleri zaten oldukça haraketli, bir de Saboteur’un hızı eklendiği zaman aksiyona doyamayabilirsiniz. Bu açıdan hızı sevenlerin özellikle Saboteur seçmesini tavsiye ederiz.

Bunun yanında Saboteur’un aynı anda iki elinde de silah bulundurabilmesi ekstra bir tercih sebebi. Kendinize çok güzel bir başta işleyip herkesi alt etmeniz mümkün.

Saboteur hızlı ama az hasar veriyor

Dikkat etmeniz en önemli husus ise Saboteur sınıfının hasarının seri olmasından geldiğidir. Yani Saboteur, bir kaç vuruşta bütün hasarı vermektense, çok daha hızlı şekilde vurarak verdiği hasarı dengeler. Yani az miktarda ama çok sayıda hasar verir.

Saboteur’a eşya craftlarken dikkat edin

Saboteur için mümkünse kritik ve strength artıran eşyalar oluşturmaya çalışın. Bu sayede Saboteur’un asıl istatistikleri olan Strength, Agility’yi geliştirmiş olursunuz. Kritik hasar Saboteur için oldukça önemlidir. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bir vuruşun verdiği hasar azdır. Az hasarı çok sayıda vurarak durumu dengeler. Bu “az” olarak nitelendirdiğimiz hasarlara kritik eklendiği zaman hasar rastgele artacaktır. Bu sayede daha çok vurabilir ve hasarınızı katlayabilirsiniz.

Saboteur oynamak isteyenlerin dikkat etmeleri gerekenler

Aşağıdaki maddelere dikkatli bakın. Oyunun başındaysanız en baştan başlamak isteyebilirsiniz. Örneğin Biomutant’ın Saboteur’u için en uygun ırklardan birisi Dumdon’dur. Bu tür bir ırk seçimi sizi daha çok başarıya götürür. Diğer maddelere göz atın.

  • Sınıf – Saboteur
  • Irk – Dumdon
  • Silah Türü – Dual-Wield
  • Stat Önceliği – Strength, Agility
  • Perks – Whet, Hypergenetic, Agile, Moving Target
  • Biyogenetik ve Psi-Güçleri – Herhangi
  • Wung-Fu – Twin Silver Grip ve diğer Dual-Wield Wung-Fu yetenekleri

Saboteur sınıfı, çift yakın dövüşe izin veren Twin Silver Grip yeteneğiyle birlikte gelir. Oyuncu herhangi bir tek elle eğik çizgi silahı seçebilir. Bu yapı, iki silahın kullanılmasıyla ilgili olduğu kadar, aynı zamanda hareketlilikle de ilgilidir. Bunu akılda tutarak, oyuncu istatistiklerini yükseltirken Güç ve Çeviklik arasında bir denge sağlamalıdır.

Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
RehberValheim

Valheim'de Thunder Stone Nasıl Elde Edilir ve Bir Obliterator Nasıl Yapılır?

RehberValheim

Valheim - Darkwood için Katran Nasıl Bulunur? Valheim Katran Rehberi

Assassin's Creed: OdysseyRehber

Assassin's Creed Odyssey - Karakterin Ek Becerileri

Assassin's Creed: OdysseyRehber

Assassin's Creed: Odyssey - Hafif ve Ağır Saldırı Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Biomutant’ta Görünüm Nasıl Değiştirilir?