Haber

Windows 11 Oyunculara Ne Sunacak?

“PC Oyunları için şimdiye kadarki en iyi Windows”

Hepimizin PC’lerde oyun oynamak için Windows’u sonsuza kadar kullandığımız göz önüne alındığında, bu cesur bir iddiadır, ancak bu, Microsoft’un oyunu ciddiye aldığının bir işaretidir.. Windows 11’in oyuncular için en hızlı seçenek olacağını iddia ediyor ve en son işletim sistemine özel iki teknolojiyi bizlere sunacak: Auto HDR ve DirectStorage.

Windows 11, Xbox uygulamasının Windows’a daha iyi entegrasyonunu sağlayacak.

AutoHDR, oyunlara hız katıyor

Otomatik HDR, birkaç aydır Windows 10’un Insider Preview sürümlerinde gösteriliyordu ve bundan önce Microsoft’un Xbox Series X/S’de kullandığı bir teknolojiydi. Microsoft, herhangi bir DirectX 11 oyununun bundan faydalanması gerektiğini söylese de, her oyunda çalışmayacaktır.

Açıkçası, bundan en iyi şekilde yararlanmak için HDR uyumlu bir ekrana ihtiyacınız var, ancak sonuçlar büyük bir fark yaratabilir. Temelde oyunun HDR için kodlanması gerekse de Windows 11’in bu yeni özelliği buna uygun olmayan oyunlarda bile fark yaratacak gibi görünüyor.

Microsoft, Windows 11 duyuru etkinliğinde, kesinlikle biraz daha canlı görünen Skyrim’i kullanarak teknolojiyi gösterdi.

Windows 11’e özel, DirectStorage

DirectStorage’ı Windows 11’e özel yapma kararı biraz daha tartışmalı çünkü bu, çoğumuzun makinelerinde bulunan NVMe SSD’lerden en iyi şekilde faydalanması uzun zamandır beklenen bir teknoloji. DirectStorage’ın avantajlarından yararlanmak için en hızlı PCIe 4.0 SSD’lere sahip olmanız gerekmeyeceği zaten ortaya çıktı, çünkü PCIe 3.0 SSD’lerle çalışacak, ancak bunların nasıl sonuçlanacağını görmemiz gerekecek.

DirectStorage ile verilen söz, oyun yükleme seviyelerini ve dokuları çok daha hızlı hale getirmesi ve potansiyel olarak oyun geliştiricilerinin oyunları tamamen farklı bir şekilde oluşturmasına izin vermesidir. Daha verimli bir şekilde akış ortamları kulağa harika bir fikir gibi geliyor, ancak oyun geliştiricileri, oyuncuların makinelerinde bulunan tamamen farklı sürücü türlerine nasıl izin verecek? Demek istediğim, bazı PC oyuncuları hala sabit disklerle oyun oynuyor.

Bunun Xbox Series X/S’e geleceği gerçeği, burada kendi lehine çalışabilir ve geliştiricilere, bu oyunu oynamak için bir NVMe SSD’ye ihtiyacınız olacak, deme fırsatı verebilir. DirectStorage’dan en iyi şekilde yararlanan oyunları görmeye başlamamız biraz zaman alacak ve yıl sonunda Windows 11 çıkana kadar PC’ler destek almayacak, teknolojiyi destekleyen ilk oyunlar ortaya çıkmadan önce çok şey değişebilir.

Windows 11 ile ilgili diğer bilgiler

  1. Çıkış tarihi: Bu yılın sonunda yayınlanması bekleniyor.
  2. Fiyat: Mevcut Windows 10 kullanıcıları için ücretsiz bir güncelleme olacakken yeni alacaklar için fiyat yakında belli olur.
  3. Arayüz değişiklikleri: Yeni, yuvarlak tasarım
  4. Yeniden tasarlanan Microsoft mağazası ve Android Uygulamaları desteği
  5. Daha iyi Xbox uygulaması entegrasyonu
  6. AutoHDR, eski oyunların daha canlı görünmesini sağlar
  7. DirectStorage, Windows 11’e özeldir
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitesi oyunda.org ailesinin bir üyesi olarak mobil oyunlar ve genel olarak oyunlarla ilgili içerik paylaşımı yapıyorum. Oyun oynamayı oldukça seviyorum. Rol oyunları ilgi alanım.
İlgili
Farming SimulatorRehber

Farming Simulator 19'da Yeni tarla satın alırken dikkat etmeniz gerekenler

AksiyonMaceraMafia Definitive Edition

Mafia Definitive Edition: An Offer You Cant Refuse Göreviyle İlgili Herşey

AksiyonGTA 5Rehber

GTA 5 Online'da İtfaiye Arabasını Nasıl Alırsınız?

AksiyonRol Oyunu

Saints Row'u bitirmek ne kadar sürer?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Sea of Thieves: Headless Monkey Captain Journal Lokasyonları