MinecraftRehber

Minecraft Forge Nasıl Kurulur?

Modlarınızı yönetmek için Minecraft Forge nasıl indirilir ve kurulur konusundan bahsedeceğiz. Minecraft dünyanızı zenginleştirmek için oldukça etkili bir yöntem. Minecraft’ta modların keyfini çıkarmak istiyorsanız Minecraft Forge’ın nasıl kurulacağını anlamak hayati bir adımdır. Forge, ana oyun ile piyasadaki en iyi Minecraft modlarından bazıları arasındaki köprüdür ve modlarla ne tür görsel geliştirmeler, oyun değişiklikleri veya daha fazlasına erişebileceğinizi görmek istiyorsanız Minecraft Forge’a ihtiyacınız var.

Bu hedefi göz önünde bulundurarak, Minecraft forge’ı nasıl indirip kuracağımıza ve hızlı ve kolay bir şekilde çalışmasını sağlayacağımıza bir göz atalım.

Minecraft Forge nasıl kurulur?

Minecraft Forge’ı kurmak istiyorsanız, PC veya Mac’te Minecraft’ın Java sürümünü oynuyor olmanız gerekir. Diğer platformlarda modlar istiyorsanız, Forge kullanamazsınız ve sınırlı sayıda modlara doğrudan erişmenizi sağlayacak eklentilere bakmanız gerekir. Minecraft Forge, yalnızca bir PC / Mac ile çalışır.

Bunu elde etmek için, Forge’ı indirebileceğiniz ve başlayabileceğiniz Minecraft Forge‘a gidin. Tüm adımları daha ayrıntılı olarak inceleyelim.

Minecraft Forge için hangisini indireceğinizi seçin

Ana Minecraft Forge indirme sayfasının en üstünde şu iki seçenek bulunur:

Sağdaki ‘Önerilen’ kutusunu seçmek muhtemelen en iyisidir. ‘En Son’ seçeneğinden daha eski görünebilir, ancak kullanılacak en kararlı şekilde kullanabileceklerdir. En son sürüm muhtemelen iyi olacak ancak daha az test edildiğinden hatalara ve sorunlara neden olabilir.

Seçiminize tıkladığınızda, en üstte şu mesajın bulunduğu bir reklam sayfası göreceksiniz:

“Aşağıdaki içerik bir reklamdır. Geri sayımdan sonra, Forge indirmenize başlamak için Atla’ya tıklayın” (“The content below is an advertisement. After the count-down, click Skip to begin your Forge download” )

Zamanlayıcı bittiğinde, ‘Forge Sunucusu Oluştur’ düğmesinin yanında büyük bir kırmızı ‘Atla’ düğmesinin göründüğünü göreceksiniz. Atla’yı tıkladığınızda indirme işleminiz başlayacaktır. Dosyanın bilgisayarınıza zarar verebileceğine dair bir mesaj alabilirsiniz, ancak resmi Forge dosyasını web sitesinden indirdiğinizi varsayarsak bu uyarıyı yok sayabilirsiniz. Eğer başka bir yerden indiriyorsan tehlikeli olabilir.

İhtiyacınız olursa Java’yı indirin

Java’yı zaten yüklediyseniz, Minecraft Forge indirme işleminizde bir Java simgesi bulunur ve üzerine çift tıkladığınızda yüklenir, bu durumda ilerleyebilirsiniz.

Değilse ve Forge indirmeniz boş veya bozuk bir simgeye benziyorsa, Java’yı indirin ve yükleyin. Her şeyin yerine oturduğundan emin olmak için, sahip olduğunuzda makinenizi yeniden başlatmak muhtemelen en iyisidir. Java yüklendikten sonra, Forge indirmenizin bir simgesi olmalıdır ve üzerine tıklayıp yükleyebilirsiniz.

Minecraft’ta Forge kurulumunu seçin

Minecraft Forge’u kurduktan sonra, onu kurulum olarak seçebileceksiniz. Bunu yapmak için Minecraft Başlatıcı’yı açın, Kurulumlar’ı seçin ve indirip yüklediğiniz Minecraft Forge seçeneğini görmelisiniz. Oynamaya başlamak için seçin. ‘Modlar Klasörünü Aç’ yazan bir düğme içeren bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu, oynamak istediğiniz modları yerleştirdiğiniz klasörü açacaktır ve bu yoldan gitmek muhtemelen onu bulmanın en hızlı ve en kolay yoludur. Açıkçası Minecraft Forge tek başına hiçbir şey yapmayacak, bu yüzden indirebileceğiniz ve mods klasörüne ekleyebileceğiniz bazı seçenekleri bulmak için sayfanın üst kısmındaki favori Minecraft modlarımızın bağlantısını kontrol edin.

[ctu_ultimate_oxi id=”40″]
Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked, Save Dosyası ve İlerlemeyi Başka Oyuna Aktarma

RehberRol Oyunu

No Rest For The Wicked, Sıkıştığınızda (Stuck) Nasıl Kurtulursunuz?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Çoklu Oyunculu Var mı?

RehberRol Oyunu

No Rest for the Wicked: Oyunu Durdurmak Mümkün Mü?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Hoof Puff Boss Savaşı Taktikleri // Biomutant