Minecraft

Minecraft’ta Mum Nasıl Yapılır?

Minecraft oyuncuları, meşalelere alternatif bir ışık kaynağı olarak mum üretebilir ve ayrıca mumlar, bir oda için çok daha özelleştirilebilir bir his sağlar.

Çoğu Minecraft oyuncusu, bir alanı aydınlatmak için ışık kaynağı olarak meşaleler kullanır, ancak şimdi başlangıçta etrafta olmayan birçok seçenek var. Bu nispeten yeni kaynaklardan biri mumlardır ve birçok yönden şaşırtıcı bir şekilde modülerdirler. Oyuncular, bir odanın ışık seviyesini meşaleler veya parıltılı taşlardan çok daha hassas bir şekilde ayarlamak için bunları kullanabilir ve hatta mumun renkleri bile değiştirilebilir. Tüm bunlar harika olsa da, bunları yapmanın tarifi çok açık değil.

Mum yapmak için oyuncuların en son Minecraft Caves and Cliffs güncellemesini veya 1.17 sürümünü oynamaları gerekir. Bu noktada, malzemeleri toplamak ve işlemek kadar basit, oyuncuların mum yapmak için bir zanaat masasına bile ihtiyacı yok. İlgili sadece iki bileşen olmasına rağmen, bunlardan birini elde etmek biraz zor olabilir. Mumların henüz Bedrock baskısında olmadığını bilmek de önemlidir.

Mum tarifi sadece bir parça ip ve bir petek gerektirir. Peteği alta ve ipi üste yerleştirin ve bir mum yapacaktır. Oyuncunun bir bloğa yerleştirdiği mumların sayısı ne kadar parlak olacaklarını belirlediğinden, buradan oyuncular birden fazla yapmak isteyebilirler. Oyuncular bir mum ürettikten sonra rengini boya ile değiştirebilirler. Bunu yapmak için, mum ve boyayı birlikte işleme menüsüne yerleştirin (bu tarif şekilsizdir, bu nedenle oyuncunun hangi deseni kullandığı önemli değildir). Minecraft’ta toplamda 16 renk boya vardır, yani varsayılan beyaz renk dahil 16 renk mum vardır.

Mumlar birkaç yönden benzersizdir, ancak sahip oldukları en kullanışlı özelliklerden biri modüler ışıktır. Oyuncu sadece bir mum yerleştirirse, üç ışık seviyesi verir, ancak oyuncular tek bir boşluğa dört mum koyabilir. Sonraki her mum, ışık seviyesini üç tane daha artırır, yani üzerinde mum bulunan tek bir blok, 3, 6, 9 veya 12 ışık seviyesi sağlayabilir. Mumlarla ilgili bir başka faydalı şey de açılıp kapatılabilmeleridir. Oyuncu, yanmamış bir mum üzerinde çakmaktaşı ve çelik kullanırsa, yanar ve yanan bir mum kullanmak onu kapatır.

Son olarak, yenmemiş keklerin üzerine mumlar da yerleştirilebilir. Bu, pastaya hafif bir 3 seviyesi verir, ancak bunun ötesinde pek bir şey yapmaz. Oyuncular pasta yemeye başladığında, mum düşer ve oyuncu tekrar geri alır. Çok sayıda mum kullanmak isteyen oyuncuların, sabit bir petek kaynağı olarak arı kovanlarını kullanmaları gerekecektir.

[ctu_ultimate_oxi id=”23″]
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
MinecraftRehberSandbox

Minecraft'ta Nasıl Işınlanırsınız?

MinecraftSandbox

Minecraft 1.21 güncellemesi ne zaman yayınlanacak?

MinecraftSandbox

Minecraft Netherite Nasıl Yapılır?

MinecraftRehberSandbox

Minecraft'ta Redstone İle Asansör Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Lost Ark Avrupa Ne Zaman Çıkıyor?