Assassin's Creed: OdysseyRehber

Assassin’s Creed: Odyssey – Ekipmanlar ve Silah Tipleri

Assassin’s Creed: Odyssey’nin bu rehberinde kıyafetlere ve silahlara değineceğiz; çünkü oyunda gücünüzü belirleyen en önemli etken bunlardır ve Assassin’s Creed: Odyssey‘de silah ve ekipmanlarınızı en iyi şekilde yönettiğiniz zaman herhangi bir zorluk çekmeden oyunda ilerleyebilirsiniz.

Kıyafet – Ekipman

Dövüş hazırlıklarınızda eşyalarınızın seviyesi ve istatistikleri de önemlidir. Örneğin, seviye 10’da seviye 5 ekipman kullanan bir kahraman, yine seviye 10’daki düşmanlara saldırma konusunda ciddi problemler yaşayabilir. Düşmanlarınız size çok sert vurabilirken, saldırılarınız çok zayıf olabilir.

Tüm yuvaları mevcut seviyenizde veya ona yakın eşyalarla donatmaya çalışın. Seviyeler arasındaki fark 2-3’ten fazla olmamalıdır. Tüm öğeler bir demircide yükseltilebilir. Ancak bu işlem çok maliyetlidir ve doğru malzemelere sahip olmanızı gerektirir. Yalnızca en önemli öğeleri (örneğin ana silahınız) yükseltmelisiniz, geri kalanı yeni teçhizatla değiştirilmelidir.

Assassin’s Creed: Odyssey’de Silahlar

Şimdi bir de Assassin’s Creed: Odyssey için silah seçiminize bir bakalım. Birkaç çeşit yakın dövüş silahı vardır ancak bunlar yavaş ve hızlı olmak üzere iki gruba ayrılabilir. Hızlı silahlar genellikle daha iyidir (kılıçlar veya hançerler). Onlar sayesinde düşmanınızın hareketlerine daha hızlı tepki verebilirsiniz. Ayrıca, rakiplerinize zarar verme konusunda size daha iyi bir şans verirler. Güçlü ve yavaş silahlar, daha büyük ve daha iyi zırhlı düşmanlara saldırmak için harikadır.

Silah seçimiyle ilgili sorun, oyunun ilerleyen bölümlerinde kısmen çözülüyor. 15. seviyede, Man at Arms adlı bir becerinin kilidini otomatik olarak açarsınız. Bu yetenek, envanter pencerenizde size yeni bir yuva verir. Artık tek tuşla silahlarınızı değiştirebilirsiniz. Bir hızlı ve bir yavaş silah seçin ve ihtiyaçlarınıza göre aralarında geçiş yapın.

Yakın dövüş silah düşmanlarınızı öldürmekte daha iyi olsa da bir yay da kullanabilirsiniz. Karakteriniz, düşmanların zayıf noktalarını dikkatlice hedefleyebilir veya size ekstra hasar veren yetenekleri kullanabilir. Açık çatışmalarda, düşmanınız henüz size ulaşmadığında veya yakın dövüş silahı ile birine saldırmak istemiyorsanız (yani, sağlık çubuğunuzun yenilenmesini bekliyorsanız) bir yay yararlı olabilir.

Assassin's Creed: Odyssey Rehberleri
Assassin's Creed: Odyssey Rehberleri
Yazar Hakkında

Mobil Oyun Haber sitemiz oyunda.org için mobil oyunlar ve PC oyunları için içerik üretiyorum. Videolara destek oluyorum. İlgi alanım bulmaca oyunları olmasına rağmen diğerlerine de ilgim oldukça yüksek.
İlgili
Genshin ImpactRehber

Genshin Impact B Tier Karakterler

Genshin ImpactRehber

Genshin Impact A Tier Karakterler

Genshin ImpactRehber

Genshin Impact S Tier Karakterler

Genshin ImpactRehber

Genshin Impact: Hızlı bir başlangıç için ipuçları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Assassin’s Creed: Odyssey Savaş Sistemi – Tecrübe Seviyesi