Assassin's Creed: OdysseyRehber

Assassin’s Creed Odyssey – Karakterin Ek Becerileri

Assassin’s Creed Odyssey’de bazı aktif yetenekler (bunları sarı adrenalin çubuğu dolduğunda kullanabilirsiniz) yakın dövüşte çok faydalıdır. Adrenalin çubuğunun bir şarjlı bölümü, size aktif bir yeteneğin bir kullanımını sağlar. Her başarılı vuruşta adrenalin yüklenir.

En baştan açılabilen iki yetenek öneriyoruz. Bull Rush, düşmanları yere serme ve daha fazla Savaşçı hasarı verme şansı olan bir hücum gerçekleştirmenize izin veren harika bir hücum yeteneğidir. Yeteneğin bir başka avantajı da kalkan kullanan düşmanlarda bile çalışabilmesidir. Endişelenmen gereken tek şey, dikkatlice nişan almak. Düşmanınızın hareket edebileceğini veya bir tarafa zıplayabileceğini düşünüyorsanız, bu beceriyi etkinleştirmek için düğmelere basmayın – yalnızca adrenalin yükünüzü kaybedersiniz.

Assassin’s Creed Odyssey’de Sparta Kick başka bir harika yetenektir – düşmanları geri iter ve daha fazla Savaşçı hasarı verir. Bu yetenek, bir düşman yakınlarda, yani bir uçurumun kenarında durduğunda en iyi sonucu verir – vuruşunuz o rakibin büyük bir yükseklikten düşmesine neden olabilir (ya çok fazla hasar alırlar ya da ölürler). Adrenalin şarjını kaybetmemek için kaçırmamaya dikkat et. Sparta Kick’in, seviyeleri sizinkinden daha yüksekse (2-3 seviye veya daha yüksek fark) bir düşmanı çatıdan veya çıkıntıdan aşağı atmayacağına dikkat edilmelidir. Yetenek sadece o düşmanı geriye doğru itecektir. Düşman sizinle aynı çatıda/çıkıntıda kalacak.

Sparta Kick, Assassin’s Creed Odyssey’nin sonraki bölümlerinde başka bir kullanım alır. Düşmanları sersemletmek için kullanabilirsiniz. Düşmanınızın onları sersemletmek için çok az canı kaldığında kullanın. Bundan sonra o düşmana yaklaşmalı ve onları geminizin mürettebatına almak için sağ düğmeye basmalısınız.

Not – Spartan Kick ile kulelere veya yüksek taş çıkıntılara tırmanarak biraz “hile yapabilirsiniz”. Bundan sonra düşmanların sizi fark edebilmesi için göz atabilirsiniz (yani yayınızı kullanabilirsiniz). Ardından, karakterinize yaklaştıklarında onları tekmeleyebilirsiniz. Paralı askerleri, kale komutanlarını ve daha uzun sağlık çubuklarına sahip diğer düşmanları öldürmek için harika bir yöntem. Daha güçlü bir düşman bile düşme hasarı nedeniyle anında ölebilir.

Tabii ki, hepsi bu değil. Oyun, aşağıdakiler gibi çok sayıda yararlı beceriye sahiptir:

Venomous Attack aktif yeteneği (yakın dövüş ve menzilli saldırılar zehir verir).
Weapons Master (savaşçı silahları daha fazla hasar verir) ve Gear Master (tüm zırh parçalarınızın istatistiklerini artırır).

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
V Rising

V Rising: Özel Sunucu Nasıl Silinir?

Minecraft

Minecraft'ta fare tıklama hızı nasıl değiştirilir?

Elden RingRehber

Elden Ring: Rivers of Blood Katana nerede bulunur?

Lost ArkRehber

Lost Ark - Valtan Legion Raid Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Onumaya Değer
Assassin’s Creed: Odyssey – Kamera Kilitleme, Dodge ve Parry Rehberi