Battlefield 2042

DICE, Battlefield 2042 için Üç Harita Daha Tanıttı

DICE, Battlefield 2042 için Üç Harita Daha Tanıttı
Battlefield 2042 için oyunda görünecek üç yeni haritaya ilk bakış sunan yeni bir fragman yayınlandı: Renewal, Breakaway ve Discarded.

Battlefield 2042’nin resmi çıkışına çok fazla zaman kalmadı, bu nedenle son oyunun reklam kampanyası tüm hızıyla devam ediyor. Son zamanlarda, DICE’ın ünlü FPS serisinin son oyununu çalışırken gösteren yeni bir video çevrimiçi olarak yayınlandı. Yazının başından izleyebilirsiniz.

Görüntüler, Battlefield 2042’de üzerinde savaşabileceğimiz üç yeni haritaya ilk bakışı sunuyor. Her biri, hem yürüyerek hem de çeşitli araçlar kullanarak aynı anda yakın ve uzun menzilli savaşa izin veren “birden fazla farklı savaş alanına” sahip olacak. Ayrıca oyuncuların stratejik olarak kullanabilecekleri ve tırmanabilecekleri çeşitli mimari yapılar olacak.

Yukarıda bahsedilen unsurların tümü, videoda sunulan haritaların ortak özellikleridir. Ancak, onları farklı kılan şeylere daha yakından bakalım. Bunlardan ilki olan Renawal ile başlayalım. Mısır çölünde bulunur. Bir kısmında güneş enerjisi santrali, diğer kısmında araştırma tesisi bulunmaktadır. Birkaç yerde geçilebilen bir duvarla ayrılırlar. Açıkçası, en zorlu mücadeleler bu boğulma noktalarında gerçekleşecek.

DICE tarafından sunulan ikinci harita Breakaway. Oyuncuları, donmuş bir kıyı şeridi ve çevresi, uçurumlar ve çatlak buzullarla dolu bir petrol platformunda savaşacakları Antarktika’ya götürecek. Kayma kıyafetinin doğru kullanımı bize bu haritada oldukça avantaj sağlayabilir.

Battlefield 2042’den yeni görüntülerde gösterilen son haritanın adı Discarded. Hindistan kıyılarını ziyaret etmenizi sağlar. Başlıca ilgi çekici yerleri su basmış bir köy ve büyük bir konteyner gemisinin yarı yıkılmış bir gövdesidir. Enkaza girilebilir, bu da kesinlikle birçok yakın mesafeli çatışmaya fırsat verecektir.

Lansmandan sonra Battlefield 2042, yukarıda bahsedilen üç haritaya ek olarak toplam yedi tane olmak üzere dört harita daha sunacak. Daha fazlası, önceki oyunlardan bilinen geleneksel sınıf sisteminin yerini alan yeni uzmanlarla aynı, mevsimsel güncellemelerde düzenli olarak görünecek.

Battlefield 2042, bu yıl 19 Kasım’da PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One ve Xbox Series X/S için çıkış yapacak.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Battlefield 2042

Battlefield 2042, tüm serinin ücretsiz oynanmasına neden olabilir

AksiyonSavaş Oyunları

FromSoftware'in Armored Core 6 Çıkışı Yaklaşmış Olabilir, Ekran Görüntüleri ve Bilgi Sızıntısı

Haber

Sniper Elite 5 2022'de geliyor, Xbox Game Pass'ta birinci gün oynanabilecek

Battlefield 2042

Battlefield 2042 için Yeni Güncelleme Hitbox'ları ve Bir Çok Farklı Konularda İyileştirme Getiriyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Battlefield 2042’nin Yeni Fragmanı Yayınlandı