Haber

En çok oyun izlenen platformlar

Facebook’ta YouTube’dan Daha Fazla İnsan Oyun Canlı Yayını İzliyor
Bir Streamlabs raporuna göre, Facebook Gaming, son üç ayda görüntüleme açısından YouTube Gaming’i geçmeyi başardı. Ancak, her iki platform da canlı yayın kralı olan Twitch’ten uzaktalar.

Streamlabs’ın resmi blogunda, 2021’in üçüncü çeyreğini Twitch, YouTube Gaming ve Facebook Gaming platformlarında özetleyen bir rapor yayınlandı. Şaşırtıcı bir şekilde, hizmetlerin sonuncusu, hem görüntüleme hem de toplam yayın süresi açısından Google’ın sahip olduğu hizmeti geçmeyi başardı. Ancak, her iki platformun sonuçları hala tartışmasız yayın kralı Twitch’in sonuçlarının çok gerisinde.

Kısaca:
Streamlabs, Twitch, YouTube Gaming ve Facebook Gaming gibi akış platformları hakkında bir rapor yayınladı;
Facebook Gaming, hem görüntüleme hem de toplam yayın süresi açısından YouTube’u geride bıraktı;
Bununla birlikte, akış platformlarının kralı konumunu hala elinde tutan Twitch olarak belirlendi.

Dahası, Facebook Gaming, görüntüleme sayısı hala artan üç platformdan sadece biridir. Raporda da okuyabileceğimiz gibi, YouTube’da akışları izlemek için harcanan toplam süre neredeyse %13 düştü ve Twitch örneğinde bu yaklaşık %11’e düştü. Yayıncıların yayınlarını yürütürken platformlarda harcadıkları zamanı gösteren ilginç bir istatistik de sunuldu.

Bir önceki grafik YouTube ve Facebook’u açıkça gösterirken, yukarıdaki grafikte her iki platform da Twitch’te yaklaşık 223 milyon saatlik yayının altında kayboluyor. Bu, Facebook’un canlı yayında YouTube’a karşı küçük başarılarına rağmen, Amazon’un hizmetinden hala uzak olduğunu açıkça gösteriyor.

Özetlemek gerekirse, ilk üç akış platformu küçük ve oldukça beklenmedik değişiklikler geçirdi. Onlar sayesinde Facebook Gaming’in canlı yayınla en popüler ikinci hizmet olduğunu söyleyebiliriz. Bu durum daha ne kadar sürecek? Streamlabs tarafından hazırlanan bir sonraki raporda ortaya çıkacak.

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
HaberHayatta KalmaSons of Forest

Sons Of The Forest'un 5. Yamasında Oyuna Eklenen Yenilikler

Haber

Dark and Darker oyunu Steam'den geri çekildi

Haber

Herkes Microsoft'un Activision'ı satın almasını durdurmak istiyor

Haber

Genshin Impact Elemental Reaksiyonlar Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Dishonored Geliştiricilerinden Weird West Çıkış Tarihi Açıklandı