MMORPG

F2P Oyunu Elyon Lansmandan Bir Hafta Sonra – Hatalar ve Sunucu Sorunları

F2P Oyunu Elyon Lansmandan Bir Hafta Sonra – Hatalar ve Sunucu Sorunları
Oynaması ücretsiz Elyon oyununun piyasaya sürülmesinden bu yana birkaç gün geçti ve Steam’de epeyce oyuncu incelemesi yayınlandı. Ne yazık ki, şiddetle bölünmüş durumdalar.

New World, dünyanın dört bir yanındaki MMO hayranlarının zihnini ele geçirmiş olsa da, türünün son zamanlarda piyasaya sürülen tek oyunu değil. 19 Ekim’de, Kore stüdyosu Bluehole Studio, Inc.’in ücretsiz bir prodüksiyonu olan ve diğer şeylerin yanı sıra popüler TERA’dan da sorumlu olan Elyon’u yayınladı. Maalesef yeni oyunun oyuncuları böldüğünü zaten biliyoruz.

Şu anda Steam’de oyun, kullanıcılardan karışık yorumlar topluyor. Bunların sadece %50’si pozitiftir. Oyuncuların isteksizliği esas olarak oyunun teknik durumundan kaynaklandı. Çoğu, sunucularla ilgili sorunlardan, sürekli gecikmelerden ve oyundan zevk almalarını engelleyen hatalardan şikayet ediyorlar. Oyunun temel tasarımı da eleştirildi. Birçok insan için bu, Black Desert Online’ın yeni bir şey sunmayan bir klonudur.

Bazı oyuncular oyunun yakında sona ereceğini tahmin etmeye başladılar. Şimdiye kadar, faaliyet sayıları, kuşkusuz çok yüksek olmasa da, sabit bir seviyede kaldı. Zirve anında oyun aynı anda 15 binin biraz üzerinde oynandı. Her gün akşam saatlerinde oyun, kendi etrafında az ya da çok kullanıcı toplar. Yani bu ani aktivite düşüşü, en azından şimdilik düşünülecek bir durum değil.

Ancak soru, oyuncuların sunucularla ilgili sürekli sorunları ne kadar süre tolere edeceğidir. Onlarla ilgili her gün daha fazla şikayet geliyor.

Elyon – resmi web sitesi

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
MMORPG

Throne And Liberty 2023'te Dünya Çapında PC ve Konsollarda Çıkıyor

MMORPG

World of Warcraft'ın Dragonflight yol haritası "oyunculara daha sık içerik sunacak"

AksiyonMMORPG

Guerrilla, Horizon MMO'nun "stilize görünüm" ve "yeni bir karakter kadrosu" sunacak

MMORPG

World of Warcraft Dragonriding'in Kilidini Açma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Clash Royale’e Seviye 14 Geliyor, bütün detaylar…