MMORPG

F2P Oyunu Elyon Lansmandan Bir Hafta Sonra – Hatalar ve Sunucu Sorunları

F2P Oyunu Elyon Lansmandan Bir Hafta Sonra – Hatalar ve Sunucu Sorunları
Oynaması ücretsiz Elyon oyununun piyasaya sürülmesinden bu yana birkaç gün geçti ve Steam’de epeyce oyuncu incelemesi yayınlandı. Ne yazık ki, şiddetle bölünmüş durumdalar.

New World, dünyanın dört bir yanındaki MMO hayranlarının zihnini ele geçirmiş olsa da, türünün son zamanlarda piyasaya sürülen tek oyunu değil. 19 Ekim’de, Kore stüdyosu Bluehole Studio, Inc.’in ücretsiz bir prodüksiyonu olan ve diğer şeylerin yanı sıra popüler TERA’dan da sorumlu olan Elyon’u yayınladı. Maalesef yeni oyunun oyuncuları böldüğünü zaten biliyoruz.

Şu anda Steam’de oyun, kullanıcılardan karışık yorumlar topluyor. Bunların sadece %50’si pozitiftir. Oyuncuların isteksizliği esas olarak oyunun teknik durumundan kaynaklandı. Çoğu, sunucularla ilgili sorunlardan, sürekli gecikmelerden ve oyundan zevk almalarını engelleyen hatalardan şikayet ediyorlar. Oyunun temel tasarımı da eleştirildi. Birçok insan için bu, Black Desert Online’ın yeni bir şey sunmayan bir klonudur.

Bazı oyuncular oyunun yakında sona ereceğini tahmin etmeye başladılar. Şimdiye kadar, faaliyet sayıları, kuşkusuz çok yüksek olmasa da, sabit bir seviyede kaldı. Zirve anında oyun aynı anda 15 binin biraz üzerinde oynandı. Her gün akşam saatlerinde oyun, kendi etrafında az ya da çok kullanıcı toplar. Yani bu ani aktivite düşüşü, en azından şimdilik düşünülecek bir durum değil.

Ancak soru, oyuncuların sunucularla ilgili sürekli sorunları ne kadar süre tolere edeceğidir. Onlarla ilgili her gün daha fazla şikayet geliyor.

Elyon – resmi web sitesi

Yazar Hakkında

oyunda.org kurucusu olarak en çok oyun oynamayı, hızlı hayatın gereği bunu mecburen telefondan yapmayı seven biriyim. Ayrıca teknoloji ve mobil oyunlar hakkında içerik üretmeyi de seviyorum. Bir Youtube kanalım var ve burada da mobil oyunlarla ilgili içerikler yayınlanıyor.
İlgili
Elden Ring

Elden Ring sonunda yayınlanabilir sürüme geçti

Rol Oyunu

Horizon Forbidden West, PS5'inizde 100 GB'a kadar yer kaplayabilir

Aksiyon

God of War Steam Oyuncu Sayısı İlk Günden Etkileyici Veriler Sunuyor

Aksiyon

Hitman Trilogy Yakında Game Pass ve Steam'de Yayınlanacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Onumaya Değer
Clash Royale’e Seviye 14 Geliyor, bütün detaylar…